Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mit csináljak a...

Szerintetek mit csináljak a lányommal hogy végre kimozduljon a barátaival itthonról?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom az a baj hogy nagyon ritkán megy el itthonról a barátaival.Tegnap is egy "házibuli" féleség volt az egyik barátnőjénél de nem akart elmenni.Mig általánosba járt az iskola szervezett minden tanévben 2 suli discot oda se ment el 1x sem. Mindent megbeszélünk egymással de soha nem mond semmi indokot hogy mért nem akar "bulizni" menni.Mindig meglep valamivel vagy főz nekem mire haza érek a munkából vagy kitakaritja az egész lakást.Szerencsére nem szokott rá semmilyen káros szenvedélyre (cigi,pia stb).


A másik ami aggaszt az az hogy mikor születésnapom van,névnapom,anyáknapja,karácsony akkor mindig sok pénzt költ rám hiába mondom neki hogy ne tegye nem hallgat rám nemrég volt a szülinapom megtaláltam a blokkot 4500ft-ot hagyott a dm-be(kedvenc tusfürdőm,testápolóm,arckrémem stb) és még csokit is vett. Mivel tudnám megértettni vele hogy ne költse rám a zsebpénzét??


előre is köszönöm a válaszokat


2009. aug. 17. 13:51
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2009. aug. 17. 14:43
 12/23 anonim ***** válasza:
Most mit csinál a lányod?
2009. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korai ezen aggódnod, 15 évesen én is folyton otthon kuksoltam és bámultam a tévét. Aztán 17-18 voltam, mikor elkezdtem járni mindenféle rendezvényre, ez tarott pár évig, most pedig (26 évesen) az a legjobb kikapcsódás, mikor hétvégén a párommal megnézünk egy jó filmet, fözök valami vacsorát. Bulizni is eljárunk itt-ott, havonta egyszer és ez nekem pont elég, van aki egyszerüen nem igényli annyira, h folyton bulizzon.
2009. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
nemrég még olvasott most a sorozatát nézi és köszönöm a válaszokat
2009. aug. 17. 16:31
 15/23 anonim ***** válasza:

Kedves Édesanya!


Elmesélném az én történetem. 15 évesen meg előtte én is otthon gubbasztottam, nem éreztem magam nőiesnek, nem tudtam mit kezdeni magammal, ez volt még gimnázium első felében is. Én rengeteget veszekedtem emiatt anyuval, erőltette h menjek vhova, magamnak való vagyok, belekényszerített családi kirándulásba stb. Utólag persze szégyellem magam, hogy ilyen rendes anya volt akkor is, hogy törődött velem, nem akart rosszat, de én kis hülye kamasz voltam.

Aztán ne félj 12-ben kinyílt a csipám, elkezdtem bulizni, pisk után nézegetni, meg jött az egyetem, reggel 7re keveredtem haza stb. (nem volt soha egy éjszakás kalandom nyugi), de hát a barátnőimmal éltünk rendesen. Akkor azért ment a cirkusz h miért megyek annyit, iszok, drogozok (drog nem volt igaz).

Na ezeken röhögtem h semmi nem jó. 3. évre lett egy párom aki mellett megint lehiggadtam.


Mit is akarok mondani: kamasz, vannak hullámvölgyek, lesznek is, így van rendjén, hogy ő azok közé tartozik, akik begubózódnak. PRóbálj meg Te elmenni vele ide-oda (vásárolni, stb)


Vásárlás: mi is le lettünk cseszve egy dm-es születésnap bevásárlás alkalmából :P

2009. aug. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

ez komoly :D nekem anyukám mindig mondja h maradjak itthon vele,ne menjek el meg nem enged el bulizni csak egyszer engedett el eddig :O

15/L

2009. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én is ilyen lány vagyok, bár már 20 éves. :)

Magányos típus, aki jobban szeret otthon lenni és a hobbijaival foglalkozni. (olvasni, recepteket magolni, sorozatokat nézni)

Érdemes lenne viszont megpróbálnod könyvesboltba menni vele, hogy válasszon egy könyvet, és akkor már ki is mozdult. (persze csak, ha ráérsz) Utána csinálhatnátok programokat, séta valahova, hátha lenne kedve hozzá, jól érezné magát és a barátaival is megjönne a kedve a kimozdulásra! :)

De óvatosan azért, mert mivel én is ilyen vagyok, tudom, hogy a nógatás nem mindig jó! :)

2009. aug. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha van valami fejlemény, írd meg.
2009. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
hát tegnap elment az egyik barátnőjéhez meg ment még gy másik és majd hétfőn este jön haza és igaz hogy 4 napig győzködtük 3-an de sikerült :D de tegnap este is irt sms-t hogy jól érzi magát köszöni hogy rábeszéltük és jóéjt :D remélem majd legközelebb nem kell enyit győzködni és köszönöm a válaszokat
2009. aug. 22. 12:19
 20/23 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott egy kislány, nemrég tett fel kérdést itt, de olvasd el, érdekesek a gondolatai, hátha megérted a lányodat is kicsit. Szerintem nagyon szeret, nincsenek probémáid, amitől féltene, bántaná /férj, anyagiak, munka.../

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..

2009. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!