Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak én érzek így!?

Csak én érzek így!?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém.

És anyuval vagyunk itthon 3-an. Apukánk meghalt. Én nem érzem néha vagyis mostmár mondhatnám úgy hogy anya szeretne. Öcsémmel mindig ott van játszik meg minden puszilgassa engem meg lesz*r. Tudom hogy én már nem vagyok kis gyerek egyébként 13 éves vagyok, de akkor is nekem is kell a szeretet vagy is én így gondlom és én nem tudom mindig velem ordibál, öcsémmel soha! Nem is csinálok semmit de még is én vagyok a hibás! Amikor nem is csinálok öcsémmel semmit és ő meg sír kivel ordibál, kivel üvölt? Velem. Reggel 8-tól 4-ig dologzik egy gyárban mint főnök. Szerintem ehhez nincsen semmi köze ehhez a témához de mindig azt mondja hogy fáradt meg egy csomó dolga volt, szerintem ettől még nem kéne rajtam kiverni a feszültséget.


2012. jan. 12. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jajj te szegény, anyud biztos fáradt, de szerintem azért beszélj vele erről, mikor jobb hangulatában van, nyugodtan és higgadtan hozd fel a témát és neki is mond el, hogy mit gondolsz és hogyan érzel.
2012. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem irigylem anyukádat sem :( Iszonyat nehéz lehet két gyerekről gondoskodni, ráadásul te már tinédzser vagy. Azért, ha tényleg belegondolsz őszintén, biztos veled sem lehet könnyű. Sok szülő elbizonytalanodik, amikor kezd felnőni a gyereke, hogy melyik a legjobb módszer a nevelésre, gyakran depresszióba esnek, mert a legjobbat akarják, mégis úgy érzik, hogy nem sikerül, kudarcot vallanak. Szerintem ezt elmondhatnád anyukádnak is, hogy téged is dédelgessen, meg te is nyiss felé, öleld meg, puszild meg, mond azt, hogy hiányzott. Szervezzetek közös programot akár hétvégén. Neked is tenned kell azért, hogy erősítsd az önbizalmát és jelezz vissza neki, hogy jó anya.
2012. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy meghalt a papád (átérzem, én anyukámat vesztettem el gyerekkoromban).

Ez nehéz helyzet mindnyájatoknak, és sajnos anyukád is biztos igen szenved miatta. Egyrészt nehéz, hogy nem tudja senkivel megosztani a gondjait, másrészt (legalábbis én a papámon ezt láttam), lehet, hogy fél attól is, mi lesz veletek, ha vele is történik valami. Ezek az érzések pedig folyamatos feszültségben tarthatják az embert.


Nem hiszem, hogy ne szeretne téged. Az viszont lehetséges, hogy az öcsédben, mivel fiú, öntudatlanul is az apukátokat látja, ezért ölelgeti-puszilgatja többet.


Szerintem beszélned kéne vele, egyszer, mikor nyugi van otthon, leülni, és elmondani neki azt, amit itt leírtál. Hogy hogyan érzel. Fontos, hogy ne mondjuk egy veszekedés közben vágd a fejéhez, hogy „nem szeret”, vagy ilyesmi, hanem normálisan mondd el neki.

Próbáltad már?

2012. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!