Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mit tehetnék?

Szerintetek mit tehetnék?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, voltunk kórussal szerepelni és utána kaptunk egy pohár forralt bort. Ezután kilencre otthon voltam, tanultam másnapra, majd lefeküdtem aludni, ahogy hét közben szoktam. De mivel nem vagyok simlis, hanem el szoktam mondani mindent anyukámnak, elmondtam neki, hogy kaptam egy pohár forralt bort. Erre jól leteremtett, hogy legközelebb meg biztosan bedrogozva jövök haza, meg hogy mi lesz a következő. Nem tudom miért teszi ezt velem, mindig megbízható voltam maximum este fél 11ig voltam bárhol máshol, és csak hétvégén. Mindig hazaértem, nem szoktam lerészegedni sem, iskolában 4es5ös jegyeim vannak, legtöbb ötös. Nem élek kicsapongó életet, nem is támogatok senkit, aki ennyi idősen iszik, drogozik, nem tanul. Úgy érzem én is értékes ember vagyok, nem érdemlem meg, hogy az anyám ne álljon szóba velem. Azt mondja csak akkor álljak szóba vele, ha elengedhetetlen. Én ezt nem érdemlem meg. Szerintetek mit lehet tenni egy ilyen vaskalapos szülővel?
2011. dec. 18. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%

Mert te anyuci pici lánya vagy (gondolom egyke) és az élete végéig az is maradsz. Ha majd idősebb korodban el akarsz költözni otthonról pl. albérletbe vagy párodhoz, akkor teljesen ki lesz bukva.


Te az a típusú tini leszel, akit mindenben korlátoznak majd a szülei.


Szép életet.

2011. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nyeee... rossz válasz :) három tesóm van. És épphogy önálló vagyok, én szereném leélni a saját életem.
2011. dec. 18. 13:28
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyke vagyok (első) és butaságot írtál,nagy butaságot.


Próbáld megbeszélni anyukáddal,hogy ne viselkedjen már így.. meg,hogy neki mivel lesz ettől jobb?

vagy csináld azt vele amit ő csinál veled.

2011. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de anyád hülye, a forralt borban nincs alkohol, máskülönben miért kaptatok volna 14-5-6 évesen?? A kórusban meg NYILVÁN nem drogot osztogatnak, csak nektek akartak kedveskedni.

Anyukád roppantmód ostoba és túlreagálja, én megmondtam volna jól a véleményem, hogy gondolkozzon már el magán. Az egy dolog, hogy a mai világban óvatosnak kell lenni, de az ésszerűség határain belül. Ezek után kétszer meggondolnál mit mondok el neki, kell a nyavalyának az ilyen hisztéria.

2011. dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De az anyukám nagyon földhözragadt, próbáltam vele értelmesen beszélni. Volt hogy elengedett valahová, de akkor úgy csinált, mintha hatalmas szívességet tenne és hetekig elvárta, h hálálkodjak ezért... Azt hiszi, h ha elenged valahova másnaposan 20 ember által megdugva érkezem majd haza, pedig mondom, nem ilyen vagyok.
2011. dec. 18. 13:33
 6/15 A kérdező kommentje:
Most már én is úgy gondolom,h inkább nem mondok neki semmit. És tudom, h ez a lehető legrosszabb, mert én nem szeretnék elhidegülni tőle, de ha mindent így reagál le, akkor inkább hagyom a francba.
2011. dec. 18. 13:36
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Figyu. Ha jóanyádnak eddig terjed az ész, hogy fogja fel, nem fekszel be minden jöttment alá és ennyire NEM BÍZIK MEG BENNED, annak ellenére, hogy egy értelmes gyereke van, ő sem érdemli meg a te bizalmadat. Mert az bizony nem alanyi jogon jár, ki kell érdemelni, családon belül is.

Mondd azt: anya, ha te nem tudsz bennem megbízni, hiába ismersz nagyon jól, én se tudok benned. Nem kérek semmi különöset, nem akarok mindne éjjel bulizni járni, inni, fiúzni, lógni, tanulok rendesen, de ha ez neked nem elég, akkor sajnálom.

2011. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mondtam neki finoman durván, mindenhogy. Most nem áll szóba velem. Ez így a legjobb, csak az a gáz, h most bemegy a suliba és megkérdezi a tanárt, hogy hogyan mert nekem alkohol ivást engedélyezni. És ezzel engem éget le. Pont azért mertem ezt otthon elmondani, mert nem gondoltam volna, h képes lesz ilyesmire, egy semmiségért.
2011. dec. 18. 13:47
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kajak nem érti, hogy a forralt borban nincs alkohol, mert az a főzés során távozik belőle?
2011. dec. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A vicc az, h 20 percig kellett könyörögjek, h had kóstoljak meg egy korty narancsos sört, ami 2,5% os :D
2011. dec. 18. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!