Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy vészeltétek át az "anyu,...

Hogy vészeltétek át az "anyu, szeretném befesteni a hajamat" korszakot?

Figyelt kérdés
15 éves lányom most éppen sötétbarnára akarja befesteni a szőke haját. Nem szeretném neki megengedni mert szerintem nagyon szép haja van. De minden érvem mellé talál valami ellen érvet. Ha azt mondom neki hogy káros akkor rögtön az a válasz hogy a hajvasaló (amit egyébként megengedek neki) is az. Ha ezt mondom hogy nekem tetszik a szőke haja és nem szeretném ha barna lenne akkor rögtön az jön hogy az ő feje és nem nekem akar tetszeni hanem magának. Aztán jön még ezek mellé a szokásos "xy, yx, zy, xz is festi a haját". Kedves szülők! Nektek hogy sikerült túljutni ezen?
2011. szept. 3. 12:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%

NEHOGY MEGENGEDD! Én 15 vagyok, 14 éves koromtól volt festett a hajam, nagyon el lett rontva, és a végén az anyámat hibáztattam, amiért megengedte! Ne engedd meg! Majd, ha 18 lesz azt csinál a hajával, amit akar, addig te vagy érte a felelős!


15/L

2011. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Mit értesz az alatt hogy el lett rontva? Mi történt vele?


Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat! Bár nem igazán kaptam olyat ami az én elveim mellett szólnának, de azért köszönöm! :)

2011. szept. 3. 15:26
 13/20 anonim ***** válasza:
85%
Vegyetek szinezőt, ami kikopik pár mosás után, és azzal ki lehet próbálni. Már nem kisbaba. Én ezt csinálnám a lányommal.
2011. szept. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen tönkrement, le kellett vágni nagyon rövidre. Nem lehetett helyrehozni semmivel.
2011. szept. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Kössetek kompromisszumot. Nekem nagynénim úgy oldotta meg a lányánál, hogy a hajából egy tincset alulról befestettek és ennyi:)
2011. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

én viszont természetgyógyászként mondom hogy bármivel festetheti csak hennával ne! akármit is hallasz olyan dolgokra lesz allergiás tőle, hogy... én a 2 évesemnek bár a szíve és az enyém is megszakadt hogy nem festetheti be az arcát vmi rendezvényen hennával mert tudom mennyire "szupi"

de én is a színezőt ajánlanám neki még ennyi idősen, mert lehet hogy nem tetszik, lehet hogy két hét múlva más színt akar stb

2011. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%
Mondd meg neki a véleményed, figyelmeztesd az egészségügyi kockázatokra,nézzétek meg nem tiltja-e a házirend az iskolájában, és ezek után ha akarja, festesse vagy színezze be a zsebpénzéből. Ha nem sajnálja rá a pénzt, lelke rajta.
2011. szept. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
59%
a hajfestés tényleg káros! A hajvasaló csak a hajat roncsolja, amit ki lehet küszöbölni hajápoló krémekkel, de a hajfestés a májat is roncsolja, ami ellen nincs semmi. Ráér akkor festeni, mikor már őszül, felesleges 15 évesen elrontania a máját.
2011. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
31%
Nem olvastam a válaszokat, de egyrészt megmondanám neki anyagilag nincs kedvem arra pénzt kidobni hogy ő havonta majd fesse a haját, mert ha lenő csúnya. Másrészt 15 évesen, annyira képes az ember megfontolt döntést hozni, mint részegen egyenesen bicajozni... Ami tegnap még jó ötlet, az ma már nem az, holnap meg már megint mást akar majd. Sötétbarnából nem lesz a büdös életben sem újra szőke, maximum ha leszívatja és tönkreteszi teljesen a haját. Ezeket elmondod, plusz nem adsz rá pénzt, ezzel a vita befejezve. Majd ha önállóan keres azt csinál magával, amit akar.
2011. szept. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én is lányos anyuka vagyok.

Próbáld meg úgy hogy neki is jó legyen de neked is! Ne engedd először hogy festékkel fesse be a haját (egyrészt mert lehet nem is áll neki jól, másrészt meg akkor már nem úgy működik hogy többet nem festi- mert az folyamatosan nő le és nagyon el fogja csúnyítani főleg ha szőke hajú a lányod.). Először hajszinezőt engedj csak meg neki! Ez is befogja a haját de kb. 6 mosás után kijön. Ha tetszett neki, újra beszínezheti.

Menj el vele és válasszátok ki együtt.

Nem mindig egyszerű a kamaszlányokkal, de egy is megértéssel és rafinériával minden megoldható.

Sok sikert!

2011. szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!