Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy vészeltétek át az "anyu,...

Hogy vészeltétek át az "anyu, szeretném befesteni a hajamat" korszakot?

Figyelt kérdés
15 éves lányom most éppen sötétbarnára akarja befesteni a szőke haját. Nem szeretném neki megengedni mert szerintem nagyon szép haja van. De minden érvem mellé talál valami ellen érvet. Ha azt mondom neki hogy káros akkor rögtön az a válasz hogy a hajvasaló (amit egyébként megengedek neki) is az. Ha ezt mondom hogy nekem tetszik a szőke haja és nem szeretném ha barna lenne akkor rögtön az jön hogy az ő feje és nem nekem akar tetszeni hanem magának. Aztán jön még ezek mellé a szokásos "xy, yx, zy, xz is festi a haját". Kedves szülők! Nektek hogy sikerült túljutni ezen?
2011. szept. 3. 12:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

nem szülő vagyok, de igaza van a lányodnak, neked tetszik a haja, oké de neki nem az a fontos hogy neked tetszen, hanem az hogy magának megfeleljen, és a többieknek is tetszen, hogy ha ez kellene ahoz hogy magát elfogadja akkor mért nem engeded meg neki?

most lehet azzal jönni hogy piercing meg tetoválás is lehetne ennyi erővel, piercinget hogyha az iskola nem tiltja akkor mér ne? kiveszi és utána beforr a helye, alig látszik, egyik barátomnak is volt szájpc-je kivette és teljesen beforrt a helye alig látszik, a tetoválást pedig majd ha 18 lesz akkor megengedheted neki, ha tényleg akarja akkor is akarni fogja hameg nem akkor addig úgyis lecseng neki

14/f

2011. szept. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem próbáltam soha győzködni őket (kb 14 éveskor után)

Ha befesti befesti.Én elmondom,hogy szerintem hülyeség, de rábízom a döntést. az ő haja, elég nagy már.

Az enyémis volt narancssárga 16 éveskoromban.

2011. szept. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Az én szőke hajam vörösre van festve.Anyukámat amikor megkérdeztem,azt mondta hogy egyszer ki lehet próbálni.Az lett a vége,hogy mindenki szerint ez sokkal jobban áll úgyhogy már harmadszor lett befestve.Szerintem vegyetek ilyen pár mosás alatt kikopós színezőt,az nem roncsolja úgy a hajat és még az is lehet hogy nem fog tetszeni neki a szín. Ha pedig mégis,akkor lehet kapni henna hajfestékeket,amik természetes anyagokból készültek:) Bocsi,tudom hogy azt kérdezted hogy beszéld le róla,de szerintem nyugodtan kipróbálhatnátok a színezővel.

15/L

2011. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%

Hát nem tudom, én 15 éves vagyok, de soha eszembe se jutott hogy befestessem a sötétbarna hajam.Nem mondom hogy soha nem jutott eszembe az hogy " de jó lenne ha szőke hajam lenne" de jó ez nekem így ahogy van, ezt adta az isten akkor nem csinálok magamból bazári majmot.Ráadásul anyám is idegbajt kapna ha azzal állnék elő hogy be akarom festetni a hajam.

Láttam már olyan lányt aki 13 éves korában festette a haját és ami azt illeti, én csak fintorogni tudtam rajta...lehet lepontozni. -.-"

2011. szept. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%
Bocs, nem válaszoltam a kérdésedre ^^ Szerintem ne engedd meg neki, egyszer majd csak megunja, én is így voltam amikor valami hülyeséget akartam, csak mert "másnak is lehet".Ma már csak nevetek magamon, hogy milyen hülye voltam, és áldom anyámat amiért tiltott :)
2011. szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg nyugodtan engedd meg neki. Mi baja lehet? Igazából semmi. Nem kell minden kis apró cseprő dolgot tiltani mert a végén már kérdezni sem fog csak megteszi! Persze ha zöldre vagy kékre festené a haját azon már elgondolkodnék! :) Amúgy az én lányom 16éves és én engedem neki a hajfestést! Ő feketére szokta befesteni!
2011. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Én 16 éves koromban festettem be szőke hajamat vörösre,anya engedte,picit később feldagadt a nyelvem,a torkom,alig kaptam levegőt,apa bevitt a kórházba akkor már szinte megfulladtam,és kiderült hogy allergiás vagyok a hajfestékekben lévő anyagokra.Úgyhogy azóta számomra a szőke szín a legszebb.:D Persze,ez nagyon ritkán fordul elő,csak leírtam az én esetemet.Szerintem engedd meg neki,de először csak színezővel
2011. szept. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%
egyezzetek meg! te megengeded hogy befesse, de csak hennával, ami idő után kikopik, majd újra befestheti. ez egy egészséges festék, semmi káros nincs benne!
2011. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
19 éves vagyok, nagyjából 3-4 éve rendszeresen festem a hajam. Először csak tincsek voltak majd az egész hajamat befestettük vörösre. Később volt padlizsán színű :D és sötétbarna is az eredetileg világosbarna hajam. Most fekete hajam van, jobban szeretem mert ez illik hozzám. A festet hajról tudni kell hogy sok ápolást igényel. Minden hajmosáskor használok a sampon mellett hajbalzsamot is. Ez azért fontos hogy ne nézzen ki a haj úgy mintha paróka lenne. Mint írtam majdnem 4 éve folyamatosan van festve a hajam és nem károsodott tőle a hajam (mondjuk én hajvasalót nem használok). Viszont most már nincs bennem az hogy "hogy néznék ki ilyen hajjal vagy ilyennel...." most már ha megunom a feketét akkor visszaváltok az eredeti hajszínemre. Így azt tanácsolom nyugodtan engedd meg a lányodnak hogy befesse a haját, most csak valami újdonságra vágyik. Egy kis idő és rájön hogy jobb volt neki az eredeti hajszínnel.
2011. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne engednéd meg? Nem tetkót akar ami örökre megmarad, hanem egy hajfestést. Egyszer befestitek, és ha nem áll jól neki, vesztek olyan színűt ami a haja volt, és kész. Ez nem a világ vége. Nem kéket akar, hanem barnát. Az egyik válaszoló problémáját pedig ki lehet küszöbölni azzal, hogy allergia próbát csináltok előtte. 100 emberből kb 5 allergiás rá.
2011. szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!