Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért tiltják a szülők ha...

Miért tiltják a szülők ha miért tudják hogy úgy is kipróbáljuk?

Figyelt kérdés
A cigizést és az alkohol fogyasztást miért nem engedik ha ők is ki próbálták tízen éves korukban?
2011. jún. 27. 20:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Kíváncsi lennék, hány éves vagy, kedves kérdező.


Azért tiltják, mert minden jel arra utal, hogy magadtól nincs annyi eszed, hogy ne csináld ezeket a dolgokat. Abba nem gondolsz bele, hogy a szüleid jót akarnak?

2011. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Értem mire célzol, a tiltott gyümölcs mindig édesebb. :) Van több ismerősöm, akikkel az apja elszívott egy cigarettát, hogy lássa a gyerek, hogy nem is olyan jó.

Nekem sem tiltják, van elég eszem, tudom hogy milyen egészségtelen a cigi, és utálom a bűzét még a közelemben is. Az alkoholért se vagyok nagyon oda, nem szoktam inni, de ha éppen úgy alakulna, megengedik (megkérdeztem).

Szerintem sokkal célszerűbb megértetni, hogy rossz, a tiltással inkább az ellenkezőjét érik el.

2011. jún. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
14/f vagyok
2011. jún. 28. 09:55
 14/21 anonim ***** válasza:
62%

Azért tiltják,hátha van egy csöpp agyad,és némi felfogásod. De ugylátszik nincs,ha pedig mégis elég mélyen,azt meg kell hagyni...

Énis probáltam cigit(nemis szeretem),de ivásig nem mentem-mert nem éri meg tönkretenni magad.

2011. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Mert azóta változott a világ és sajnos nagyon rossz irányba. Sokkal több veszély leselkedik a fiatalokra, mint akkor.

Illetve nekik is megjött az eszük és tudják, hogy ezek a dolgok rosszak, károsak és függővé tehetik az embert.

De a legfőbb ok: jót akarnak Neked, bármennyire hihetetlen...



26/L

2011. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nekem az alkoholizálás kipróbálását nem tiltják. Ezt persze nem úgy értem, hogy mindennap becsiccsentve mennék haza, ha rajtuk múlna... neeem. Csak mondjuk egy pohárral, alkalmanként.

A cigit már jobban ellenzik, annak ellenére, hogy ők is bagósok. Gondolom, az előbb okoz függőséget, mint a pia... bár szerintem ha annyira ki akarnám próbálni, nem elleneznék a dolgot, de csak pár slukkról lehetne szó akkor is.

A túlzott tiltásnak az lehet az oka, hogy nem akarnak alkesz/bagós/netán drogos gyereket tudni maguk mellett, így akarják megóvni őket a függőségtől. Szvsz inkább hagyni kell, hadd próbálja ki, ha annyira akarja (kivéve persze ha erős drogokról van szó), mert a tiltott gyümölcs valóban édesebb, így sanszosabb a függőség kialakulása, ha tilalom van. Persze nem kell megvárni a dolgok elfajulását, de egy-két alkalomból nem lehet probléma, szerintem.

2011. jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
7%

Látszik, hogy eszed az semmi, inkább azzal foglalkoznál és nem a cigizéssel. Tudod van egy olyan mondás, hogy okos ember más hibájából tanulni! A szüleid lehet hibáztak, és igyekszenek jó irányba terelni, hogy te ne kövesd el azt a hibát.... Egyébként meg soha életemben nem dohányoztam és nem ittam seggrészegre magam, még is köszönöm élek, és még sem volt megengedve, hogy cigizzek. Viszont nekem kamaszként, több eszem volt, mint a ti mostani korosztályotoknak együttvéve.

24/N

2011. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mikor még kicsi voltam, mindig össze szedtem a csikket és mint aki mekkora nagy, szívtam én is, mert,hogy tesóm is meg apum is cigizett. Aztán tesóm mondta,hogy szívjam le, mondta,hogy kapjak hozzá levegőt, mikor beleszívtam, azt sem tudtam hol vagyok,na nekem azóta se kell. A másik, meg abból a pénzből,amit cigire költenék, veszek belőle értelmesebb dolgokat : )

Próbáld ki, mert így sose tudod meg milyen, de nem éri meg rászokni :)

2011. jún. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Élettapasztalatot a cigizéstél és piálástól fogsz szerezni? Mert akkor nagyon sajnállak téged és a környezetedben élőket is!

Nekem sosem tiltották az alkoholfogyasztást, sőt, 13 éves koromtól ha vendégek jöttek megkérdezték, hogy kérek-e valamit. Mindig volt itthon valami likőr (pl. csoki), vagy bor. Mivel nem úgy neveltek, hogy az alkohol a világ legrosszabb dolga és nem szabad inni egy ideig nem is érdekelt.

Egyébként hidd el, a szülők nem az alkoholfogyasztástól akarnak megóvni, hanem attól, hogy ne igyál sokat. Egy 15-16 éves, ha egy-egy alkalomkor megiszik egy likőrt vagy egy pohár bort, nem lesz semmi baja, sőt a bor például kifejezetten egészséges (1-2dl). A szülőka rendszeres, túlzott mértékű alkoholfogyasztástól akarnak megóvni.

A cigizést pedig azért tiltják, mert teljesen szükségtelen dolog. Nem leszel jobban tőle, sőt, de tüdőrákod lehet miatta és nem kevés pénzt költesz rá.

Csak egy kis statisztika, kicsit durva, de nagyon igaz:


Egy nap egy doboz cigi.--> 600Ft

Egy éven keresztül napi egy doboz cigi. --> 200 000Ft

Harminc éven keresztül napi egy doboz cigi. -->6 000 000Ft

Ez értelmes? Egy életen keresztül több millió Ft-ot fizetni azért, hogy 40 évesen tüdőrákod legyen és belehalj?!


Ezek után gondolkozz el azon, miért tiltják a szülők a cigizést..

16/L (cigiztem már, de nem szoktam rá, és nem is fogok, inni szoktam, de nagyon ritkán és max. 2 pohárral.)

2011. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem megengedik, hogy bármit kipróbáljak. (Csak lehetőleg a drofokat ne)

Még soha nem cigiztem (:

2011. jún. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!