Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz fiúk, lányok, akiket...

Kamasz fiúk, lányok, akiket elhagyott vmelyik szülője hogy tudtatok túllépni rajta?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 14:44
1 2
 11/19 anonim válasza:
Szerintem megpecsételi az egész életedet. Ez olyan, mint valaki halála. Nem lehet rajta túllépni, csak hozzászokni, hogy már nem úgy vannak a dolgok, mint régen.
2011. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapos voltam anno amikor az apám lelépett tőlünk mert fontosabb volt neki a pia!Most kb.1 éve megkerestem hogy tudjam mégis ki az apám de sajnos nem hallgattam anyukámra hogy lehet hogy jobb lenne nem ismerni:(Igazándiból nem sajnálom mert 8 hónapos koromtól van nevelő apám akit sajátomként szeretek!!!!!
2011. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Erre nehéz válaszolni.. a szüleim 1,5 éves koromban elváltak. Anyukámmal kettesben éltünk egy szép lakásban. Aput csak ritkán láttam, mert az új családjával foglalkozott (ott lett 3 gyereke még). Nyáron néha elvitt hozzájuk 1 hétre. De akkor is hülyeségekkel tömte a fejem a felesége.

Aztán teltek az idők, anyu egyre nehezebben tudta fenntartani a lakásunkat.. Így jöttek a hitelek, az adósság. Majd pedig el kellett adni a lakást, én mamámhoz költöztem 16 évesen, ő pedig elment albérletbe egy másik városba. Apukám rá pár hónapra öngyilkos lett.

Hát igen, nehéz ezt feldolgozni. Főleg ilyenkor, mikor beszélek róla, és eszembe jutnak az emlékek. De nem lehet mást csinálni, csak beletörődni.

Ezen túl kell jutni. Szerintem a gondokon csak mi magunk tudunk túllépni. Senki sem tud segíteni. Magunknak kell felállni, és kitapasztalni, hogy milyen életfelfogással a legkönnyebb a mindennapokat boldogan élni. :) Mindenkinek történik rossz az életében. Azt mondják igazságtalanul. Szerintem mindenki egyenlő mennyiségű rosszat kap, csak mindenki máshogy dolgozza azt fel. Kihívásokat és célokat kell magunk elé állítani, és akkor sikerélmény és boldogság önti el lelkünket, ha azt teljesítjük. :)

(Apu halála óta 3 év telt el. )

2011. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Pataki Éva válasza:

Kedves Kérdező!

Én a másik oldal vagyok, mégis kell hogy írjak neked, talán segít. Az én lányaim 14 és 18 évesek voltak mikor elváltunk. Teljesen másképp láttunk dolgokat, és alapvető megoldhatatlan ellentétek feszültek közöttünk, amit nem sikerült megoldani.Az állandó veszekedés, vagy az egyik ember alárendelése a másiknak hosszú távon nem megoldás.Akkor inkább válás.Nagyon fontos mind a két szülőd! Én soha nem ócsároltam a lányom apukáját, és kértem ugyanúgy látogassák, hiszen ő mindig az apukájuk marad. Írtad hogy szereted az apukádat...jól teszed! Bármilyen ember is, téged valószínűleg ő is nagyon szeret. Ennek semmi köze ahhoz hogy a szüleid elváltak. Szükségetek van egymásra. Én ehhez az álláspontomhoz ma is ragaszkodom, és sikerült elérni hogy nagyon jó a viszonyuk ma is, a volt férjem újra nősült, és bár nem örültek a gyerekek megbeszéltük hogy a lényeg hogy megtalálta az igazi párját, és boldog legyen. Azóta is ha arra járok, elvárják hogy bemenjek legalább egy kávéra, és megbeszéljük a dolgokat, persze főleg a gyerekeről ( akik már önállóak)de mindig a gyerekeink maradnak.Úgyhogy bátorítalak a válás a szüleid története nem a tiéd! Légy mind a kettőjükkel, és szeretetből, ne muszályból, vagy ajándékokért. Tedd amit a szíved diktál, és jól fogod magad érezni, és eljön az idő amikor meg is fogod érteni mi miért történik. Ez nálunk is így volt...de idő...adj időt magadnak, és szeresd őket! :)

2011. jún. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ne rinyálj már, akkor látogatod meg, amikor csak akarod. Nekem meg olyan szüleim voltak, hogy én kértem, hogy adjanak intézetbe! Na az gáz. Amúgy is a családodnak csak a fele amit készen kapasz, a másik felét te választod/csinálod, inkább azzal törődj, az fogja meghatározni az életed!
2011. jún. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Általában ilyenkor két eset van szerintem :/. Vagy az hogy a gyerek iszonyú gátlásos lesz és megpróbál beletemetkezni a saját világába, ami eléggé antiszociális valljuk be.


Vagy ami velem történt pont a másik. Mindent tör zúz, hamarabb beleveti magát a buliba, hogy megpróbáljon mindent feledni. Bevallom nem vagyok rá túlzottan büszke ,de lényeg, hogy működött, pedig itt sem volt valami szép válás :(


18/F

2011. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
én könnyen mert 4éves voltam :D
2011. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 3Co válasza:
nos igen ez egy igen érdekes téma és jó olvasni olyan kommentált amelyek éretten kezelik e helyzetet. Őszintén valóban nem lehet máshogy kezelni. Nekem 8 éves koromban halt meg apám de olyan szar volt anyámmal a házasságuk, hogy a testvéreimmel mi kértük hogy váljon el. S mikor meg halt engem hidegen hagyott, még síró testvéreim is meggyűlöltek emiatt. Ennek oka mondjuk az volt hogy apám nem egyszer meg próbált megölni pedig nem is ártottam neki csak nem hasonlítottam rá, hanem a nagyszüleimre. Én akkor inkább szabadságot éreztem mint hiányérzetet és fájdalmat. Ezt testvéreimmel megpróbáltam meg beszélni de nem igazán ment ezért nem is emlékezzünk rá inkább. Nos amit én tudok tanácsolni, ne a rosszra emlékezz hanem a jóra és ha a kapcsolatban nemvolt pozitív példa vond le a konklúziókat és tanulj belőle. törekedj arra hogy neked ne így legyen. Inkább többször próbálj mint egyszer tévedj! Én ezért szeretem inkább az állat világot mert nagyon sokk viselkedési formát meglehet tanulni belőle mint párkapcsolati szinten és mint társadalmi szinten mint az embernek nevezett fajból. Sokan bagatellnek és hülyeségnek tartják de ha jobban megfigyeljük őket rá döbbenünk hogy érzelmi téren semmivel se vagyunk többek mint mi. És sajnos én is ismerek olyan barátokat akiknek a szülei nem mintapéldányok a pozitív értelemben. Én is tudnék mesélni de ez az ő történetük, nekem nincs jogom elmesélni. De én is a távolabbi célkitűzések mellet vagyok, nem kell nagyszabásúaknak lennie vagy világmegváltó dolgoknak. Elég ha apróságokkal kezdesz mert téglánként épül egy ház.
2011. jún. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Én még nagyon kicsi voltam, mikor anyukám és apukám szakított. Igaz, nem voltak házasok, de az ő nevét viselem. Talán 2 hónapos lehettem mikor elment. Anyukám férjhez ment, akitől született egy gyereke, a féltesóm. Ugyanúgy szeretem, mintha édestestvérem lenne. Szóval a lényeg, hogy én 9 éves koromig azt hittem, ő az apám. Aztán, egy nap odamentem a doktornéni mögé(beteg voltam) és megláttam, hogy: Apa-XY. Szóval rákérdeztem édesanyámnál, aki elmondott mindent. Úgy éreztem hazudtak nekem egész végig. Végül aztán megbocsátottam neki. Apukámat "megismertem" és azóta is megyek hozzá, támogat, tartom vele a kapcsolatot. 13/L
2011. jún. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!