Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan győzzem meg az Apámat?...

Hogyan győzzem meg az Apámat? 12/L

Figyelt kérdés
12 éves vagyok! Apám nem engedi, hogy egyedül járjak suliba,...:S Délben végzek és ott kell ülnöm a suliba 16:30 ig mert akkor tud jönni értem anyu... Mert apa nem engedi, meg hogy egyedül járjak... Anya és apa elváltak, de egyutcában lakunk apuval is és egy kb 500 m hosszú az utca apa lakik az utca közepén mi meg kb a negyedénél és nem engedi meg, hogy egyedül járjak még az utcában sem!! Nem mehetek ki az utcára biciklizni sem!Nem tudok rendesen anulni mivl van a suliban tanulószoba de ott nem lehet szóbelit tanulni mert mindig hangzavar van... Hogyan győzzem meg aput, hogy elengedjen egyedül suliba? Vagyis pontosabban nem is egyedül mennék mert egyutcába lakok 2 osztálytásammal+9 még plusz 2 iskolatársammal is! Szóval 5-en mehetnénk eggyüt mert ők is biciklivel járnak be a suliba.
2011. ápr. 17. 15:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
ja és mondd már hogy mi a s.zart csinál ha meglát biciklizni?hát ez röhejes...odaszalad és szétszedi a biciklidet,hozat egy sötétített ablakú kocsit és elvitet vele a házatokig?hát ezt nem tudom elképzelni hogy mégis mit tehet...ha megver,akkor te szaladsz a gyámhatóságra és nem ő...
2011. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Apukád mehet a gyámhatóságra, ott jól kiröhögik majd. :D

Amúgy én kitalálnék valami olyat, hogy a többiek szivatnak amiatt, hogy téged még mindig a szüleid visznek/hoznak a suliba. Anyukádnak meg mondd meg egyszerűen, hogy ne menjen érted. Nem igaz, hogy anyád olyan hülye, hogy azt hiszi, hogy a gyámhatóság majd felelősségre vonja amiatt, hogy a gyerek gyalogol a suliba. A mi sulinkba kb 250 felsős diák van, és abból kemény 2 gyereket [ikrek...] fuvaroznak a szülei suliba.


14/L

2011. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Angliában élő kisasszonynak üzenném,hogy 12 évesen IGENIS van JOGA beleszólni az apának,18 éves kortól dönthet,de 12 évesen még igencsak beleszólhatnak a dolgába a szülei.

Amúgy már váalszoltam egyszer-kétszer szóval nem fogom mégeygszer leírni csak megütötte a szemem,hogy semmi joga nincs az apának beleszólni a 12 éves lány életébe :)

2011. ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
36%

azt úgyértettem hogy semmi joga nincs beleszólni az apjának 12 éves korban,hogyha: elváltak a szülők+anyával lakik a gyerek.Képzeld én már csak tudom már vagy 8-9 éve elmondta az anyukám (és akkor volt frissen tájékozódott szal el sem felejthette nagyon) az egészet én meg ennek az évnek a betöltésére vágytam 3-4 éves korom óta.Nehogymár te mondd meg nekem ezt...és 12 évesen van döntése,beleszólásába abba hogy kimenjen az útra biciklizni hát komolyan mondom úgy kiröhögnék az apját ha ezzel állítana be a gyámhatóságra: Elnézést,a lányom kiment az utcára biciklizni,vegyék már el az anyjától.

xD röhej...

12 "angliai" lany

2011. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy gondolja ezt apukád. Az én szőleim is elváltak, de apa nem nagyon szól bele a nevelésembe, és nem mellesleg 1. osztály második félévétől egyedül jártam suliba. Nah jó az mondjuk nem hátrány hogy a suli itt van két sarokra.
2011. ápr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
68%

Jesszus...

Jézusom...apuddal valami nagyon-nagyon nagy probléma lehet.

Akkor szerintem te sulin kívül nem is élsz társadalmi életet..?!?:OO

Figyelj szerintem mond meg ezt neki,ha meg mondja hogy megy a gyámhatóságra(sok sikert kívánok neki;)xD)akkor szépen megmondod neki hogy indulhat.Ennyi.Lekever egy pofont?Te mész a gyámhatóságra.:DD

12/L


Ui. :Bocsi a szövegben a sok "mond" szóért:DD

Ui.2:Én tuti nem bírnám ezt ki...Jaj..ezt is felhozhatod neki:Apa nem érted meg hogy a sok h*lye gyerek között nem is tudok tanulni?!?

2011. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!


Azért ne 'kérd' már meg arra szegény leányzót, hogy feleseljen az apjával, még ha az apja gondolkodása azért nem igazán egyenlő az értelemmel.

Két szülő feladata, hogy megoldják a dolgot. Mivel az édesanya már próbált az ex(??)férjére hatást gyakorolni egyszer, így valószínüleg meg teszi ezt majd máskor is.


Plusz! A gyámhatóság nem fog az apával foglalkozni azért, mert éppenséggel nem úgy történnek a dolgok, ahogy ő fütyül.

És persze, ha az anyának ítélték a felügyeleti jogot és apuci megkapta a láthatóságit, akkor majd anyuci eldönti, hogy a gyerek eléggé érett-e a felelős viselkedésre.

Pl. nem ugrik ki a forgalmas útra, mert jó poén.


De attól függertlenül apuci ugyanúgy dönthet a gyermek életébe. Attól függetlenül, hogy ez amit művel szegénnyel ... Nc..

2011. ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
100%
Anyud engedjen haza, apádnak meg nem kell megtudnia:-)
2011. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam hogy 14 éves korig az anyához kell tartoznia (bocsi az offért)
2011. ápr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Mond meg neki hogy elég nagy vagyok már hogy egyedül járjak iskolába és adjon neked a lehetőséget hogy megmutasd hogy tudtsz egyedül is járni mert mi lessz 16 éves korodban amikór discoba meg ilyen helyekre kéne járni akkór is apukád kisérget mond meg neki hogy mi a szitu :D
2011. máj. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!