Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukám nem engedi, hogy...

Anyukám nem engedi, hogy szőrtelenítsek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, már kb. 1,5 éve menstruálok.Nyáron mondtam neki, hogy az osztályból szinte mindenki szőrteleníti magát, és olyan ciki mikor úszni megyek, vagy strandra, vagy ha ujjatlanban vagyok, hogy szőrös a hónaljam.Ő erre azt mondta, hogy még nagyon fiatal vagyok, és hogy undorító, mikor le van borotválva, aztán elkezd visszanőni, és szúr.Úgy elkeseredtem, hogy nem engedi.Meg persze a lábamon is van...És ezt is olyan nehezen tudtam megkérdezni, kinyögni,és az óta nem is feszegettem.Hetente járok úszni, és ott is nagyon ciki.Mit tegyek?Már meg sem merem kérdezni...Olyan ciki ez a téma is. :( Kérlek, segítsetek!
2011. jan. 30. 00:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
94%

Nekem sem engedte meg anyukám ilyen idősen (vagyis én egy kicsit fiatalabb voltam). De egyszer fogtam magam elvettem apukám borotváját (ami még használatlan, eldobható borotva volt) és leszőrtelenítettem a lábam. Mikor anyukám meglátta megkérdezte minek csináltam, és mondta hogy feleslegesnek tartja, de ha ezt akarom akkor csináljam. Talán akkor mondtam először ellent anyukámnak és tudom féltem mi lesz, ha meglátja. De elfogadta, bár azóta is mondja, hogy feleslegesnek tarja télen a szőrtelenítést..

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy tedd meg és ne félj! Nem tud veled semmit csinálni, ha leszőrtelenítetted valamelyik testrészed. Szerintem ő is el fogja fogadni.

Sok szerencsét! :)

2011. jan. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
82%

"Telen feleslegesnek tartja a szortelenitest".

Ez olyan, hogy minek mossunk nyakat telen, nem latszik ha retkes, salat hasznalunk.

2011. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen szőrtelenítettem először nemszóltam róla anyunak. Mikor észrevette csak anyit mondott hogy ha viszanől inkább elvisz legyantáztatni, persze csak ha szeretném.
2011. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
83%

FromOz-val nem értek egyet.


Bocsi kérdező a kérdésedre már válaszoltam, most másnak teszem !

Ha valaknek még nincs párja, és magában nem probléma, akkor semmi vész nincs azzal, ha télen nem szőrtelenít. Nem egyenlő a mosakodással, az egyik szépítés kérdés, a másik tisztaság kérdés. Nyáron más, mert más is látja, és nem csúfolják.

Ha párja lesz, biztos másképp látja majd.

2011. jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
73%
ezt kell mondani: ígyis-úgyis megteszem, csak tájékoztatlak róla. nekem így jó és nem szeretném, ha arra késztetnél, ami nekem nem jó.
2011. jan. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..


Ezt a kérdést én írtam ki még régebben, olvasd el, hátha segíteni fog egy kicsit :)

Meg mutasd meg neki a válaszokat [én megmutattam anyunak] hátha az is segít picit! :D


Sok sikert!!


13,5/L

2011. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
57%

Hát szerintem is szőrtelenits, mert gusztustalan ha szőrös. Én fiu vagyok és szőrtelenitek, mert apám basztatott mert volt hónajkutyám. Ilyenkor örülök, hogy nekem liberálisabbak a szüleim.

15F

2011. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Amikor anyukád volt tinédzser, egyáltalán nem foglalkoztak ilyesmivel. Ez a nagy szőrtelenítési láz kb. 20 éve kezdődött. Ezért anyukád fel sem fogja, mekkora probléma ez neked. Nekem olyan szempontból volt könnyű, hogy ritmikus gimnasztikáztam, versenyekre jártam, és akkor látta anyukám, hogy a többi lánynak is szőrtelen a lába, hónalja, bikinivonala. Addig hosszúujjú, hosszúlábas dresszt csináltattam, amíg nem engedte, hogy szőrtelenítsek. Baromi drága volt így a dressz a plusz anyag miatt, így inkább elkísért a kozmetikushoz gyantázásra. Nyugodtan borotváld le magad, majd megbékél vele. Nyáron meg mutasd meg anyukádnak, nézze csak meg a fiatal lányokat, hogy egyiknek sem szőrös a lába. 22/N
2011. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
90%

Amikor én is előálltam hogy borotválni szeretném a lábamat, anya lehurrogta a fejemet... Sőt, azt hiszem szőrtelenítő krémet akartam, már nem tudom. A lényeg, hogy mikor elmentem Veszprémbe, anya levitt a buszhoz, és odaadtam neki egy levelet, amibe leírtam, hogy miért és hogy szeretnék szőrteleníteni: mert szőrösen nem érzem magam jól, (én mondjuk az epilátort láttam a legjobb megoldásnak, így azt választottam), és tovább érveltem az epilálás mellett, hogy az miért jó. Azóta meglett véve egy Philisp és boldogan használom. :)


Ülj le anyukáddal beszélgetni, hogy te így nem érzed jól magad, és szeretnél szőrteleníteni. Bár én mondjuk a borotvát nem választanám, mert 2 nap után újra kell csinálni, meg nekem nem szimpi... Szal próbálj meg érvelni, hogy amelyik szőrtelenítési módszert választod, miért lenne jó, stb. Talán sikerül... Ha meg nem, csináld titokba. Aztán csak leesik anyudnak, hogy ez a te dolgod.

2011. febr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
ehez nem kell engedélyt kérni! a te tested azt csinálsz vele amit akarsz!
2011. márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!