Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukám nem engedi, hogy...

Anyukám nem engedi, hogy szőrtelenítsek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, már kb. 1,5 éve menstruálok.Nyáron mondtam neki, hogy az osztályból szinte mindenki szőrteleníti magát, és olyan ciki mikor úszni megyek, vagy strandra, vagy ha ujjatlanban vagyok, hogy szőrös a hónaljam.Ő erre azt mondta, hogy még nagyon fiatal vagyok, és hogy undorító, mikor le van borotválva, aztán elkezd visszanőni, és szúr.Úgy elkeseredtem, hogy nem engedi.Meg persze a lábamon is van...És ezt is olyan nehezen tudtam megkérdezni, kinyögni,és az óta nem is feszegettem.Hetente járok úszni, és ott is nagyon ciki.Mit tegyek?Már meg sem merem kérdezni...Olyan ciki ez a téma is. :( Kérlek, segítsetek!
2011. jan. 30. 00:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
50%
Ne borotvalj, mert akkor tenyleg szuros mikor kino, nem beszelve arrol hogy ket ev mulva naponta borotvalhatsz. Kerd meg anyukadat, vegyetek otthon hasznalando gyantat, segitsen neked. Vagy ha megtudjatok tenni, 4 hetente kozmetikus. Van rokonsagban felnott no aki szortelenit? Probalj beszelni vele, hogy beszeljen anyuddal. Egy rosszabb megoldas az hogy nem mesz tesi orara, uszasra, mikor megkerdezi anyudmiert nem, megmondod hogy szsegyenled magad igy es csufolnak.
2011. jan. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Cory Rose ***** válasza:
88%
Nem tudom te hogy borotválsz, de egyáltalán nem szúr mikor kinő. Persze, nem árt olyan 2-3 naponta borotválni - ami úgy kb. 2 másodperc/hónalj, lábnál lehet 3 perc is akár.
2011. jan. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de vannak dolgok, amiket az ember megcsinál magának és nem kér rá engedélyt az anyukájától!


Én ebben a koromban megvettem a zsebpénzemből a szőrtelenítőt (első próbálkozásra folyadékot vettem) és szépen leszőrtelenítettem a lábam...

Nem kértem rá engedélyt!


Azóta már 56 éves lettem, a saját lányomnak én magam ajánlottam tini korában az epilálást, mielőtt még égnie kellett volna tornaórán!


Nagyon szomorú vagyok, hogy a mai anyukák (akik valószínűleg fiatalabbak nálam) őnekik nem természetes igényük, hogy szőrtelenítsék a lábukat, hónaljukat, bikinivonalukat?!...


Hogyan van, hogy nekem ez tini korom óta (44 éve) természetes?!...


Nem is értem!... Lehet, hogy az ilyen nők valahol a Havasokban laknak?!

2011. jan. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
90%
Magyar nok nem olyan regen kezdtek magukat szorteleniteni. Emlekszem a buszon allva, nyaron mindnek szoros, budos honaljuk volt. harisnyan keresztul is komolyan latszott a sotet szor a labukon. Strandon legtobben logott a szor, ilyet hogy bikinivonal gyantazas, nem ismertek. A 80'as evekben lattam egy nemzetkozi noi sulyemelo versenyt a TV-n. Minden egyes nonek honalja le volt szortelenitve, minden orszagbol, csak a magyarnak nem. Szegyeltem magam helyette.
2011. jan. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csináld. Ha észreveszi, akkor állj elé és mond meg neki szépen, hogy te nem tetted magad ki annak, hogy többet csúfoljanak emiatt, azzal sokkal többet ártottál volna magadnak ha lelkisérült lennél emiatt, így neki is se lett volna jó. Érd el a bizalmát, igérj neki valamit, amit neki fontos, és te be is tudod tartani pl. inni nem fogsz, vagy cigizni hasonló.

Sok sikert !

2011. jan. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ennyi szabadság már most jár Neked, hogy eldöntsd, hogy akarsz-e szőrteleníteni. Akár a hónaljad, akár a lábad, vagy esetleg a puncidat. A Te tested, Te tudod, hogy hogyan érzed jól magad!!!
2011. jan. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 napietus ***** válasza:
100%

szerencsére én anyum ebbe nem szólt bele, pedig egyéb téren (tanulás, ilyesmi) nagyon szigorú volt. nem szoktam senkit arra bíztatni, hogy "játsza ki" a szüleit, de ez esetben szerintem is szőrtelenítsd le, és kész. egyébként a hónalj, intim részek szőrtelenítése nemcsak esztétikai, higiéniai kérdés is.


29/N

2011. jan. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is tedd meg.:)

sokkal jobb megcsinálni,és nem égni az ismerősök között,mint egy lelki sérülést szerezni.mert engem valószinüleg megviselne,ha nem csinálhatnám...

ui. énse kérek engedélyt,bár megengedné :)

sok sikert ;)

2011. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
50%
Ne szólj neki nagyon undorító ha szőrös vagy!
2011. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
85%
Huhh hát szerintem ne csináld titokban!(mondom ezt én, aki szintén titokban csinálja xD) szerintem csak mond el neki, hogy te szőrteleníteni fogsz, de ne kérdésként, jelentsd ki, ha meg mondja, h szó sem lehet róla, mond, hogy akkor is megcsinálod :P én is ezt fogom, de majd csak nyáron... és epillálj, ne borotválj! vagy szőrtelenítő krém :D sok sikert, mond majd el, hogy sikerült :D
2011. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!