Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukám nem engedi, hogy...

Anyukám nem engedi, hogy szőrtelenítsek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, már kb. 1,5 éve menstruálok.Nyáron mondtam neki, hogy az osztályból szinte mindenki szőrteleníti magát, és olyan ciki mikor úszni megyek, vagy strandra, vagy ha ujjatlanban vagyok, hogy szőrös a hónaljam.Ő erre azt mondta, hogy még nagyon fiatal vagyok, és hogy undorító, mikor le van borotválva, aztán elkezd visszanőni, és szúr.Úgy elkeseredtem, hogy nem engedi.Meg persze a lábamon is van...És ezt is olyan nehezen tudtam megkérdezni, kinyögni,és az óta nem is feszegettem.Hetente járok úszni, és ott is nagyon ciki.Mit tegyek?Már meg sem merem kérdezni...Olyan ciki ez a téma is. :( Kérlek, segítsetek!
2011. jan. 30. 00:37
1 2 3
 1/30 Cory Rose ***** válasza:
98%
Vegyél egy borotvát és szőrtelenítsd le. Gondolom anyukád nem szokta ellenőrizni a hónaljadat, meg az egyéb testrészeidet hogy szőrös-e.
2011. jan. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
98%
csináld , ne kérdezd !!!
2011. jan. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem borotváld le. Visszaragasztani nem lehet szerencsére.

Anyukádnak ideje lenne elfogadnia, hogy olyan korba léptél, amikor már te rendelkezel a tested felett.

A kamaszkor így vagy úgy, de a konfliktusokról fog szólni, ez normális dolog.

2011. jan. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére az én anyukám nem volt ilyen, hogy nem engedte, de én azt javaslom, hogy beszéld meg vele ezt és mond meg neki, hogy tényleg cikinek érzed ezt a többiek előtt. Nekem is volt egy osztálytársam 9.-be, aki nem szőrtelenítette magát, s tesiórákon ez látszott is, sokan bántották érte, pedig szegényke így is olyan visszahúzódó volt. Tehát szerintem mond meg anyudnak, h ezért csúfolhatnak is majd a többiek és azt ugye ő se szeretné, ha utálnál suliba menni, és kitalálnák pl. hasfájást vagy vmit csak hogy ne kelljen menned. Hátha megérti.
2011. jan. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
20%

sztem a hónaljadat anélkül is leborotválhatnád, hogy ő tudna róla. A lábad az passz (nem kéne már aludnod)

14/F

2011. jan. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
98%
Én egy anyuka vagyok, és én is azt javaslom, csináld meg. Anyukád valószínűleg nem tudja elképzelni, milyen kellemetlenül érezheted magad az uszodában pld. De vigyázva, óvatosan csináld, nehogy megvágd magad. Szőrtelenítő krémmel is próbálkozhatsz, az kicsit "finomabb" megoldás, és ha beválik (nem mindekinek válik be sajnos), akkor hosszabb ideig is tart a hatása, és nem is olyan veszélyes, mint a borotva.
2011. jan. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
55%
Szard le. Ha szőrös vagy, az undorító.
2011. jan. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

én megcsináltam szó nélkül, észre sem vette. aztán elmondtam neki, olyan pofont kaptam XD

szerintem nyugodtan tedd meg, először a hónaljaddal kezd, a láb várhat kicsit, de ahogy gondolod. egy jótanács, kérlek, fogadd meg, tanulj a hibámból!!!

- uszi előtt sose szőrteleníts, mert két dolog is előfordulhat, 1. ilyenkor könnyebben kapsz fertőzést, és a bőrviszketés, hámlás féjni tud.

2. a klóros vízzel érintkezve elkezdhet viszketni, ha megvakarod, annál jobban viszket, és jól fel lehet idegelni rajta.

Remélem, segítettem!

2011. jan. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
100%

Csináld meg magadnak. Anyukád fiatalkorában még valószínűleg nem volt ez ekkora téma, ezért nem érti, hogy egy mai tizenévesnek ez már ciki, és nem ő érzi magát rosszul az osztálytársai előtt.

A lábadhoz nem ajánlom a borotvát, de gyantázni nem valószínű, hogy meg tudnád csinálni, arra próbálj meg valamilyen szőrtelenítő krémet venni (pl. Veet). Hónaljhoz a borotva is bőven tökéletes. Vannak, akik szárazon szokták csinálni (ha nagyon rohanok, én is), de jobban jársz, főleg először, ha bevizezed és jól bekened szappannal, és úgy borotválod le.

Amúgy én is 12-13 éves koromban borotváltam le először :) És ne aggódj ezen, csináld meg!

20/L.

2011. jan. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
98%

Nekem sem engedi meg anyukám.Azt mondta,hogy majd ha 16 éves leszek,mert ő is akkor kezdte.Utálom ha a szülők magukból indulnak ki.Én titokban szőrtelenítek.Szerintem vegyél egy borotvát és hajrá!


13/L

2011. jan. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!