Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek nem baromság ez a...

Szerintetek nem baromság ez a mikulás napi/karácsonyi ajándékozgatás?

Figyelt kérdés

Szerintem felesleges. Normális etetben csak annak adunk ajándékot, akit meg is akarunk ajándékozni. Olyan nem kap tőled ajándékot, akit te nem szeretsz, de ez fordítva is igaz. Ennél meg ránk kényszerítik, hogy húzzunk valakit- akit lehet, hogy nem is ismersz olyan jól, nem keldvesz- és akkor annak vegyél ajándékot. Ha nem jó szívvel adod/kapod, akkor minek van ez az egész ? Kényszerből veszünk valamit, azt jóvan.

Szerintem felesleges, bár úgy látom, hogy mindneki odavan érte...


2010. nov. 28. 13:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem egyáltalán nem rossz gondolat, mivel így vesszük a fáradtságot és megpróbáljuk kideríteni, minek örülne az, akit húztunk. Igyekszünk vele lenni, hátha hallunk valami kósza ötletet, vagy megkérjük az egyik ismerősét, hogy segítsen.

Én tavaly egy olyan lányt húztam, akivel nem voltam jóban, de megpróbáltam olyan ajándékot adni, aminek tényleg örül. Azóta mindig azt a fülbevalót hordja és nagyon boldog volt, és jobban is vagyunk...

Előtte pedig egy fiút húztam, aki még idén is felemlegette, hogy ja, amikor én húztam, stb...

2010. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%

En is így vagyok, bar én azért nem szeretem azt a Mikulásos ajándékozást, mert, ahogy az előttem valók is mondtak, akit kihúzok, nem is ismerem jóformán, s akkor tényleg nagy fejtorest okoz, hogy mit is vegyek neki, hogy örüljön is, mert ez a lényege.De attól, hogy veszek neki egy ajándékot, s mosolyog neki, nem azt jelenti, hogy tetszik is.Tehát nem ez a legjobb módja, hogy egymast megismerjuk.

En pl abszolút sajnálom azt, aki engem húzott, biztos vagyok benne, hogy o is nagy gondba van: mit is vegyek...ügyben. es vesz valami kis plüssmacit, ami annyira nem...hasznos, mert mást nem tudott venni.En meg kínomban mosolygok, mert tudom, hogy a szándék a fontos...de azért mégis.Ha mar ajándékozunk, legyen valami értelme is...

2010. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%
Hát nállunk csak mikuláskor van ajándékozás.Az is osztálypénzből...És aznap lesz még klubbdélután.Így pont jó:) Ja de amúgy itt is lehetett szavazni h mi csináljunk,vagy nekünk de minedenki arra szavazott h inkább nekünk:D
2010. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Szerintem nem hülyeség.Osztályközösség-építő jellegű:)

Sokan írtátok, hogy mi van, ha olyat húzol, akit nem igazán ismersz.Könyörgöm az még oké, hogy 9.-ben bajban vagy, mert annyira még nem ismeritek egymást, de amikor már több éve osztálytársak vagytok, akkor nem hiszem el, hogy nem ismered őket...Gyakorlatilag a fél életeteket az osztálytársaitokkal töltitek, akkor meg?!Ez csak kifogás, elég gyenge kifogás.


Ha pedig tényleg olyat húzol, akit annyira nem ismersz, vagy nem vagy vele annyira jóban, akkor pedig adott a lehetőség, hogy megismerd.Általában az emberek szeretnének olyat ajándékozni, aminek örülni fog az illető és nem csak kacat lesz.Ezért közeledned kell felé egy kicsit, hogy jobban megismerd, beszélgetni kell vele, hogy közben hátha elszólja magát, minek is örülne.Ezzel pedig adott a lehetőség arra is, hogy JOBBAN MEGISMERVE EGYMÁST JÓBARÁTOK LEGYETEK!Márpedig nincs annál jobb dolog, ha jó az osztályközösség:)


Egyébként pedig a jó osztályközösségekben meg van a hangulata.Viszünk karácsonyi zenét, és lejátszuk, miközben megajándékozzuk egymást.Na persze nem úgy, hogy mindenki feláll és odaadja az ajándékot és egy nagy össze-visszaság lesz belőle, hanem haladunk szépen padsoronként, vagy névsorban.Az illető feláll a helyéről, és odamegy ahhoz, aki húzott.Néhány kedves szó kíséretében átadja az ajándékot, megölelik egymást, esetleg puszit adnak és visszamegy az ajándékozó a helyére.

A legelején, vagy a legvégén pedig odaadjuk osztályfőnöknek is az ajándékot, amit az osztály közösen vesz meg.

Esetleg énekelünk is együtt.

Olyan jó a hangulata*-*

15/L

2010. nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%
Kedves kérdező! az előző hozzászólók már részletezték azt, hogy mi is ennnek az ajándékozásnak a lényege. 16:07 voltam
2010. nov. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem jó ötlet, ha az osztálytársak jóban vannak egymással. Nálunk az osztályfőnök tudja, hogy nem vagyunk jóban ezért csak az igazgatő kedvéért mi is tartunk, alapból stréberek, meg kckák vannak az osztályban, meg egy plázamacska a pincsijével. És abból csak én, a plázamacsaka meg a pincsi vagyunk magyarok. Tehát fantasztikus osztályközösség van. A barátaimnak mindig sütök mézeskalácsot, ők is adnak valami apróságot, és ennyi. Szerintem -ez így elég közhelyes- nem az ajándék a lényeg, hanem hogy kitől kapod. Tavaj például csak kimentünk a barátokkal a karácsonyi vásárba suli után és az volt a legszebb, amit kaptam tőlük:)

13/L

2010. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Salala !

Nem vagyunk már kilencedikesek, de az osztályból legalább 10 emberrel nem beszéltem még 2-3 mondatot sem. Az egész osztály két csoportra van osztva, külön vannak az óráink, van hogy nem is találkozunk 2 napig. Hát akkor ne mondd, hogy megismerhettem volna őket, mert nem.

2010. nov. 28. 17:06
 18/23 A kérdező kommentje:
Illetve vannak közös óráink, de az a heti 5-6 óra nem nyom sokat a latba.
2010. nov. 28. 17:08
 19/23 anonim ***** válasza:
85%

Salala álltalában egyetszoktam veled érteni de most nem ígyvan.

Miért lenne osztályépítő az,hogy veszel egy olcsó kis kacatot,semmi osztályépítő nincs benne.

Attól nem fogod megismerni az illetőt,hogy kideríted mit akar ajándékba.

És akinek 8 év alatt nem sikerült megismernie a másikat az nem véletlen,én is olyan fiút húztam akit nem ismerek,de nem is akarom megismerni.

Beszélni beszélünk,már megvettem neki az ajándékot,de miután átadom SEMMI nem fog változni az osztályon belül.


Tavaly volt jó,mert ilyen ajándékozás helyett elmentünk jégkorizni meg moziba,ezerszer több értelme volt annak,mint,hogy egymásnak osztogatunk ilyen cuccokat.

Most akitől kapsz attól valószinűleg azért kapsz,mert szereted és nem kényszerből vesz neked ajándékot hanem szívből aki meg kihúz arra nem feltétlenül igaz ez és ki fogad el szívesen egy ilyen ajándékot??

Mert pl te látszik,hogy szereted ezt az ünnepet és valószinűleg normális ajándékot fog kapni akit kihúztál és szívből adod,na de hányan vannak még így?

Mert nálunk nem sokan.

A korizásnál meg legalább röhögünk meg jobban elvagyunk/megismerjük egymást és kellemes emlék marad a mozi meg mindig jó :'D

Kár,hogy ebben az évben nem így lesz,mondjuk haverokkal ugyan úgy elmegyünk,na mindegy,kérdezővel értek egyet teljes mértékebn. és bocsi Salala

2010. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
73%

16:16: akkor te szerencsésebb voltál, mint én.

Nekünk is kellett tavaly. Én egy olyan lányt húztam, akiről alig tudtam valamit hogy mit szeret. Két órán keresztül jártam a város, olyan ajándékért, ami biztosan tetszene neki. Mikor elérkezett a nap és odaadtam neki, látszott hogy tényleg teszik neki. Aztán jött az én ajándékom egy másik lánytól. Egy ocsmány giccses műanyag valamit kaptam. Lerítt róla, hogy ez volt a legelső dolog, ami a csaj kezébe akart.

De húgom még rosszabbul járt. Ő még általánosban másodikos volt, de gondolta az osztályfőnökük hogy ők is mikulásozzanak. Behívatták a szülőket is, hogy nehogy elfelejtse a gyerek. Tesón és anyum otthon igyekeztek olyan ajándékot összeállítani a megadott összegből, amilyen szépet csak lehet. Mikulás csomagolásos, benne csokifigura, szaloncukor, plüss. Amikor az átadás volt húgom vidáman ment be, haza meg úgy jött, hogy akitől ő kapott, az ajándék nem volt más, mint egy gumilabda és egy darab szaloncukor. Engem annyira nem érintett meg, hogy le se sz.rtak ilyen téren, de a húgomat vigasztalgatni kellett, mert ő is érezte hogy nagyobb szeretettel adta az ő ajándékát, mint amit kapott.

Nah ezért utálom ezt a mikulásozást.

2010. nov. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!