Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A tanár egyáltalán nem segit?...

A tanár egyáltalán nem segit? Ebben a gyereknek

Figyelt kérdés

most a tanár kiadta hogy 10 db iskolát válaszon ki a GYEREK hova akar menni tovább tanulni


És kire marad a feladat kire?: Én rám! Honnan tudja a gyerek mit tanuljon


Nem inkább infó órán kellene ezt megnézniük

Vagy a tavaji 8 osztályos tanár (kellene nyaggatni) HOGY SEGÍTJEN


A tanár azt mondta hogy :ö nem mondja meg hogy mihez értesz?

(lerátott ennyivel)

Pedig ö van vele minden nap?


ugyanannyi köze van hozzá mint hozzá


Ugyanannyit órát foglalkozik vele mint velem ?

(40órát?)


Meg ök irja(ák) le hogy ki a barátja hogy mi érdekli

MINDEN HÓNAPBA vagy( FÉL ÉVBE) KELL LEADNIA A TANÁROKNAK!


Nem!!!

MONDJUK ÉN SE TUDTAM legyen 1 szakmád LÁNYOM! - mondta az anyám

szakács lettem és most takarítok 10 szobát


Apja meg gépészetett tanult ami nincs is ilyen szakma és most pedig dobozokat tesz bele 1-2 dobozba csomagol kézzel


Nem géppel


O köze hozzá ISMÉTLEM O KÖZE VAN HOZZÁ!!


Sógórnöm az pedig kozmetikus volt a szakmája szeme nem birta és befejezte most meg papir gyárba dolgozik


Én kész vagyok tanárral



#tanár #nem tudom hogy mi
tegnapelőtt 19:53
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
89%
De mivel jobb, ha a tanár választ és mégse abban fog dolgozni? Ugyan úgy benne van, hogy nem az első szakmájában helyezkedik el, mert mégse annyira tetszik neki, vagy egyszerűen nem talál vele munkát 🤷🏼‍♀️. Elmegy egy olyan középiskolába, ahol éretségit plusz szakmát kap, ha úgy van akkor meg tanul mást is. Vagy felnőttképzésben megszerez mégegy szakmát (ha van éretségije onnantól sok helyre mehet). Azért az már csak csak kiderült a ~14 év alatt, hogy inkább műszaki beállítottságú vagy humán, szeret sütni-főzni vagy a konyha közelébe sem hajlandó menni, a természet érdekli vagy a szerelés stb. Na, meg a tanulmányi eredménye. Hacsak nem kitűnő mindenből, aki bárhová mehetne akkor látszik, hogy a matekja gyengébb vagy a helyesírása, az elöbbi nyílván akkor nem a közgázba "való", ha rosszul van a vértől az eü suli neki való. De ha megvan, hogy mik érdeklik, miben erősebb, azok alapján valamennyire belehet lőni, hogy ő kertész legyen inkább vagy autószerelő
tegnap 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy szakosodni sokhelyen csak 10. után fognak. Addig szakmairányt jelölnek meg. Pl szépészet, utána válik ketté fodrászra és kozmetikusra, sütőipar, abból majd mehet péknek vagy cukrásznak... Az első 2 év szakmai alapozó képzés a legtöbb szakon, utána kell a pontosabb irányt kiválasztani, addig ugyan azt tanulják szakmacsoporton belül
tegnap 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Misery ***** válasza:
66%
Hát végülis ezzel az írásképpel valszeg hátrébb jársz, mint a gyereked, mert neki sikerül elvégeznie egy iskolát.
tegnap 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
a gyereknek egyértelmű érdeke, hogy - mindegy, milyen szakmát választ - minél hamarabb minél messzebb kerüljön a szülői háztól, lehetőleg kollégiumba, ahol olyan felnőttek is lesznek körülötte, akik képesek szellemi iránymutatást nyújtani neki.
tegnap 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Édesjóistenem... Kár hogy a gyerekvállalást nem kötik intelligenciateszthez. Szerencsétlen gyerek élete már ott el lett cseszve hogy ebbe a családba született. A kérdező kommentjeit szinte lehetetlen értelmezni is. Ha a gyereket sem érdekli semmi már nyolcadikban akkor veszett fejsze. Nem hinném hogy szakiskolán kívül lenne más lehetősége, de mivel tanköteles valamit választani kell. A tanár is látja gondolom hogy a lehetőségek korlátozottak, de nem akarja a hőzöngő szülőkkel megbeszélni, mert kb. lehetetlen velük értelmesen kommunikálni.
tegnap 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
En szivesen segitek a gyerekednek kerdezo, latom hogy te abszolut alkalmatlan vagy ra.
tegnap 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kérdező!

Azért mert a környezetedben nem jellemző,hogy jó szakmája vagy jó munkája van valakinek, attól még a gyerekedet támogatnod bátorítanod kell,mert neki még van(esetleg) egy halvány lehetősége a jobb életre.

Amikor gimis voltam,anyáméknál dolgozott egy roma házaspár,a nőnek 4 osztálya volt,a férfi analfabéta volt.3 lányuk volt,és éjjel nappal dolgoztak, hogy kiiskolázzák a gyerekeket.Mint a gép úgy hajtottak,minden szülőin, fogadóórán ott voltak,(főleg a nő, mert a férfinek 3 állása is volt.)Különórát,korrepetálást fizettek.Tudták honnan jöttek(valami borsodi mélyszegény cigánysorról),és hogy kemény munkával, közösen összefogva egy cél érdekében,hogy a gyerekeknek jobb sorsa legyen, dolgoztak.Mindegyik gyerekük leérettségizett az egyik óvónőképzőt végzett,a másik mérlegképes könyvelő lett,a harmadikra már nem emlékszem,akkor már nem éltem ott,de az is továbbtanult érettségi után.

A gyerekednek nem kell követni/másolni, a nehéz életet, neked kell támogatni, hogyha tanul,ha céltudatos, jobb könnyebb élete lesz.

tegnap 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
84%

Hol laktok? Melyik megyében?

Milyen jegyei vannak a gyereknek?

Fiú vagy lány?

Szeret olvasni?

Jó matekból?

Érdekli a történelem?

Szorgalmas vagy lusta inkább?

tegnap 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!