Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A tanár egyáltalán nem segit?...

A tanár egyáltalán nem segit? Ebben a gyereknek

Figyelt kérdés

most a tanár kiadta hogy 10 db iskolát válaszon ki a GYEREK hova akar menni tovább tanulni


És kire marad a feladat kire?: Én rám! Honnan tudja a gyerek mit tanuljon


Nem inkább infó órán kellene ezt megnézniük

Vagy a tavaji 8 osztályos tanár (kellene nyaggatni) HOGY SEGÍTJEN


A tanár azt mondta hogy :ö nem mondja meg hogy mihez értesz?

(lerátott ennyivel)

Pedig ö van vele minden nap?


ugyanannyi köze van hozzá mint hozzá


Ugyanannyit órát foglalkozik vele mint velem ?

(40órát?)


Meg ök irja(ák) le hogy ki a barátja hogy mi érdekli

MINDEN HÓNAPBA vagy( FÉL ÉVBE) KELL LEADNIA A TANÁROKNAK!


Nem!!!

MONDJUK ÉN SE TUDTAM legyen 1 szakmád LÁNYOM! - mondta az anyám

szakács lettem és most takarítok 10 szobát


Apja meg gépészetett tanult ami nincs is ilyen szakma és most pedig dobozokat tesz bele 1-2 dobozba csomagol kézzel


Nem géppel


O köze hozzá ISMÉTLEM O KÖZE VAN HOZZÁ!!


Sógórnöm az pedig kozmetikus volt a szakmája szeme nem birta és befejezte most meg papir gyárba dolgozik


Én kész vagyok tanárral



#tanár #nem tudom hogy mi
tegnapelőtt 19:53
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Erre vannak a nyilt napok meg a szülők, akik segítenek a gyereknek. A tanár nem fogja megmondani hova menjen, maximum javasolhatja, hogy a jó tanuló diák ne a 3 éves szakképzőt célizza meg, a bukdácsoló, gyengébb diák meg ne a gimiről álmodozzon mert nem veszik fel. Az örökmozgó, gyenge matekos ne a közgázra menjen könyvelőnek stb. Az enyém is 8.osztályos, nem sok elképzelése volt, elmentünk már 2 nyílt napra, meg egy olyan rendezvényre ahova a környék iskolái vonulnak ki. Megtudta nézni, tudott beszélgetni diákokkal, tanárokkal. Kezd benne körvonalazódni, hogy mi az, ami esélyes 🤷🏼‍♀️. Nem dönthet helyettetek a tanár. Nem mondhatja meg, hogy a Pistike autószerelő legyen, a Zolika meg szakács. Valami elképzeléshez, hogy mi érdekli vagy mi nem, azon segíthetnek a nyiltnapok. Az meg, hogy nem azt fogja egész életében csinálni egy dolog, sokan nem az első szakmájukban dolgoznak 🤷🏼‍♀️. Én sem. Bármikor kilehet tanulni másik szakmát, sőt sokszor nem is hátrány, ha több is van.
tegnapelőtt 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

19es 10 db érti a dolgot és minden megtesznek ahoz hogy megoldják a problémámat


18 Kösz jó!


17 tudom de pl ha pécs mész budapest vagy debrecen mész eger vagy szeged meg vác? Ott 200km meg van

Föleg ha busz vagy vonat?


Nem

tegnapelőtt 21:26
 23/38 anonim ***** válasza:
90%
De minek menne pl pécsről pestre nyílt napra? Nyilván nem oda fog jelentkezni 🤷🏼‍♀️. A környező városokban is vannak iskolák, azokba kell elmenni, nem az ország másik végébe. Mert gondolom nem az egyetemi pályaválasztás a téma... Ott vannak ekkora távok, hogy a Szegedi Tudományegyetem vagy az Elte legyen. Középiskolák vannak minden nagyobbacska városban, azokat kell megnézni, nem azt, ami 3 óra utazásra van.
tegnapelőtt 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

21 De ha nem abba a szakmába helyezkedel el akkor

Kérdem én hogy minek a szakma?

Pl barátnőm aki fodrász volt magy álma fodrászatott nyitni

És elkapott valamit és azota nem lett az

És azóta más munkát nézett....

tegnapelőtt 21:39
 25/38 A kérdező kommentje:
és ha kolis lesz vagy ha ott van albérlet ?
tegnapelőtt 21:45
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Pécsett 21 iskolát, a környékben (Komló , Siklós, Villány, Sásd stb.) Péccsel együtt 36 középiskolát számoltam össze.

Ha ezek közül nem tudtok választani, akkor meg is érdemlitek a 200 km-t!

tegnapelőtt 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
95%
18 év alatt az albérlet kihúzva (mert tartom magam ahoz, hogy nem egy leendő egyetemista gyerek a téma), nem hiszem, hogy az egész család csak úgy átköltözne, mert a gyerek oda megy középsikolába, másképp meg nem mehet, mert kiskorú. Nem élhet egyedül. A kolesz max, de minek menne 200km-re ha nem muszáj? Kevés olyan van, hogy egy adott szakmát csak ott tud tanulni vagy valami miatt csak az az egy iskola jöhet szóba. Ott vannak a környékbeli iskolák, ami csak kicsit van messze ott mehet koleszba, de SENKI SEM a 200km-re lévő iskolákat nézegeti első körben!
tegnapelőtt 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Na most már teljesen összezavarodtam. Tehát szakmát se szeretnél adni a gyereked kezébe, mert felesleges? Hiszen a fodrász barátnőd végül nem a szakmájában dolgozik…

Akkor mégis mi a terv? 8 általános és slussz?

tegnapelőtt 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

28


Gyerekel nem érdekil semmi sem apszulult nem érdelei

Hát de te sem a szakmádba helyezkedel el

Vagy 1 éretségi

tegnapelőtt 22:38
 30/38 anonim ***** válasza:
91%
Uhh, hát itt lehet a tanárnak kéne tényleg megmondani, hogy mi legyen a gyerekkel. 🥲
tegnap 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!