Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A tanár egyáltalán nem segit?...

A tanár egyáltalán nem segit? Ebben a gyereknek

Figyelt kérdés

most a tanár kiadta hogy 10 db iskolát válaszon ki a GYEREK hova akar menni tovább tanulni


És kire marad a feladat kire?: Én rám! Honnan tudja a gyerek mit tanuljon


Nem inkább infó órán kellene ezt megnézniük

Vagy a tavaji 8 osztályos tanár (kellene nyaggatni) HOGY SEGÍTJEN


A tanár azt mondta hogy :ö nem mondja meg hogy mihez értesz?

(lerátott ennyivel)

Pedig ö van vele minden nap?


ugyanannyi köze van hozzá mint hozzá


Ugyanannyit órát foglalkozik vele mint velem ?

(40órát?)


Meg ök irja(ák) le hogy ki a barátja hogy mi érdekli

MINDEN HÓNAPBA vagy( FÉL ÉVBE) KELL LEADNIA A TANÁROKNAK!


Nem!!!

MONDJUK ÉN SE TUDTAM legyen 1 szakmád LÁNYOM! - mondta az anyám

szakács lettem és most takarítok 10 szobát


Apja meg gépészetett tanult ami nincs is ilyen szakma és most pedig dobozokat tesz bele 1-2 dobozba csomagol kézzel


Nem géppel


O köze hozzá ISMÉTLEM O KÖZE VAN HOZZÁ!!


Sógórnöm az pedig kozmetikus volt a szakmája szeme nem birta és befejezte most meg papir gyárba dolgozik


Én kész vagyok tanárral



#tanár #nem tudom hogy mi
tegnapelőtt 19:53
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%
Neked kellene ismerni a gyerekedet, felismerni miben jó, gondozni a tehetségét, és abba az irányba választani. Igen, a te/ti dolgotok.
tegnapelőtt 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 babyboom567 ***** válasza:
87%
Ugye azt nem gondolod komolyan, hogy a tanárnak kellene segítenie a TE gyereked pályaválasztásában?Hihetetlen még az elképzelés is.
tegnapelőtt 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
80%

Ha jól értelmezem, akkor a tanár azt szeretné tudni merre menne tovább a gyerek… A mi időnkben volt valamilyen kiskönyv, amiben le voltak írja ha jól emlékszem a megyénk középiskolái (gimnáziumok, szakközépiskolák és szakiskolák). Ha van még ilyen, abban le van írva milyen szakmát melyik iskolában lehet tanulni. De anno volt pályaválasztási nap is, ahol különböző iskolák mutatkoztak be. Érdemes körülnézni, hátha valami érdekli a gyereket és az kicsit motiválja is, hogy küzdjön a céljaiért.

Ha ilyenek már nincsenek… 20 éve voltam 8.-os, akkor esetleg a tanár tud segíteni, hogy hol érdemes tájékozódni.

tegnapelőtt 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
85%

Ennyi idős korban még szinte senkinek nincs olyan kiforrott, biztos útja ami tartós, és amit biztos, hogy felnőtt korában is folytatni szeretne. Nagyon sokan váltanak karriert felnőtt korukban, vagy az eredeti szakmájukban nyögik végig az életüket.

Olyan iskolát kell választani, amit a legkisebb valószínűséggel fogtok megbánni, például egy közepes erősségű gimnázium.

tegnapelőtt 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 babyboom567 ***** válasza:
89%
Évek óta azon kellene "dolgoznod",hogy hova megy tovább a gyereked,bátorítani,kiismerni,és támogatni.Nem a tanártól várni a csodát.
tegnapelőtt 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Senior Séf ***** válasza:
26%

"Érdemes körülnézni, hátha valami érdekli a gyereket ..."

Ma minden gyereknek annyi az elképzelése, hogy valami irodában poshad egész nap, céges autót és mesés fizetést kap.

tegnapelőtt 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Typical Textrovert ***** válasza:
75%

Azért általános iskola végén már a gyermekben is lehet annyi belátás, hogy tudja, miben jó.


Humán vagy reál beállítottságú? Szeret rajzolni? Esetleg jól tud énekelni? Milyenek a jegyei, mennyire szeret tanulni - gimnáziumba vagy szakközépiskolába szeretne/lenne célszerűbb menni? Mi iránt érdeklődik a mindennapokban? Az egyik tanár azt mondta, nem segít, de nincs olyan pedagógus, akitől tanácsot kérhetne-kérhetnétek, akivel jobb a kapcsolata?

tegnapelőtt 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
88%
Hagyjátok, ő Molli a trolli.
tegnapelőtt 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
89%

Nyolcadikban volt pályaválasztási tanácsadás, ahol külsős szakemberek a gyerek kikérdezése után adtak tanácsot.

Aztán voltak az iskoláknak nyílt napjai....

Közösen néztük át az iskolákat, majd én egy tanára véleményét ki is kértem.

Szerintem is én, illetve a családja ismeri legjobban a gyereket. Ez 4 éve volt.


Viszont régen tényleg a tanár foglalkozott a gyerekek pályaválasztásával...anno 30 éve a tanár a szüleimmel is megbeszélte az én választásomat.

tegnapelőtt 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
69%

Igen, egy fiatalnak a legtöbb esetben segítségre van szüksége a pályaválasztásban. Én szerencsés voltam, elég hamar tudtam, mit akarok, de egyrészt amíg nem, nagyon elveszett voltam, másrészt a legtöbb osztálytársamnak hatalmas nehézséget okozott a kérdés. Volt, aki végzős koráea se tudta.

Nem azt mondom, hogy muszáj mindent a segge alá tolni. Elvégre az ő élete, az ő döntése is kell, hogy legyen. De mindenképpen beszélgess vele erről. A jól feltett kérdések általában segítenek előhozni belőle a választ, amit magától túl nehéz lenne összehozni. Gondolok itt ilyenekre:

Mi az, ami igazán érdekel? El tudod képzelni, hogy évtizedekig ezt csinálod mindennap, vagy inkább azt szeretnéd, hogy hobbi maradjon?

Melyik tárgyak mennek a legjobban a suliban? (Nem muszáj mateknak vagy törinek vagy kémiának lennie, simán mondhatja azt, hogy a tesi vagy a rajz.)

Mennyire fontos a magas fizu? Inkább izgalmas munka olcsóért, vagy "okés" munka több pénzért?

Ami egy osztálytársamnak segített a végleges döntésben - és erre elég büszke vagyok - hogy megkapta tőlem a HVG az évi, egyetemi képzésekről szóló számát. Minden évben kiadnak egy ilyet, és borzasztó hasznos infók vannak benne.

Fontos tudatosítani, hogy egyrészt semmi se teljesen végleges, lehet váltani, ha nem jön be az adott képzés (csak bonyolult, de lehet), másrészt hogy nem is muszáj mindenkinek továbbtanulni. Rizikósabb más utat választani, de lehet.

tegnapelőtt 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!