Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gyerekek között anyagi különbs...

Gyerekek között anyagi különbséget, hogy lehet kezelni normálisan?

Figyelt kérdés

Férjemmel van egy közös fiúnk 10 éves és nekem az előző kapcsolatomból egy 16 éves lányom. A férjem már akkor megmondta nem költ más gyerekére amit elfogadtam, megvoltunk. De már feszültség van itthon. A kisebbnek mindent megvesz amit kiejt a száján, konzol játékokkal, új telefon két hónap után mert a másik nem tetszik, minden féle előfizetés, töménytelen lego újonnan.. Már bele sem tudok szólni mert meg se mondják mit vesznek. A fiam semmibe néz engem, ha nemet mondok bármire is akkor megy az apjához, egyre csúnyàbban is beszél velem, a nővérével is. Mindenben különbséget tesznek, ha pizzát rendelünk, a lányomnak külön kell rendelnem, nem engedik enni a közösből. Neki külön vásárolok, főzîk is ezért.

Szívem szerint elköltöznék, megbeszélni ezt nem tudom a férjemmel, nagyon ellenszenves. Ha elköltöznék akkor a kisebbikkel ennyi kapcsolatom sem lenne mert ő apás de így a lányom szenved.


júl. 2. 12:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
98%
Ez durva. Gyerekkel nem fogadott el sajnos. Sajnálom a lányodat. Én elköltöznék. Ha ez benned is felmerült, akkor már nem komoly a kapcsolat. Fiad is be fogja látni, mi a szitu, sztem rosszabb nem lesz q kapcsolatotok. Viszont fontos tisztázni, hogy nem miatta mentek!!!
júl. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
95%

"A férjem már akkor megmondta nem költ más gyerekére amit elfogadtam, megvoltunk."


Itt követtél el nagy hibát, hogy ilyet elfogadtál. Ha így folytatódik akkor két gyerek lesz aki utálni fog téged. Talán még nem késő változtatni

júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 babyboom567 ***** válasza:
94%

Te komolyan hozzámentél és gyereket szültél egy olyan kannak, aki ki is mondta,hogy semmibe veszi a meglévő gyereked?

Mekkora undorító emberek vannak.

júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 babyboom567 ***** válasza:
94%
Itt nem kell kezelni semmi, fogod magad és elköltözöl a lányoddal,és beadod a válókeresetet,és a gyerekelhelyezést.A fiad marad az apjánál, te meg a lányoddal.És az akkor már exférjeddel kizárólag a legszükségesebb kommunikációra hagyatkozol, a fiú ellátásával kapcsolatban.
júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk, én kib:sznék a kis csávóval is, és küzdenék a felügyeleti jogáért. Aztán majd lehet jól érezni magát PS, okostelefon és TV nélkül, a házimunka elvégzése után, ahogy szeretné. :)
júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
84%
Nem kellett volna ennyire kapcsolatfüggőnek lenned, hogy egy ilyen kanival össze állj. Ez maximálisan a te hibád.
júl. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 babyboom567 ***** válasza:
89%
15-ös a kiscsávó kb 2 hét múlva vinnyogva fog könyörögni az anyjának, hogy vegye magához,mert rájön, hogy apuka teljesen alkalmatlan a hétköznapi élet megoldására.
júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
86%
Komolyan van ilyen? Ha ilyet mond nekem egy pasas az elejen, ott hagyom úgy, ahogy van. Tudom, hogy nehéz gyerekes anyaként ismerkedni, de ennyit nem ér meg. A férjedet kéne valahogy jobb belátásra bírni, de már ehhez is elég késő.
júl. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
54%
66%-nak is mindegy milyen a kan, csak legyen.
júl. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
95%

Nem is értem, miért tűröd ezt több mint 10 éve. Ha így megy tovább, a lányod 18 évesen elköltözik és vissza se néz, és nem csak a féreg nevelőapját fogja hibáztatni, amiért mindig semmibe vette, hanem téged is, amiért hagytad. És teljesen jogosan. Borítékolható, hogy már rég olyan lelki sérüléseket szenvedett a lányod, amit hosszan kezeltetni fog szakemberrel felnőttkorában. Jó esetben. Rosszabb esetben belemegy ő is egy olyan kapcsolatba, ahol a pasi semmibe veszi, kuss lesz a neve, kénytelen lesz eltűrni mindent. Mert ezt a példát látta, ez lesz neki természetes. A fiad pedig azt tanulja meg, hogy a nőkkel bármit tehet, kontrollálhatja őket stb.

Költözz el a lányoddal, add be a válókeresetet és küzdj a kisebbikért is, amúgy is általában az anyának van több esélye megkapni a felügyeleti jogot. Ahogy többen is írták, az apja lehet, hogy elhalmozza mindennel, de a hétköznapi problémák megoldása már nem biztos, hogy annyira jól menne neki.

júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!