Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gyerekek között anyagi különbs...

Gyerekek között anyagi különbséget, hogy lehet kezelni normálisan?

Figyelt kérdés

Férjemmel van egy közös fiúnk 10 éves és nekem az előző kapcsolatomból egy 16 éves lányom. A férjem már akkor megmondta nem költ más gyerekére amit elfogadtam, megvoltunk. De már feszültség van itthon. A kisebbnek mindent megvesz amit kiejt a száján, konzol játékokkal, új telefon két hónap után mert a másik nem tetszik, minden féle előfizetés, töménytelen lego újonnan.. Már bele sem tudok szólni mert meg se mondják mit vesznek. A fiam semmibe néz engem, ha nemet mondok bármire is akkor megy az apjához, egyre csúnyàbban is beszél velem, a nővérével is. Mindenben különbséget tesznek, ha pizzát rendelünk, a lányomnak külön kell rendelnem, nem engedik enni a közösből. Neki külön vásárolok, főzîk is ezért.

Szívem szerint elköltöznék, megbeszélni ezt nem tudom a férjemmel, nagyon ellenszenves. Ha elköltöznék akkor a kisebbikkel ennyi kapcsolatom sem lenne mert ő apás de így a lányom szenved.


júl. 2. 12:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Én biztos hogy nem lennék egy ilyen tuskóval … a lányodnak ez borzasztó lehet de, ezt ott kellett volna befejezni hogy ilyet mond hogy más gyerekére nem költ … akkor lehet keresni olyat akinek még nincs … és nem nem azért mert másnak kell eltartani az előző gyereked hanem mert nem teszünk különbséget gyerekek közt.
júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
99%
Eleve nem kellett volna ebbe belemenni. Tudtad, hogy ez így lesz, mert a férjed kijelentette, ő nem költ más gyerekére. Ez már jobb nem lesz, szóval mivel megszokni nem tudtad, megszökhetsz.
júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%

A szíved jól súgja: ettől a férfitól el kéne költözni.

Egyébként tökéletesen el is rontja őt ezzel a férjed, szóval lesz egy normális lányod és egy kezelhetetlen, élősködő fiad. Szerinted melyikkel lesz több örömöd az elkövetkező 20-30 évben?

Én azt nem értem, miért kellett 10 évet várnod, hogy ezt észrevedd.


Abban van valami, hogy nem akar költeni a lányodra. Na de az, hogy rendelnek pizzát és abból nem ehet a lányod????


Egy újabb példa arra, hogy gyerekkel nagyon meg kell gondolni, milyen (újabb) partnert választasz magadnak.

júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
99%
Gusztustalanul viselkednek veletek. Ha szíved szerint elköltöznél, tedd meg! Minél hamarabb, hogy legalább szegény lányod ne szenvedjen annyit! A fiaddal sajnos úgyse biztos, hogy lenne így jobb kapcsolatod, sajnos nem tisztel téged eléggé. Vele és a férjeddel szemben is meg kell tanulnod meghúzni a határokat. Egy próbát megér a beszélgetés a férjeddel először, és ha nem nyitott, akkor menj minél hamarabb el magadért és a lányodért is!
júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

Volt pár napja egy külön kassza-közös kassza kérdés. Itt az eredménye a külön kasszának.


Én hozzá se mentem volna olyan férfihez, aki nem tekinti a gyerekem a családja részének és főleg nem vállaltam volna még egy gyereket, hogy aztán az első szívja meg.

júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj, de otthon te minek vagy nézve? Ingyen cselédnek?

"Már bele sem tudok szólni mert meg se mondják mit vesznek." És ezt te hagyod? Meg azt, hogy rondán beszéljen veled, meg a testvérével a gyerek?



Nem vagyok az agresszió híve, de az ilyen kis takonynak két olyat kevernék le, hogy csak lesne.

De oké, te eltűröd. Abba belegondoltál, a lányod mit él át nap, mint nap otthon? Legalább rá figyelsz jobban kicsit, vagy megvonod a vállad, hogy ez van?

júl. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%
Eleve nem jöttem volna össze olyan fickóval aki semmibe nézi a már meglévő gyerekem.
júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

Voltunk így, ott én voltam a kamaszlány.

Anyám nekem külön ment bevásárolni, ha étteremben ettünk, a férje a pincér előtt rám szólt, hogy csak féladagot kérjek, az olcsóbb. Volt, hogy hétvégén, mire felébredtem, már nem voltak otthon, mert elutaztak wellnessezni, Balatonhoz, kirándulni, Pestre vásárolni, nekem meg nem lehetett szólni erről.


Én 18 évesen elköltöztem otthonról, amilyen rossz volt a gyerekkorom, akkora erőt adott küzdeni felnőttként. A legrosszabb, hogy a költözésemre anyám annyit reagált, "ne hisztizzek már, minden családban vannak problémák".

A kis szemük fénye pedig 17 évesen, féléves jogosítvánnyal a halálos balesetet okozott, rá 10 napra ő is meghalt a kórházban.

júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

Neked kell eldöntened. Jelenlegi állás szerint van egy fiad, aki nem szeret, és egy lányod, aki rövidesen meg fog gyűlölni. Ja, meg egy "férjed", de inkabb nevezzük kannak, aki semmibe néz téged és a lányod.

Elég egyértelmű, hogy mi volna a jó megoldás.

júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
95%
Mi olyan pótolhatatlan a fiaddal való kapcsolatban, hogy nem tudsz kilépni ebből a pokolból? 3-4 év, és még beléd is rúg majd.
júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!