Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnál, ha a lányod azt...

Mit szólnál, ha a lányod azt mondaná, nem akar dolgozni, mert úgyis eltartja majd valaki?

Figyelt kérdés

Adott két szülő, akik átlagos életet élnek, a gyerek azt látja, hogy dolgoznak a megélhetésükért (anyuka tanár, apuka közigazgatásban dolgozik).


A kamasz lányuk pedig azt mondja, hogy megy egyetemre, de azért, hogy ott, vagy azáltal találjon magának valakit, aki majd feleségül veszi és eltartja. Akar diplomát, szorgalmas is, de nem fog napi 8-10 órát dolgozni, hogy aztán legyen nyáron 1-2 hét, mikor pihenhet valamelyik turistagettó tengerparton, vagy a Balatonnál, ahonnan majd hazamehet a 2 szobás lakásába, ami miatt egy életre eladósította magát.


jún. 24. 22:58
1 2 3
 21/27 Derjaderja ***** válasza:
40%
Az hogy a nő háztartásbeli, az egy munka, nem kitartás és teljesen rendben van szerintem, kb az ideális lenne a család számára.
jún. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
52%
21es miért szerinted a dolgozó nők nem takarítanak meg foglalkoznak a gyerekkel? Ha már kitartják az a minimum hogy naponta friss háromfogásos ebéd, gyerekek délben haza oviból-suliból, makulátlan rend a házban és a kertben is Hiszen ez a unkája és minket is kirúgnak ha nem csináljuk rendesen.
jún. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
28%
19. Nem, 70-80 közöttiek. 😄 És te mennyi idős vagy, hogy ilyen magabiztosan kijelented ezt?
jún. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Derjaderja ***** válasza:
30%

22. Az egy másik modell a kétkeresős házimunka megosztásos.

A dolgozó nők másképp foglalkoznak a gyerekekkel és q háztartással, nagyon nem ugyanaz.

Nekem azzal sincs bajom, mindenki maga döntsön.

jún. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
80%

Én beszélgetnék vele, csak ugy általában. Hogy pl. aki eltartja, annak viszont dolgoznia kell majd? Es ő egyedül ül otthon? Vagy gyerekeket szeretne, és az lenne a feladata? Mit szeretne csinálni ugy általaban akkor reggeltől estig?

De nem kötekedve, tényleg csak erdeklődve kérdeznem. Amugy meg barmit hozhat még az élet.

jún. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
77%

Azért bőven felébred még a kamaszlány mire oda ér, hogy dolgoznia kell. Legalábbis szerintem. Mindenesetre elég fura hogy két normálisan dolgozó ember gyereke ne lássa, hogy a megélhetésért melózni is kell és hogy kb 0 ambíciója legyen...

Valahol amúgy nem csodálom, de meg mégis..Annyi neten látható csaj van aki csak mutogatja magát meg ,,jó" helyre teszi magát, hogy elhiszem ha kamaszként ennyire elvadult ötletei vannak.:)

jún. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A férjem 18 éves lánya ugyanez. Sajnos ő a tanulást és minden mást is leszar. Nem tudom mi lesz belőle. Nagy esélye van közmunkásnak menni. Majd belátja később, hogy hallgatni kellett volna ránk. Fiatalok a neten is ezt látják, hogy a semmiből megélnek emberek. Nem mindenkinek sikerül és semmi garacia, hogy ez munkának fog számítani 10-20 év múlva is. Szégyen, hogy ma munkának számít, hogy valaki influenszer. Mit várunk akkor a fiataloktól?
jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!