Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnál, ha a lányod azt...

Mit szólnál, ha a lányod azt mondaná, nem akar dolgozni, mert úgyis eltartja majd valaki?

Figyelt kérdés

Adott két szülő, akik átlagos életet élnek, a gyerek azt látja, hogy dolgoznak a megélhetésükért (anyuka tanár, apuka közigazgatásban dolgozik).


A kamasz lányuk pedig azt mondja, hogy megy egyetemre, de azért, hogy ott, vagy azáltal találjon magának valakit, aki majd feleségül veszi és eltartja. Akar diplomát, szorgalmas is, de nem fog napi 8-10 órát dolgozni, hogy aztán legyen nyáron 1-2 hét, mikor pihenhet valamelyik turistagettó tengerparton, vagy a Balatonnál, ahonnan majd hazamehet a 2 szobás lakásába, ami miatt egy életre eladósította magát.


jún. 24. 22:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám neki, hogy ez esetben teljesen kiszolgáltatná magát az eltartójának, aki addig fogja eltartani, amíg elég kedves hozzá (azt persze mindenkor ő fogja meghatározni, hogy mit jelent ez), meg hát persze elég fiatal. Kifejezetten nem érdemes ilyen eltartós kapcsolatokba belemenni, mert ha hirtelen vége szakad akkor ott találja magát pucér s*-el, se munka, se szaktudás, és csak irigykedhet majd azokra, akiknek egyáltalán lehetősége volt egy életre eladósítani magukat a két szobás lakásukért.
jún. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem szeretném ha valakivel csak ezért b.szatná meg magát.
jún. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindegy, hány éves kamasz. Ha 14, álmodozzon kedvére. Ha 18, akkor megkérdezném, hogy nem érezné-e ebben a helyzetben kiszolgáltatottnak magát. Valamint felvetném neki, hogy vannak középutas megoldások az eltartatom magam és a kidolgozom a belem végleteken kívül. De ez nem hullik az ember ölébe, mit kell tenni hozzá, milyen területen van hozzá tehetsége, milyen kiegészítő dolgokat érdemes tanulni hogy válogathasson és ne kelljen bármilyen munkát elvállalnia stb.
jún. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%
Ha az én lányom lenne, bátorítanám, hogy tanuljon ki valamit, amit szabadúszóként is csinálhat, ha mégse jön be a gazdag pasi megfogása. Én is szabadúszó vagyok, megvan a stresszes oldala, de még így is sokkal jobb, mint bent ülni egy melóhelyen.
jún. 25. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
90%
#10 És 60 évesen mit fog csinálni? Amikor már nem kell majd senkinek?
jún. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
78%
Barátnőm járt így. 22 évesen hozzáment a pasihoz, egy napot se dolgozott, szült két gyereket, jómód, bébiszitter, fodrász, körmös stb. Aztán 35 volt mikor apuka egyszer csak hazaállított hogy csomagoljon a gyerekekkel, talált egy fiatalabbat azt költözteti oda. Barátnőm visszasírta magát a szüleihez, mert 35 felett, két kiskamasz gyerekkel nem talált olyan pasit aki eltartaná őket. Munkát nem kapott a diplomájával mert nem volt tapasztalata, most a tescoban dolgozik.
jún. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%

9es az én szüleim is enyhén szólva jómódúak, de ha azt mondom hogy nem akarok dolgozni, akkor kiakadtak volna. Nekik érték a munka. Már 16 évesen is diákmelóztam, és nem ártott meg, pedig megtehettem volna hogy egész életemben két szalmaszálat se teszek keresztbe.


A legtöbb valóban, munka által jómódú ember nem szereti a láblógatást és ingyenélést.


Ha valakit eltartanak, akkor az a munkája, a az eltartója épp a szájába akar kakilni akkor hagynia kell hiszen ezért fizetik. Szerinted normális, jómódú, átlagosan kinézetű pasik nem találnak maguk mellé normális amibiciózus nőt akit nem kell eltartani? Aki kitartottat keres, ott oka van, és keményen meg kell dolgozni a pénzért.

jún. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
57%

Nekem anyukám és egy barátnőm is így él.


A előbbieknél jól működik, de ehhez kell is egy olyan mindset. Szüleim még abból a korból jöttek amikor a nőnek otthon a helye a gyerekekkel, önmegvalósítás 0. Ők nagyon jól lefektették az alapokat, hogy apa hozza a pénzt, anya ellátja a családot.

Az ő korosztályukban nem jellemző hogy semmi tisztelet nincs a másik iránt és gyakorlatilag minden és mindenki eldobható, lesz helyette másik, valószínűleg emiatt is működik.

Illetve mindig volt egy vészforgatókönyv és megtakarítás (ingatlanok, biztosítás, pénz) arra az esetre ha aput érné valami.


Barátnőm tipikus elvárja hogy őt kitartsák, de cserébe ne várja el tőle a férje, hogy csináljon is valamit. Körmös, fodrász és egy közös gyerek nyilván van, illetve az állandó veszekedés is.


Szerintem ha egy kapcsolatban a férjnek is oké, hogy az asszony nem dolgozik akkor és tudják kommunikálni egymás felé ki mit vár a másiktól akkor simán rendben van és működhet.

jún. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
87%

"Szüleim még abból a korból jöttek amikor a nőnek otthon a helye a gyerekekkel, önmegvalósítás 0. Ők nagyon jól lefektették az alapokat, hogy apa hozza a pénzt, anya ellátja a családot.


Az ő korosztályukban nem jellemző hogy semmi tisztelet nincs a másik iránt és gyakorlatilag minden és mindenki eldobható, lesz helyette másik, valószínűleg emiatt is működik"


150 évesek a szüleid? Mert ez már 50 éve sem volt divat.

jún. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
80%
Ha megalkuvó, rabszolga alkat a lányod akkor még akár jó is lehet neki. Ha vannak saját gondolatai, elképzelései akkor szívni fog
jún. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!