Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy beszéljem le a lányom...

Hogy beszéljem le a lányom erről a szakról?

Figyelt kérdés

3 gyermeket egyedül nevelő anya vagyok. Nem vagyunk jó anyagi helyzetben, a férjem 7 éve elhunyt (a gyerekeink akkor 2, 8 és 10 évesek voltak), azóta egyedül vagyok kereső a családban. Sajnos az akkori hitelt egyedül nem tudtam törleszteni, el kellett adni a házunkat, azóta albérletben élünk, nem azt mondom, hogy éhezünk, de sokat nélkülözünk.


A gyermekeim most 17, 15 és 9 évesek. A legnagyobbra a következő tanévben vár a pályaválasztás. Eddig orvos akart lenni, lenne is rá esélye, mert az egész gimnáziumukban ő a legjobb tanuló, a ponthatárok nem jelentenének problémát neki.


Viszont nagyjából fél éve kitalálta, hogy tanítani szeretne. A tanárképzés ugyanúgy 6 éves lenne, mint az orvosi, viszont a tanároknak a bértáblája messze elmarad az orvosokétól. Nettó 145 ezret kapnak kezdőként és még 10 év munka után sem érik el a 200-at. Nem akarom, hogy a lányom is olyan életet éljen, mint én, hogy hónap végére számolgatni kelljen, hogy maradjon ételre...


Nem tudom, hogy magyarázzam el nek, teljesen hajthatatlan. Én egy gyárban dolgozom (Szombathely), nálunk még a pályakezdők is megkapják a nettó 230-at. Erre ő képes lenne meserdiplomát szerezni, hogy 145 ezret keressen... Nem a boldogsága útjába akarok állni, egyszerűen csak féltem. Egy kezdő tanári fizetésből ha kifizet egy albérletet rezsivel, már enni sem nagyon marad neki.



2021. aug. 12. 18:00
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ne beszéld rá az orvosira, ha nem akarja, alapvetően nehéz szak úgy is, ha valaki lelkesedik érte, hát még úgy, hogy igazából nem is ezt szeretné tanulni az ember...


A természettudományos tanárokból nagyon nagy hiány van, szinte biztos, hogy már egyetem alatt kapna állást + magánórákat is tarthatna, amiknek mostanság megkérik nagyon az árát.

Meg, mint írtad, 6 év a képzés. Addig még nem tudjuk mi lesz, nincsenek illúzióim, de szerintem addig lesznek változások a képzés meg a fizetés terén.

Végzés után el lehet helyezkedni magániskolában vagy technikumi oktatóként, ahol nem bértábla van, így tisztességesebb fizetést kapnak.

2021. aug. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
80%

Én tanár voltam, és engem is próbáltak lebeszélni a szüleim, bár csak finoman, végül úgy voltak vele, legyen.

Első tanári fizetésem 2001-ben nettő 54.000 ft volt. Akkor mentem férjhez, a szüleim segítettek házat is venni. Meg is kaptuk a ház első fűtésszámláját. 65.000 ft-ot. Akkor dobtam egy hátast. Tudtam, hogy rosszul keresnek a tanárok, de azt gondoltam, nekem nincsenek nagy igényeim, nem akarok minden évben külföldön nyaralni, nem akarok évente új kocsit. Na, de megfagyni sem akarok, sem éhen dögleni!

Egy gyerek el sem tudja ezt hinni, hogy ez egy országban megtörténhet, hogy dolgozó, diplomás emberek ilyen fizetéseket kapjanak! 4 évet voltam a pályán, az alatt szereztem egy közgazdaságtan diplomát, és leléptem.

Minden tiszteletem a tanároké, de azért ne röhögtessük ki magunkat!!! A főnököm mindig azt mondta, hogy itt nem a pénzért kell dolgozni, hanem hivatástudatból. És hogy az a jó tanár, akinek menő vállalkozó a férje, és anyuci hobbiból tanítgat. Szóval ha lesz egy milliárdos férje, akkor majd menjen tanárnak, addig ne.

Az ember azért dolgozik, hogy abból tartsa el magát. Hivatástudatból nem tudok kenyeret venni a boltban.

Nekem is az a javaslatom, hogy írjátok össze, hogy mi mibe kerül, mire elég az a fizetés manapság.

A másik meg a szakma megbecsültsége. Már 20 éve is az volt, hogy adtam egy kegyelemkettest a butuska gyereknek, mert jószívű voltam, aztán bejött az anyja ordibálni, hogy meg fog verni, mert a gyerek mennyit tanult, és hogy lehet, hogy csak kettes?! Minden szülő jobban tudja, hogy hogyan kéne tanítani, hiszen ők is jártak iskolába, azt hiszik, hogy így máris tudják az egész szakmát.

Ezt az oldalát is próbáld megvilágítani, hogy az ember azt várja, hogy a gyerekek majd örömmel tanulnak, tisztelik, szeretik a tanárokat, hát a nagy francokat! Hacsak nem kerül be valami elitgimibe, a legtöbb helyen a tanár csak azért jár be az órákra, hogy túlélje a 45 percet.

A lányom most 8. osztályos, és amiket mesél, hogy a gyerekek mit meg nem engednek maguknak az iskolában, a hajam égnek áll! Nincs az a pénz, amiért ezt elviselném.

Ezen sürgősen változtatni kéne, mert így nem tudom ki fogja tanítani a gyerekeinket, de igazad van abban, hogyha az én lányom is tanár akarna lenni, minden áron le akarnám beszélni.

Ha semmiképp nem megy a dolog, akkor terelgess abba az irányba, hogy menjen nyelvtanárnak. Ha beszél két nyelven akkor tanári diplomával elmehet egy multihoz dolgozni jóval magasabb fizetésért, ha rájött, hogy nem tud tanárként boldogulni. Egy angol-német szakban azért én látok fantáziát, adhat magánórákat is, dolgozhat nyelviskolában.

Én egy időben ezt is csináltam, de ezzel meg az a baj, hogy az ember napi 8 órában akar dolgozni, és nem még este meg hétvégén is plusz órákat vállalni. Nem lenne baj, ha munkaidőben dolgoznánk, és a szabadidőben meg pihennénk.

2021. aug. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
68%

Miert baj, ha tanar lesz? persze probald szelesiteni az erdeklodesi koret, vigyel haza olyan baratokat akiknek a munkajuk olyan, amit el tudsz kepzelni neki is...

De van magantanar is. En 6000ft alatt nem talaltam matek magantanart es ez csak online es altalanos iskolast koreepetalt. nyelvtanarokrol ne is beszeljunk. 45 perc alatt tobb ezer forint, mellette meg iskolai allas. A gyari melonal jobb.


a masik meg, hogy ha olyat valaszt, ami nem is erdekli vagy nem szivvel lelekkel csinalja, akkor ugyse fogja vagy mar elvegezni se vagy nem abban a szakmaban helyezkedik el. Tehat a legfontosabb, hogy szeresse es hivatasnak erezze mar valasztaskor, amit valaszt.

Masreszt meg sok ido van meg februarig, amikor jelentkezni kell. Lehet meg 5szor magatol is meggondolja magat.

sokan irtak sok jo otletet, de azt tudnod kell, hogy a lanyod nem te vagy, nem a te szemelyiseged kicsiben, nem a te almaid, nem a te eleted. irom ezt szulokent kicsit szomoruan

2021. aug. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, sajnos már fölösleges válaszolni, mert a kérdező letiltatta magát.
2021. aug. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Ó pedig mennyi fantasztikus válasz, ilyenkor kezd az oldalba vetett hitem visszatérni.

33! Az egy óra matek 6.000 Ft? Megkérdezhetem, hogy milyen végzettséggel? Komolyan nem találtál ez alatt? Vagy csak az elvárásaidnak megfelelő nem volt ezalatt? Bocsi ha kicsit off.:)

2021. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
#35! Az nem igaz, hogy nincs olcsóbban. Én magántanárként dolgozom(végzett pedagógus, sok év tapasztalattal, nem egyetemista.) A feléért megyek házhoz Budapesten általános iskolásokhoz, és ez teljesen átlag ár. A többi hirdetőt is ennyiért látom. Feljebb nem is nagyon tudnék menni, mert diákok, nyugdíjasok 1000-1500/óráért vállalják. Nagyon meg vannak velem elégedve, már nem is nagyon hirdetek, mert "szájról-szájra terjedek", a szülők ajánlanak egymásnak, szóval nem hiszem, hogy azért, mert olyan sz.r vagyok.
2021. aug. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Igen 36, utána néztem miután itt ezt olvastam és valóban 3.000-ért láttam az ilyen hirdetéseket. De egyébként az sem kevés órabérre, még ha egy kicsit utazni is kell érte! Köszönöm hogy írtál és további sok sikert kívánok!
2021. aug. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

#37! Szerintem teljesen reális órabér egy diplomás embernek. Ennél bármelyik szakmunkás többet kap egy 10 perces munkáért. Ne az iskolai fizetésből induljunk ki, mert az a kevés, nem a magán sok. Egyébként megélni így se lehet belőle, mert ugye időben korlátozott, hisz délelőtt suliban vannak a gyerekek és az utazással is elmegy idő. Egy időben iskolai tanítás mellett csináltam, de az úgy meg gyilkos.Este kellett kezdenem készülni a másnapi órákra, javítás, stb. Nem akarok panaszkodni, na. Én szeretem, jó ez így, csak most egy pályaválasztás előtt álló lányról beszéltünk, gondoltam leírom, hogy azért ez se olyan egyszerű.

Köszönöm a jókívánságot!

#36

2021. aug. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
#34: az mit jelent, hogy a kérdező letiltatta magát :O ?
2021. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

38-ashoz: Én is ezt írtam, hogy persze lehet magánórákat vállalni, de azt este meg hétvégén. És lehet, hogy nem akarnék már reggel 7-től este 8-ig dolgozni, hogy megkapjak egy átlag bért, hogy ne haljak éhen. És ha gyereke lesz? Vele mikor foglalkozik? Az lenne a normális, ha egy napi 8 órás munkáért kapnának diplomás emberek élhető bért.

Egyébként meg amennyire lecsökkentették a természettudományos óraszámokat, nálunk a fizika-kémia szakos tanár csak óraadó, mert nem tudtak neki 24 órát adni!!! Így is 2 iskolában óraadó, gondolom, még mennyire hiányzik neki az, hogy hétvégén is házhoz járjon magánórákat adni.

2021. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!