Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy beszéljem le a lányom...

Hogy beszéljem le a lányom erről a szakról?

Figyelt kérdés

3 gyermeket egyedül nevelő anya vagyok. Nem vagyunk jó anyagi helyzetben, a férjem 7 éve elhunyt (a gyerekeink akkor 2, 8 és 10 évesek voltak), azóta egyedül vagyok kereső a családban. Sajnos az akkori hitelt egyedül nem tudtam törleszteni, el kellett adni a házunkat, azóta albérletben élünk, nem azt mondom, hogy éhezünk, de sokat nélkülözünk.


A gyermekeim most 17, 15 és 9 évesek. A legnagyobbra a következő tanévben vár a pályaválasztás. Eddig orvos akart lenni, lenne is rá esélye, mert az egész gimnáziumukban ő a legjobb tanuló, a ponthatárok nem jelentenének problémát neki.


Viszont nagyjából fél éve kitalálta, hogy tanítani szeretne. A tanárképzés ugyanúgy 6 éves lenne, mint az orvosi, viszont a tanároknak a bértáblája messze elmarad az orvosokétól. Nettó 145 ezret kapnak kezdőként és még 10 év munka után sem érik el a 200-at. Nem akarom, hogy a lányom is olyan életet éljen, mint én, hogy hónap végére számolgatni kelljen, hogy maradjon ételre...


Nem tudom, hogy magyarázzam el nek, teljesen hajthatatlan. Én egy gyárban dolgozom (Szombathely), nálunk még a pályakezdők is megkapják a nettó 230-at. Erre ő képes lenne meserdiplomát szerezni, hogy 145 ezret keressen... Nem a boldogsága útjába akarok állni, egyszerűen csak féltem. Egy kezdő tanári fizetésből ha kifizet egy albérletet rezsivel, már enni sem nagyon marad neki.



2021. aug. 12. 18:00
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
88%
Egy hónapig vele együtt csináld a havi pénzbeosztást. Nem ismeri a pénz értékét, ismertesd meg vele. Fogjatok egy füzete, írasd fel vele a leendő 145 ezer forintját, hogy akkor most ebből fogtok kijönni, írd össze a rezsit, együtt vonjátok ki a 145 ezerből, és ami marad, az a havi kiadások kiindulópontja.
2021. aug. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy.
2021. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
88%
Rá fog jönni, hogy egy hétre sem elég az, ami marad. De kipróbálás nélkül nem fogja fel.
2021. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
88%

Annyit hadd szóljak bele, hogy az orvosi az inkább 10 év, mintsem 6.


Való igaz, hogy 6 év alatt ha nem bukik (orvosin ez nehéz, de nyilván nem kivitelezhetetlen) akkor általános orvos lesz, de azért utána szakosodni kell, mert azért a bértábla is más egy szakorvosnak.


Azzal totál egyetértek, hogy a tanári pályát azt el kell kerülni. Beszéltél már róla hogy miért érdekli?

2021. aug. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
96%
A lányod látja, hogy hogyan éltek, ha őt ez nem "riasztja el", akkor nem hiszem, hogy le tudnád beszélni. A pedagógusi pályához az ész mellett elhivatottság kell, ha ez hosszútávon meggyökerezik/gyökerezett benne, és élvezni is tudná, akkor nem nagyon tudod lebeszélni. Konkrétan megmondhatod, hogy nem akarsz neki olyan nehéz életet, mint amilyen neked van, de ha jól értem, ez megtörtént.
2021. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
93%
Én megértem, hogy miért nem szeretnéd hogy tanár legyen a lányodból. Viszont ha lebeszéled és végül a te nyomásodra mégis mást választ, mint amit szeretne, egész életében bánni fogja, és a ti kapcsolatotok is rámehet erre. Gondold ezt végig, megéri? Ha elvégzi a tanári szakot, elhelyezkedik, úgyis rájön, hogy mennyi az annyi. Simán válthat még pályát később is.
2021. aug. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
67%
Szembesítsd hogy majd napi 8 órát kell visítozó kölykökkel töltenie éhbérért
2021. aug. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
77%
javasold a pszichológiát neki, valamilyen szinten orvosi is, de pszicho diplomával és utána egy képzéssel simán lehet óraadó, illetve dolgozhat akár iskolapszichológusként is, ha a gyerekekkel való foglalkozás miatt szeretné ezt
2021. aug. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt igen, "jővőutazás játéka" címszóval a kezébe kell adni a tanári fizetését amiből abban a hónapban fedeznie kell mindent. De szerintem erre nem is elég egy hónap, hogy a pénz értékét megértse és tudja mi az X összeget beosztani. Én kicsi koromtól így nőttem fel és tudok is bánni kevés pénzzel is emiatt.

Másik tanácsom pedig az lenne, ha afféle terelnéd a gondolatait, hogy orvosi képzésből is kanyarodhat oktatás felé. Tehát tarthat előadásokat stb.

Ezt eléggé furcsállom, hogy 16,5 évig orvos szeretett volna lenni és így megváltozott ez az elmúlt fél évben. Vajon mi történhetett? Erre is érdemes lenne ráállni. Szerintem ritka az a gyermek,aki gyerekkorától tudja, hogy mi akar lenni és kitart az elképzelése mellett idáig. Azt úgy már biztosra venné az ember, hogy akkor az úgy is lesz...🤔

2021. aug. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
97%
Milyen szakpárt választana? Vannak olyan szakok, amiket máshol is jól lehet kamatoztatni, pl.: a nyelvszakok ilyenek. Ha ilyet választ ne beszéld le, hadd csinálja, amit szeretne és ha nem tetszik neki, akkor tud munkát találni versenyszférában. Én is tanárnak készülök, utolsó évem jön. Tényleg hervasztó, hogy ennyi év tanulás után semmi a fizetés de engem még nem rettentettek el. Ettől függetlenül megnyugtat, hogy van B terv, hiszen az angolommal sok irányba léphetek.
2021. aug. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!