Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszéljek erről anyával, vagy...

Beszéljek erről anyával, vagy még hanyagoljam?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Anyukám helikopter szülő, állandóan a nyakamban van, de nem enged sok mindent. Az utóbbi 1-2 évben, amióta gimibe kerültem, nagyon szerettem volna instagramot, mert az osztályban én vagyok az egyetlen, akinek nincs, és több (amúgy lényegtelen, de egy kamasz lánynak fontos) infóról lemaradtam, vagy késve tudtam meg. Anyának nem merem felhozni, hogy szeretnék én is regisztrálni, mert egyszer a facebooknál már lezongoráztunk egy hasonló beszélgetést, az borzalmas volt, bár aztán muszáj volt engedni, mert az osztályfőnökünk ott konzultál velünk. Kamaszhiszti, hogy ennyire szeretném, és ne regisztráljak, vagy valahogy próbáljam magam rávenni, hogy anyukámnak csak megemlítsem?
2021. ápr. 28. 21:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Az nem opció, hogy fogod a telefonod, regisztrálsz és kész?
2021. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Sajnállak kérdező, láncon tartott kutyaként vagy kezelve. Nekem is szigorú anyám van, de nem érdekelte hogy 16 évesen van-e instám vagy sem (és ez 8 éve volt).

Igazából mondd el neki azt amit itt leírtál, hogy egyrészt szégyenled magad a barátaid előtt, másrészt meg hogy bizony információforrásnak sem utolsó az app. Esetleg vesd fel, hogy csináljon ő is egy profilt amivel bekövet téged, és így látni fogja hogy nem félpucér képeket posztolsz félóránként (mert gondolom ilyesmitől tart..).

2021. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Miért, mi történne, ha csinálnál? Megverne? Ha nem, akkor mitől fosol, nem értem!
2021. ápr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem tuti nem kamaszhiszti, egy 16 éves lassan felnőtt lesz már, nem lóghat az anyja állandóan a nyakában. Vagy már elég nagy ahhoz, hogy tudd, nem szabad instagramon sem szóbaállni idegenekkel, vagy képeket küldeni nekik vagy ilyesmi (gondolom ilyenektől félt anyukád és ezért nem engedi?). Szerintem próbáld meg, dobd fel a témát anyukádnak. Attól nem lehet bajod, nem? Egy próbát megér szerintem.


Saját telefonod van amúgy? Mert akkor esetleg még titokban is regisztrálhatsz instára, nem kerül semmibe, és nem kell anyukád orrára kötni. Letiltod az értesítéseket, és csak akkor instázol, ha anyukád nincs a közelben.

2021. ápr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%

16 éves vagy. Ne függj ennyire anyukádtól.

Nem feltétlen rosszak a közösségi platformok, ezek hozzá tartoznak a mai fiatal generációhoz.

Inkább azt kéne megbeszélnetek, hogy hogyan kell ezt jól kezelni és mire ügyelj.

Egyébként én 12 éves koromban csináltam facebookot, 14 éves koromban instagramot. A szüleim engedélye nélkül, nálunk ehhez nem kell engedély. De felelősségteljesen használom, szép képeket teszek ki, nem állandóan, nem mutogatom magam és inkább arra használom, hogy inspirálódjak, tanulhassak, olvashassak ezt-azt, instán is van sok értékes tartalom.


Anyukád félelme alaptalan. Beállíthatod, hogy privát fiókod legyen, csak az látja a képeid, akinek te megengeded. De ha nem akarja, hogy képeket ossz meg magadról, akkor csinálj anélkül, csak kövess be embereket és használd úgy, informálódásra.


hajrá, remélem sikerül megbeszélnetek

2021. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
46%
nincs mobilod? Nem tudod megcsinálni a regisztrálást? Lassan le kéne szokni róla hogy az ilyen apró-cseprő dolgokhoz is engedélyt kérsz.
2021. ápr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ilyen aranyosak vagytok

Sajnos nincs esélyem a titkolózásra, a telefonom és a beszélgetéseim rendszeresen ellenőrizve vannak. Ha megtudná, hogy regisztráltam, nem is az lenne a nagyobb baj, hogy elvenné a telefonom (bár digitális oktatás miatt necces lenne, mert mindkét gépünket húgom használja), de inkább félek az alázástól, amit hónapokig kapnék, ráadásul fűnek-fának mesélné...

Igazából nem a képkirakással van a baja, mert tudja, hogy úgysem raknám ki a hurkáimat, azt nem szereti, ha új embereket ismerek meg, vagy csak kapcsolatba lépek régi ismerősökkel. Egyszer azt is mondta, hogy fél attól, hogy majd szerelmes leszel, és találok ott valami palit. :)

Egyébként ne értsetek félre, egy nagyon jó édesanya, hiszen vam tető a fejem felett, éhen sem haltam még, és minden különórámat finanszírozza és támogatja, egyedül a kapcsolatunk nem tökéletes

2021. ápr. 28. 22:09
 8/20 A kérdező kommentje:
Leszek*
2021. ápr. 28. 22:09
 9/20 anonim ***** válasza:
99%
Anyud messze van a tökéletestől. Pasit meg így is, úgy is be fogsz újítani, hiába nem tetszik neki.
2021. ápr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
98%
Anyukád azért fél , hogy szerelmes leszel , mert tudja rosszul bánik veled .
2021. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!