Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszéljek erről anyával, vagy...

Beszéljek erről anyával, vagy még hanyagoljam?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Anyukám helikopter szülő, állandóan a nyakamban van, de nem enged sok mindent. Az utóbbi 1-2 évben, amióta gimibe kerültem, nagyon szerettem volna instagramot, mert az osztályban én vagyok az egyetlen, akinek nincs, és több (amúgy lényegtelen, de egy kamasz lánynak fontos) infóról lemaradtam, vagy késve tudtam meg. Anyának nem merem felhozni, hogy szeretnék én is regisztrálni, mert egyszer a facebooknál már lezongoráztunk egy hasonló beszélgetést, az borzalmas volt, bár aztán muszáj volt engedni, mert az osztályfőnökünk ott konzultál velünk. Kamaszhiszti, hogy ennyire szeretném, és ne regisztráljak, vagy valahogy próbáljam magam rávenni, hogy anyukámnak csak megemlítsem?
2021. ápr. 28. 21:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
98%
a Facebook regisztrációval át tudsz lépni szerintem az instára. én legalábbis nem regisztráltam külön
2021. ápr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi, de azért mert van tető a fejed felett és kapsz enni, még nem lesz tökéletes anya. Messze nem. Ez csak simán az alapja a gyerekvállalásnak, hogy ezeket meg tudja teremteni számodra.


Az, hogy állandóan ellenőriz és olvassa a privát üzeneteidet, iszonyatosan egészségtelen!!

Vagy az, hogy fél, hogy pasid lesz... Ez a természet rendje, a gyerekek felnőnek, ismerkednek, kirepülnek. Anyukád ezt valamiért meg akarja akadályozni, és ezzel neked tesz keresztbe mindenütt.


Egy családterápia jól jönne nektek szerintem. Vagy csak simán elbeszélgetni az anyukáddal a határokról, alapvető jogokról.

2021. ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%
Miert kell neki elmondani? En 14 evesen regisztraltam instara, facera meg 12 evesen. Persze ekkor meg nem sűrűn hasznaltam. Semmi bajom nem lett belole, itt vagyok majdnem 20 evesen. :D Soha nem beszeltem idegennel, nem kuldtem/raktam ki olyan kepet stb, j voltam nevelve es tudtam ezeket magamtol. Aki meg nem tudja az a sajat karán ugyis megtanulja, tiltás ide vagy oda. 16 vagy mar, semmi koze anyukadnak ehhez.
2021. ápr. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

jol*

ja latom hogy ellenőrzi a telodat. En megmondansm neki hogy mindenkinek kell magánszféra, ne kutakodjon a dolgaim kozt. Az ilyen tulfelto anyukák mindig eluldozik a gyereküket, es mindig ezekből a tinikbol lesznek lázadók, kesobb majd buli sem lehet, barát se stb, es igy fogsz megkattanni es csak meg jobban akarni ezeket a dolgokat. Mindent engedjünk a gyereknek bizonyos határokon belul mert csak az ellenkezőjét fogjuk elérni. Amugy meg azert mert ad enni es meleg otthon meg nem jo anya, csak megcsinalja a bare minimumot, amit ha nem tenne, akkor a gyámhatóság kopogtatna az ajtón.

2021. ápr. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%
vannak olyan appok, amik segitsegevel el tudod rejteni a tobbi appot a telefonodrol. tolts le egy olyat, es rejtsd el vele az instat. vannak olyan helyzetek, amikor jogos a feltes, de ez nem az szerintem.
2021. ápr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
86%
a telefonom és a beszélgetéseim rendszeresen ellenőrizve vannak. - ez mondjuk szerintem irtó gáz.
2021. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
84%

Csinálj instát, persze álnéven. Az appot töröld le, ha anyád épp megnézné a telefonodat. Gépről is lehet instázni egyébként, csak majd töröld az előzményeket.

Ez volt a B terv. Az A terv meg az lenne, hogy felvállalod a konfrontációt, mert előbb-utóbb fel kell. Nem szabad hagyni, hogy ilyen beteges kontroll alatt tartsanak.

2021. ápr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Savlekotő ***** válasza:
66%

Miért, mi történne, ha csinálnál? Megverne? Ha nem, akkor mitől fosol, nem értem!

Mikor értitek meg hogy aki 16 17 évesen ilyen láncon él az ebbe nőtt fel,és az igenis fosik szorong retteg egy önálló lépéstől mert el van nyomva gyengítve-- Ugyan úgy mint egy évek óta tartó bántalmazó házasságban,rabságban van. Csak itt a szülő a fogva tartó- 16 17 18 évesen már nem kéne az üzeneteket bújni és rettegni hogy szociális élete párja lesz valakinek,ez az idő erre van tanulás tapasztalás el esés,szerelmek keresése,önismeret,személyiség kifejlődése,nem eshetsz el más helyett nem vívhatod meg az ő csatáit,különben nem vezet jóra és sok nő emiatt 30 40 évesen rúgja fel a családját amit sok esetben szülő nyomására vagy megszabadulásra kellett a láncoktól,és eszeveszettül pótolja a kamaszkorát a fiatal korát,ami nem egészséges. látszik h nem ismer téged hisz ezért nem jó a kapcsolatotok sem.

Sokan meg 25 30 40 évesen is bele ragadnak a gyerek szerepbe egyedül élnek otthon v titokban járnak megoldják a testiséget,ami eleve abnormális egy felnőtt embernél,ha a szülő meghal rájönnek hogy elment az életük fele pazarékba... Egyre több az ilyen 30 40 es akik az életüket a kukába teszik ahelyett hogy időben 16 17 elkezdenének leválni ki meccselni a saját életterüket mert ezt csak az adott ember teheti,de akit legyengítenek otthon nem könnyen meri meglépni és könnyebben válik áldozattá egy házasságban is sajnos..

2021. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

~ fejlemények ~

Nagy nehezen, de rávettem magam, hogy leüljek anyukámmal beszélni. Hosszú és nehéz beszélgetés volt, de végül belement, és, mint kiderült, ha előbb mondom el ezeket, előbb belemegy

Tehát az én kommunikációmmal volt probléma, tegnap már regisztráltam

Köszönöm a segítségeteket! :)

2021. máj. 13. 21:57
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Na ez szuper! Örülök neki, hogy ilyen jól sikerült a dolog, meg hogy megbeszéltétek a dolgokat 😊


És köszi az update-et, nem sokan szoktak ilyet írni a kérdés alá, pedig szerintem tök jó tudni a fejleményeket :)

2021. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!