Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek is játszótéren a...

Szerintetek is játszótéren a helyük a 13-14 éveseknek?

Figyelt kérdés
Nagyon megdöbbent amit ezen az oldalon néha olvasok. A 13-14 éves gyerekek cigiznek, isznak. Az ilyen idős gyerekeknek szerintem nem azon kéne gondolkozniuk hogy "mit veszek fel holnap?" "hová menjek el szombat este?". Ennyi idősen a játszótéren kéne hintázniuk a labdázniuk. Nem fiúzni meg vásárolni, internetezni. Az én lányom 14 éves és nem cigizik, iszik, fiúzik. A barátnőivel kimegy a játszira és hintáznak. 5-kor itthon van és 9-kor már alszik. A 11-12 évesekről már nem is akarok beszélni. Ugyan ez a kategória. Nem akarok senkivel vitatkozni csak kíváncsi vagyok hogy ti is így vélekedtek-e.
2010. aug. 18. 21:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

ma 10:23as vagyok

Igen, kora este , kiürülnek a parkok/játszóterek és akkor általában fiatalok "züllenek" arra. :D

2010. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

jajajj.. Figyeld akkorelmondom.

14 éves lány vagyok nem cigizek nem iszok igen van pasim szerintem ennyi idösen már megengedett söt a szerelem nem engedés kérdése haa lányod szerelmes lesz nem tilthatod el attol a fiútol..miez Rómeo és Júlia. Meg ha valamit megtiltasz neki annál jobban fogja csinálni mondod neki h ne igyál inni fgo ha nem mondod neki ugyis kialakul h piás lesz vagy nem .:D a szerelem már az voiban kialakul/van mindenkinek van első szerelme gondolom neked is volt lehet h nem 14 éves korban de a te szüleid se szabdták meg h kivel legyél hogyan gondolom. (:

és nyáron 5re otthon ez nem neked ciki h leirtad hanem a lányodnak a bnöi elött ez gáz..öket biztos kiengedik 7-8 ig a lányod meg csak 5ig..szerintem szarul érezheti magát igy (:

és 9re ágyba uristen elnemtudnám képzelni hogy valamikor is 9re ágyba legyek. Főleg ienkor mikor másnap addig alhatok ameddig akarok.

Én csak elmondtam h én mit gondolok erröl.

Te ugyneveled a lányodat ahogy akarod.

De ha ezeket a tanácsokat nem fogadod meg feleslegesen jöttél ide és irtad ide ezeket...(:

2010. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
amiért most így bezárod később 17-18 éves korában fogadjunk füvezni,papírozni fog
2010. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

úristeen!!! xDDDD

nehogy azt hidd már h hintázik meg labdázik énis járok játszó térre és ott bandázunk... és én sem cigizek iszok de pasizni ő is szokott csak nem tudsz róla.... kész röhej



14/L

2010. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
50%

14/L

Sose cigiztem, drogoztam, nem járok bulizni ( leszámítva szülinapi bulikat barátnőkkel de ők se olyanok soha senkinél egy korty alkohol nem volt) nem volt még barátom se (értelmetlennek tartom hogy havonta összejöjjek valakivel aztán nagy drámaian szakítsunk... amikor érettebb leszek remélhetőleg lesz komolyabb kapcsolatom, aztán majd meglátjuk. hogy végződik, de szerintem semmi értelme ilyenkor elkezdeni pasizni…) szünetben néha összejövünk barátnőkkel elmegyünk fagyizni ilyesmi és dumálunk közben, és igen, néha leülünk hintázni egy játszótérre, mert szeretünk hintázni! :) Van elég sok ruhám, és reggelente elég sokat gondolkozom azon, mit is vegyek fel, hordok fülbevalót kiegészítőket meg minden, néha picit sminkelem is magam, de csak azért, mert úgy jól érzem magam, és mindig olyan ruhát veszek fel, ami a hangulatomhoz illik - ez az egyetlen dolog szokott dönteni. Suliból tanítás vége után max két órával otthon vagyok, de az is elég ritka, általában hamarabb. Nem szeretek este tanulni ( főleg mert esténként táncolni járok szóval időm se lenne rá). Szoktam netezni ( értelme se lenne tagadni hiszen most is itt vagyok :) ) de főképp történeteket szoktam írni, azért ülök annyit a gép előtt :) Szeretek olvasni is, azt este szoktam, nyáron fennvagyok úgy 12-1-ig, sulidőben 11 körül fekszem. És azt hiszem, teljesen normális vagyok : )

2010. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:

Jáj! És ágy helyett járóka van a lányodnak? Ez eléggé durva nevelési módszer. A mai fiatalok már korábban érnek. Internet, tv, újságok rengeteg új információszerzési lehetőség van, ami régebben még nem volt. Most már bárhonnan tud tájékozódni az ember így az érettség is hamarabb bekövetkezik, nem úgy mint ahogy régen volt. Egy 14 éves lány hamarosan gimibe megy. Nem érzed cikinek, hogy még mindig labdázik, hintázik? Nagyon szigorú szülő vagy és oké, hogy ő a pici lányod, óvod széltől meg mindentől, de be kéne látnod, hogy ezzel még jobban ártasz neki. Azt mutatod felé, hogy nem bízol meg benne, főleg, ha azt látja a lányod, hogy az ő korosztálya több mindent is megengedhet magának, ő meg nem. Meg fog fordulni a fejében, hogy mitől van ez. Anyu nem bízik meg bennem? Nem tart érettnek? És eléred szépen lassan, hogy a tudtodon kívül fog csinálni dolgokat. Látszólag meg lesznek szabva a határok, legalábbis anyuci úgy tudja, de a valóságban olyan szabadságot fog kapni a gyerek, aminek köszönhetően semmilyen érzés vagy bűntudat nem fogja korlátolni mondván: anyám nem bízik meg bennem, de én szeretnék élni úgyhogy nem érdekel mit mond, akkor is kipróbálok mindent.

Meg kell tapasztalnia milyen az élet és nem majd egyszer a nyakába zúdítani. Ülj le, beszélgess el vele. Világosítsd fel, hogy milyen világban élük és mi az ami neki nem megengedett (cigi, drog, pia) ha nem akarja tönkretenni magát. Mondd el, mi mivel jár, mi minek az oka és következménye. Szépen lassan engedd el és hagyd végre, hogy tapasztalatot szerezzen és saját magának kialakítson egy értékrendet. Azt úgy se te szabod meg neki, befolyásolhatod, de csak ő tudja mi a jó neki.



16/l

2010. aug. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Ajjjjjajjjjjaj :/

Basszus :/

Nemsemmi

Bakker én 10 éves vagyok és 7-ig lehetek lent!!!Nyáron 8,ig!!!8 éves korom óta netezem,és igenis érdekel h mit veszek fel!!!

Mielőtt ke "plázacica"-znátok,nincs pasim,és nem viselkedem ugy mint 1 13 éves.

2010. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

1. Mi lejárunk a haverokkal bandázni a j.térre, na nem hintázni, meg labdázni, de mindig belénk kötnek a szülők, hogy ennyi évesen mit keresünk ott.

2. Csak, hogy tudd 14 éves kortól, a 2013-as új törvények szerint, nem lehet használni a játszótéren lévő játékokat.

2014. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Mi be akartunk menni a játszótérre, de erőszakosan kiküldtek minket :(

Pedig csak hintázni akartunk....XD

16/L....

2018. ápr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!