Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek is játszótéren a...

Szerintetek is játszótéren a helyük a 13-14 éveseknek?

Figyelt kérdés
Nagyon megdöbbent amit ezen az oldalon néha olvasok. A 13-14 éves gyerekek cigiznek, isznak. Az ilyen idős gyerekeknek szerintem nem azon kéne gondolkozniuk hogy "mit veszek fel holnap?" "hová menjek el szombat este?". Ennyi idősen a játszótéren kéne hintázniuk a labdázniuk. Nem fiúzni meg vásárolni, internetezni. Az én lányom 14 éves és nem cigizik, iszik, fiúzik. A barátnőivel kimegy a játszira és hintáznak. 5-kor itthon van és 9-kor már alszik. A 11-12 évesekről már nem is akarok beszélni. Ugyan ez a kategória. Nem akarok senkivel vitatkozni csak kíváncsi vagyok hogy ti is így vélekedtek-e.
2010. aug. 18. 21:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

jézusom. szerintem teljesen normális, ha egy lány 13-14 évesen már fiúzik, és netezik. Az isvás, cigizés, az nem. Játszótérre meg én is járok a barátnőimmel, de mi csak hülyülésből...de az a labdázás, megint elég durvaa. és szerintem, meg fontos, hogy 13-14 évesen hogy nézünk ki.Te ezt a kérdést komolyan gondoltad? :O nekem kicsit fura, de másnak biztos más a véleménye...

13/L

2010. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem szabályokat kell felállítani,hova mehet és hova nem.Nekem nincsenek ezek a szabályok felállítva,de én 14 éves létemre mégsem iszok,cigizek,bulizok,pasizok nyakba-főbe.Viszont azt,hogy játszanom kell,azt vitatnám..nem szeretem,ha valamit "kell".Szóval az,hogy nem internetezhet egy 14 éves lány/fiú,azért az már szigorú dolog.Szerintem már 9 éves kortól nyugodtan lehet netezni(igaz,akkor mégcsak a játékok,iwiw,myvip,msn) ilyenek mehetnek.Javarészt a 14 éveseknek is ez megy,de mi már kevesebbet játszunk(lányok),és többet msn-ezünk.Építjük a kapcsolatainkat a sok beszélgetéssel,kamerázással,hülyüléssel.Szerintem 13 éves kortól elfogadott a tinidiszkó(ott nem kérnek az embertől semmiféle diákigazolványt,legalábbis tőlem nem kértek),egyszer voltam,mert unalmas volt,és mostmár azt hiszem,ki is vonták a forgalomból.

Az,hogy 5-kor otthon van a lányod és 14 éves,kissé megint csak szigorú nyáron..viszont suliidőbe normális,hogy ötre otthon van,vagy hatra.Én azt gondolom,hogy lazíthatnál a lefekvési idején is legalább 1 órát.

Megkell tapasztalnia milyen az élet,mert előbb-utóbb a sürűjébe kerül,és akkor nagyon megfog lepődni magán,hogy:"te úristen..eddig csak mennyi volt megengedve,mostmeg hirtelen ennyi mindent szabad?".És azzal aligha fog tudni mit kezdeni.Akkor kevésbé talpraesett nő lesz belőle,kevésbé lesz önálló,kreatív.

Engedd kibontakozni!


Kicsit legyél engedékenyebb vele..:)

2010. aug. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
66%

Sziaaa!

"Nem szoros a poráz egy kicsit?" Én most lettem vasárnap 15 éves és nem iszok nem drogozok nem cigizek és kijárhatok éjjel 1-2-ig mert anyu megbízik bennem és igen egy kicsit érdekelnek a fiuk de még sose volt barátom. De amugy meg nagy ritka ha én 9 után érek haza akr is azért van mert kint vagyok és lovaglok a mitőlünktöbb mint 4 km-tere van .És sajnos ezek a kis 11-12 éves kis lotyok olyan sokat gondolnak magukról ezel meg azal lefekszenek isznak cigiznek és drogoznak. De szerintem egy kicsit többet kellene engened. 13-14 éves korba már álltalba em mennek ki a játszira és hintáznák ök már nem kis 9-10 évesek. Bocsi de egy kicsit ez gáz h játszotére jár 5re otthol 9kor már ágy . Oké h félted e egy kis teret szerintem hagy neki. Ha van esze és arra neveled h ne igyon cigizen... ak sztem nem fog sőt. De így h ennyire meg van fog va egy re majd lázadni fog lehet...

2010. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Kerdezo, te latod is, hogy mit csinal a gyerek a jatszoteren?:) Fogadok, hogy a kicsi arrol beszelget a baratnoivel hintazas kozben, hogy melyik fiuval lenne jo smarolni meg ilyenek!hehe Am az oke, hogy cigizni, inni, qrni meg nem kene, na de hogy internetezni meg vasarolgatni sem hagyod, az mar durva.
2010. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

"14 éves, 5-kor itthon van és 9-kor már alszik"-ez a rész nekem kicsit azért erős de lényegében igazad van. Én elég rossz környéken vagyok, és pont úgy megy minden ahogy leírtad, de amikor nyaraltam ott láttam 12-15 éves gyerekeket a játszótéren fakardokkal vívtak játszottak stb.. Elég furcsa volt, de elgondolkodtatott az a pillanat.

16/F

2010. aug. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%
használj flexit szoros a póráz.
2010. aug. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%

13 éves vagyok.

Nem mondom, hogy nem volt még soha fiúm mert eddig 4 kapcsolatom volt. Mind az összes 3-4 hónapig tartott. Persze a smárolásnál nem jutottam tovább és egyértelműen nem is akarok.

Az én szüleim úgy neveltek, hogy érezzék azt, hogy megbíznak bennem és ezt nem használtam ki így nyári szünetben 9-ig maradhatok kint suli időben pedig 7-8-ig ez a dolgozatok sűrűségétől függ, hogy mennyit kell tanulni.

De most tényleg röbid pórázon tartod a lányodat és milesz ha olyan baráti társaságba keveredik ahol olyan új dolgokat mutatnka neki mint például a cigizés vagy, hogy isznak akkor Őt hajtani fogja a kíváncsiság, hogy ez mégis milyen, milesz a hatása.

Egyetértek az előttem vűlaszolókkal, hogy egyszer csak 16 évesen rádöbben, hogy neki ez így nem jó és elkezd cigizni, inni lőni magát és fűvel-fával összefeküdni mert nei az új lesz és hajtnai fogja a kíváncsiság.

Velem is előfordult, hogy olyan társaságba kerültem ahol cigiztek és ittak. Rossz volt nézni ahogy köhögnek a cigarettától és elbutítja őket az alkohol. A legjobb barátnőm is közéjük "tartozott" jól el is lett cseszve a gyerekkora ugyanis egyik este sírva hívott fel, hogy az anyukájávla összeveszet és kirakták az utcára a holmijával együtt. Anyát felébresztettem és elmeséltem neki, hogy felhívott a Flóra majd pedig elmeséltem a történetet.

Anyukám azt mondta, hogy nyugodtna jöhet hozzánk csak ágyazzak meg neki és csináljak valami melegételt és teát, hogy mikor ideér akkor tudjon enni ugyanis a családjában többször is előfordult, hogy az apuka elitta a pénzt még a hónap elején és több napig nem tudott enni a család.

Flóra megérkezett sírva én pedig leültettem az ágyamra és megkértem, hogy meséljen el mindent szóról szóra az majd segít neki. Elmondta, hogy a baráti társaságunkból egy fiú megerőszakolta és terhes lett...Akkor ámultam egy hatalmasat. MÉG CSAK 14 ÉVES!!!

Akkor döntöttem el, hogy én nem jók között vagyok. Azonnal megszakítottam minden kapcsolatot a csapattal. Ma még néha beszélek a Flórával de az is ilyen bájcsevely féle.

Ezt a történetet azért meséltem el, hogy lásd be, hogy mikor a lányod 16 éves lesz valaki beveszi egy csapatba amiről Ő nem tud, hogy mégis miket művelnek és közéjük fog tartozni egyszer és nem nyitja fel semmi a szemét, hogy ez körülbelül egyenlő az öngyilkossággal.

És ha a lányod így folytatja akkor az lesz a vége, hogy kiutálják a többiek az osztályból és különcke és ekkora történik meg, hogy az elfuserálódott gyerekek befogadják és megtanítják arra, hogyan ölje meg magát az alkohollal és a cigarettával.

De mivan ha a lányod mégse játszóterekre jár? Mi van ha nem a barátnőivel hintázgat hanem mondjuk fiúkkal találkozgat mert Te ezt megtiltod neki és Ő abban él, hogy "amiről anyu nemtud az nem fáj neki".

Ő már nagylány. Éreztesd vele a bizalmadat. Vidd el vásárolni, és vegyél neki klassz ruhákat majd beszélgessetek őszintén egy cukrászdában vásárlás után.

Lazíts a pórázon és engedd el mondjuk 6 esetleg 7 óráig sétálni. Mert az 5 óra az eléggé durva és én egy évvel fiatalabb vagyok nála.

Persze az én szüleim sem engednek bulizni.

És még annyit javaslok, hogy mond meg neki, hogy bízol benne és úgy gondolod, hogy érett arra, hogy fiúkkal ismerkedjen. Így megkönyebbül és figyeld meg, hogy az összes fiú kiszemeltjét esetleg a későbbiekben barátjával való kapcsolatát megosztja veled. Mert ez így mégis csak jobb mint hogyha eltitkolná előled és 16 évesen már teherbe esne mert nincs felvilágosítva stb.

Lehet, hogy most néhányn azt gondolják, hogy én itt osztom az észt miközben mindenkinél fiatalabb vagyok, de ÉN tudom a legjobban, hogy nekem mi a jó. És ha körül nézek a környezetemben lévő fiatalokon mind dohányos, cigis, drogos lnyokat is fiúkat látok akiknek hasonló gyerekkorúk volt mint a TE lányodnak.

Lehet, hogy nem tetszik neked ez a gondolatmenet de ÉN csak a vlémenyemet fejeztem ki ezzel a kis szöveggel.

És ne gondold azt, hogy ha ennyire szigorúan tartod akkor majd megóvod mindentől, mert pont az ellenkezőjét éred el vele. Elesett, buta lány lesz belőle aki mindig csak anyuci segítségét kéri, de gondolj csak bele, hogy Te nem mindig leszel ott vele...És azon is gondolkozz el, hogy neked milyen gyerekkorod volt. Lehet, hogy pont ugyanilyen? Ne neveld be a gyereked be azt amit Te kaptál mert az nem feltétlenül jó.

2010. aug. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
szerintem meg a lányodat kalitkában tartod
2010. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%

wááá...kutya pórázt ajálnhatunk? "Kissé" szoros...

5re otthon 9kor ágy????

Nyáron ha elmegyek [ritkán] akkor is sötétedésre kell itthon lennem. És hajnalban fekszek.

Egésznap gépezek, olvask meg a kutyummal vagyok.

Játszótér 14 évesen??? Jeszus...Meg labdázás?

Amúgy tudod te mitcsinál ott? Miről dumálnak?? Hát nem épp arról, hogy milyen szép pötyös a labda...

Amúgy meg...öltözködni is lehet és vásárolgatni is mértékkell

De télleg, ilyen szorosan fogod akkor majd középsuli meg ilyenek hidd el bekerül egyből egyrossz társaságbaés k.o lesz

2010. aug. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

Te ki vagy? Mit képzelsz magadról kedves kérdező!A lányodnak most vagy az minden vágya hogy cigizzen és pasizzon vagy szegény olyan lesz mint a nővérem. Szerintem a kislányod azért nem tiltakozik mert így nevelted és ez a legnagyobb baj!A nővérem egyébként 28 éves és egész nap a gép előtt ül és még soha nem smárolt mert nem mer!!!!

Persze nem szabad elengedni annyira,hogy igyon,cigizzen b*sszon, de legalább adj neki egy kis bizalmat,és ha pasija lesz az sem baj, csak beszéld meg vele hogy mit lehet és mit nem .

2010. aug. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!