Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elmondjam a szüleimnek, hogy...

Elmondjam a szüleimnek, hogy 13 éves öcsém cigizett?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok és van egy 13 éves öcsém. Vannak persze veszekedéseink, mint minden testvérpárnál, de azért jól megvagyunk és sokat is beszélgetünk, szóval bízik bennem szerintem, a gondjait is el szokta mondani.

Na múlt héten láttam séta közben, hogy a haverjaival egy kocsma mögött (nem ittak, csak az egy elég eldugott hely, azért a kocsma mögött) rágyújtottak. Na én nagyon nem szeretném, ha az öcsém cigizne, pláne 13 évesen!!! Nálunk a családban senki nem cigizik, és anyukám meg apukám nagyon elítélik ezt. Nem mentem oda öcsémhez, mert nem akartam beégetni a haverjai előtt, de itthon elmondtam neki, hogy láttam, és kérdeztem miért csinálja, mióta, meg hogy hagyja abba. Azt mondta, hogy ez volt az első alkalom, és hogy rossz volt, köhögött tőle, szóval többször nem csinálja, megígéri. Könyörgött hogy ne mondjam el anyukánknak, főleg apunak, mert apu nagyon mérges tud lenni az ilyesmitől, és rettenetesen leszidná meg büntetéseket kapna, amik tényleg nagyon gázosak (de megverni nem szokott minket).

Na szóval nem mondtam el anyuéknak, de ma délelőtt megint láttam a városban, hogy a haverokkal cigizik!! Most észre is vett (pedig megint nem mentem oda), és egyből odajött könyörögni, hogy ne mondjam el anyuéknak, meg hogy ne akarjam hogy megverjék (mondom verni nem szoktak, de apu nagyon durva tud lenni ilyenkor, és ilyen komoly "bűnért" lehet hogy eljárna a keze :S) . Én szívem szerint nem mondanám el, de csak akkor ha tényleg abbahagyja, de hát én hogy tudom megakadályozni, hogy rágyújtson?? Nyár van, egész nap kint lóg a haverjaival (kisvárosban élünk), szüleink dolgoznak.

A múltkor is elbeszélgettem vele, kérdeztem hoigy mégis miből venné magának a cigit, mert ha rászokik akkor nem lenne rá pénze, de ő ígérgette, hogy nem gyújt rá többet. Erre ma megint. Azért is sajnálom, mert így már nem tudok benne teljesen bízni többé... régen nem hazudott nekem :S


2010. júl. 21. 14:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Szerintem még ne mondd el :)

Előbb-utóbb úgyis lebukik. Sárgulnak majd a fogai, sárgák lesznek a kezei. Rossz szagú lesz a lehelete, a ruhája, a haja, meg mindene.

Nem tudom, ha megpróbálna belemártani mikor lebukik, hogy ezt te tudtad, akkor téged is megbüntetnének-e, ha igen akkor, ööö, tiéd a döntés.


Amúgy áruld már el, mit értesz "gáz" büntetés alatt? Mert pl szerintem 1-2 hetet tv/gép nélkül, vagy szobafogságban ki lehet bírni.

2010. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, ne trükközz majd, nincsen annál rosszabb amikor valaki nem meri elmondani, azért ide viszi, meg oda viszi a szülőket, hogy a másik lebukjon. Ja két legyet ütünk egy csapásra, valószínűleg beég a haverjai előtt, lebukik, plusz még a te kezed is benne van. Nem kérem, hogy ne mondd el, de légy egyenes, mert semmi értelme nincsen trükközni.
2010. júl. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
gondold el ha rászokik és te tudtad
2010. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Az én öcsém is néha-néha elszív egy cigit, de ő is csak a haverok körében, otthon sosem. Szóval ő is csak ilyen "látszatdohányos".

Elég érdekes suliba jár, sok a "ki-ha-én-nem", és ott tényleg valamit kell csinálni, hogy ne közösítsék ki. És ő a "legártalmatlanabbat" választotta, mert van a ki füves cigit szív, van a tablettázik, drogozik, vagy épp alkoholizál.

Öcsémnek tényleg ez az egy kis "stiklije" van, de ez is csak a haverok előtt nagy ritkán.

Én hamarabb tudtam, mint a szüleim (előttük ugyanis lebukott), de nem mondtam el, és amikor kiderült, ő sem mondta, hogy én már tudtam.

Szerintem nem kell elmondanod, úgyis lebukik ő magától is.

2010. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
0%
ne zsidóskodj ne mond el nekik
2010. júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
sztm ne mond el,hidd el késöbb meghálálja
2010. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:

ne mondd el, basszus, az öcséd...legyen már összetartás -.-'

bármennyire is hülye volt, 13 évesen én is cigiztem, mert azt hittem menő vagyok...öcséd is ebben a hitben él, mondd meg neki, hogy full nem így van...majd ráér 17 évesen kb. nem azt mondom, hogy én 15 éves létemre cigizhetek, de nem tudok mit csinálni, 13 koromban belecsapódtam egy olyan társaságba, ahol ezt úgymond muszáj volt csinálni, és ebből adódóan rászoktam :(

2010. aug. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


utolsónak: hát PONT ez a probléma. te is cigiztél 13 évesen, rászoktál, most is cigizel 15 évesen, és gondolom nem is próbálod nagyon abbahagni. Én nem akarom, hogy az öcsém is ezt az utat járja be. Tudjuk milyen hatással van az egészségre, és egy csomó pénzt is elvesz.....

Ha tudnám, hogy ha a szüleimnek szólok akkor abbahagyja, akkor simán megtenném. Biztos utálna érte egy darabig és csalódna bennem, de később talán rájönne hogy az ő érdekében tettem mert szeretem.... és nem akarom nézni ahogy gyerekkorában egy függőség rabja lesz.

2010. aug. 24. 17:58
 29/29 anonim ***** válasza:

sztem mondd el...

vagy nemondd el, csak úgymond 'sz.ard le' őt...

ne kérj tőle semmit, ne beszélj vele, légy elutasító meg minden

és talán akkor ha dönteni kell a cigi és közted akk téged választ

2010. okt. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!