Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elmondjam a szüleimnek, hogy...

Elmondjam a szüleimnek, hogy 13 éves öcsém cigizett?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok és van egy 13 éves öcsém. Vannak persze veszekedéseink, mint minden testvérpárnál, de azért jól megvagyunk és sokat is beszélgetünk, szóval bízik bennem szerintem, a gondjait is el szokta mondani.

Na múlt héten láttam séta közben, hogy a haverjaival egy kocsma mögött (nem ittak, csak az egy elég eldugott hely, azért a kocsma mögött) rágyújtottak. Na én nagyon nem szeretném, ha az öcsém cigizne, pláne 13 évesen!!! Nálunk a családban senki nem cigizik, és anyukám meg apukám nagyon elítélik ezt. Nem mentem oda öcsémhez, mert nem akartam beégetni a haverjai előtt, de itthon elmondtam neki, hogy láttam, és kérdeztem miért csinálja, mióta, meg hogy hagyja abba. Azt mondta, hogy ez volt az első alkalom, és hogy rossz volt, köhögött tőle, szóval többször nem csinálja, megígéri. Könyörgött hogy ne mondjam el anyukánknak, főleg apunak, mert apu nagyon mérges tud lenni az ilyesmitől, és rettenetesen leszidná meg büntetéseket kapna, amik tényleg nagyon gázosak (de megverni nem szokott minket).

Na szóval nem mondtam el anyuéknak, de ma délelőtt megint láttam a városban, hogy a haverokkal cigizik!! Most észre is vett (pedig megint nem mentem oda), és egyből odajött könyörögni, hogy ne mondjam el anyuéknak, meg hogy ne akarjam hogy megverjék (mondom verni nem szoktak, de apu nagyon durva tud lenni ilyenkor, és ilyen komoly "bűnért" lehet hogy eljárna a keze :S) . Én szívem szerint nem mondanám el, de csak akkor ha tényleg abbahagyja, de hát én hogy tudom megakadályozni, hogy rágyújtson?? Nyár van, egész nap kint lóg a haverjaival (kisvárosban élünk), szüleink dolgoznak.

A múltkor is elbeszélgettem vele, kérdeztem hoigy mégis miből venné magának a cigit, mert ha rászokik akkor nem lenne rá pénze, de ő ígérgette, hogy nem gyújt rá többet. Erre ma megint. Azért is sajnálom, mert így már nem tudok benne teljesen bízni többé... régen nem hazudott nekem :S


2010. júl. 21. 14:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Ez egyre durvább! A múltkor láttam a 11 éves osztálytársaimat(lányok), és pont cigiztek !(Bocs ezt muszáj volt leírnom )
2010. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
85%

A döntés a te kezedben van, viszont szerintem ne mondd el a szüleidnek, és ne fenyegesd, nem érsz el vele semmit. Később, hogyha esetleg segítségre lesz szüksége, bármiben, nem mer majd hozzád forulni, mert tartani fog attól, hogy tovább adod a szüleiteknek. Tartsd meg magadnak, néha ejts el célzásokat, ha pénzt kér ne adj neki. Apró kis dolgok, de sokkal hatásosabb.


Három fiatalabb tesóm van, mi pont a másik véglet vagyunk, anyámékat egyáltalán nem érdekli, hogy mi van velünk, én is dohányzom, sőt a két fiatalabb tesóm is, az öcsém veled egyidős, a hugom 17. Nem szabadna egyikőnknek sem, mégis rágyújtunk, szóvá tettem már, hogy talán nem kéne, de ennél többet nem tehetek, hisz én is dohányzom.


Jegyezd meg, hogy büdös, hogy mintha sárga lenne a szeme, ujja, fogai, ezzel beleülteted a bogarat a fülébe, aztán hátha abbahagyja. Mást nem tehetsz...

2010. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%

Szia.Nem vagy egy könnyü helyzetben.Én a helyedben egyenlőre nem szólnák a szüleimnek,hanem leülnék bezsélgetni a tesómmal.Mondd meg neki,hogy nem fogod őt beárulni,de akkor még1szer meg ne lásd.Ha következőre meglátod őt cigizni akkor már szólj anyudéknak,mert ha nem szólsz később ha szüleid vagy valamilyen ismerős meglátja őt és szól a szüleidnek,akkor a tesód megmondhassa,hogy te tudtál róla és falaztál neki.Ebből neked is problémád lehet.Szóval szerintem bezsélj a tesóddal mondd el neki,hogy nem szeretnéd ha cigizne,főleg nem ilyen fiatalon,és ha csak menőzésből csinálja a haverjai előtt akkor megmondhatod neki,hogy nem attól lesz valaki nagyfiú.

15/L

2010. júl. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
80%
A 15:20-as válaszoló lehet, hogy nem szokott rá(én sem szoknék rá, de nem akarok dohányozni amúgysem), viszont nem jó tanács, hogy úgysem szokik rá, mert bizony az emberek nagy része hülye; szinte akármit csinálunk, nem hagyja abba. Az a helyet, hogy hiába mondod neki, hogy ne csinálja. Csinálni fogja. Nem érdekli. Ha a szüleitek megtudnák, akkor megbüntetnék, metiltanának neki egy csomó mindent. De ez nem oldaná meg a problémát, mivel ATTÓL MÉG cigizne tovább, sőt, lehet úgy gondolná, hogy a szüleivel történt nézeteltérés, veszekedés, stb. jó ok rá, hogy rágyújtson, mert ideges, és lehet lenyugtatja a cigaretta. Viszont sokkal jobban ügyelne rá, hogy ne lássáTOK, ne érezzéTEK rajta, hogy cigizett, sokkal jobban titkolná; valamint a kapcsolata veled és a szüleitekkel egyaránt jelentősen megromlana. Tehát akármit is csinálsz, valószínűleg tovbb fog cigizni, ez ellen nem tud senki mit csinálni közületek. A döntés a tiéd, hogy elmondod-e a szüleiteknek, lehet egyből nem is kellene, legfeljebb ilyen célzásokat mondani, hogy "úgyis nagyfiú már", stb. El fogod akkor mondani vagy nem?
2010. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
38%
Én elmondanám. Vgaiys méf egyszer, utoljára figyelmeztetném, aztán elmondanám...az ő érdeke, és ha már háromszor hazudott neked....te szabd meg a feltételeket...és le tudod ellenőrizni, ha cigizett. Ne nézd végig, ahogy elsüllyed 13 évesen.
2010. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Mond el, hogy még ne szokjon rá
2010. júl. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
80%
ne mondd el és tudod miért? mert bele fog ivódni a ruhájába.. a szájszagába a hajába és napok kérdése és lebukik magátol.. a káposzta bukik. te meg nem leszel kö*g növér...
2010. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
80%

ne mondd el, viszont beszélj vele, hogy ne csinálja. ebben a korban okoz a legnagyobb károsodást a szervezetében.

aztán később már az ő dolga.

2010. júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
sztem amikor legalább az egyik szülőd nem dolgozik akk mond meg az öcsidnek h elfelejted az egész dolgod nem szólsz a szülőknek. akk vidd el a szülődet fagyizni vagy bármi olyan dologra lényeg h olyanra amire ki kell menni és arra fele vidd amerre az öcsid is van hátha lebukik
2010. júl. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Bocsi, utolsó, de gondolom te is tudod, hogy ez kivitelezhetetlen :)
2010. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!