Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályos lett a kisfiunk...

Első osztályos lett a kisfiunk. Van, akinél már az első napokban nem volt se gond, se probléma? Folyt lenn.

Figyelt kérdés
Elképzelhető, hogy az ovi után mindjárt be tudnak illeszkedni és az órákon csendben ülve, figyelni és semmi más nem tereli el a figyelmüket?Igaz dicsérték is már meg, de mégis azt mondja a tanítónő, hogy vagy gyorsabban megcsinálja a feladatot v. keresgéli a feladatokat és jelentkezés nélkül kérdez! Ez nagyon gáz v. ilyenkor még benne van a pakliban? Mit tegyünk sokat olvasunk, beszélgetünk, időben letesszük aludni. Sokszor azonnal jelentkezik, hogy ő már tudja a feladatot! Attól félünk, hogy eltanácsolják máshová, pedig annyira, de annyira okos, hogy sokszor mi is csak nézünk, hogy honnét tudja a kérdésekre a választ, amiről mi csak beszélgetünk! Tanácsokat szívesen elfogadok, a kétségbeesés hatalmas, mi lesz, hogyha nem tud be illeszkedni a suliba?

#tomika26
2018. szept. 6. 16:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
re19. Vegyes csoporttal sincs mindig baj. Ilyenbe járt mind a két gyerekem, mindkettőnek volt külön nagycsoportos, iskolába menőként heti 2 alkalommal iskola előkészítő foglalkozása. Játékosan, szerették nagyon.
2018. szept. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

„Na, ez a mocsok nagy probléma a vegyes csoportokkal. Kimarad az iskolaelőkészítő nagycsoport, amikor bizony az egész csoportnak foglalkozés van, tehát csöndben kell ülni, figyelni!”


Nos, én ezzel sem értek egyet, mert azt a nézetet képviseli, hogy a gyerek nem él, hanem csak folyton készül az életre. Ebből táplálkozik az olyan (szerintem igencsak beteg) tanítói hozzáállás, mint mikor majd 4.-ben betitltják a játékot (pl. elveszik a legót), mert majd 5.-ben már nem lesz szabad játszani (életből vett konkrét példa).

Nem értem, miért nem lehet mindig az adott életkorban és élethelyzetben elvárható dolgokat „megkövetelni”, miért kell már kvázi óvodától az egyetemre, sőt sokszor a munkahelyi stresszre „felkészíteni” a gyerekeket. Mert sokan úgy gondolkodnak, hogy nem baj, ha 5 évesen kínlódik a gyerek a rosszindulatú óvónő miatt, szokja csak meg, mert különben majd, jaj, nem fogja tudni tolerálni a szemétláda főnökét. Tiszta agyrém!

Nem csak amiatt, mert nyilvánvalóan attól lesz egyre kiegyensúlyozottabb, ellenállóbb stb. lesz a gyerek, ha minél több szeretet kap kiskorában (nem pedig attól, ha folyton ekézik), hanem azért is, mert ezzel elfogadjuk azt, hogy márpedig felnőttként szenvednie kell, be kell állnia a birkák sorába, és szemlesütve elviselni a hatalmaskodókat.

Most komoly, hogy vannak szülők, akik ezt az életperspektívát kívánják a gyereküknek? És vajon mi, felnőttek egy új munkahelyre kerülve szívesen vennénk, ha az első napokban a főnökünk azért cseszegetne, mert nem ismerünk minden szabályt pontosan még?


Egyébként a vegyes csoport kárhoztatása logikátlan még ebben a gondolati rendszerben is, hiszen épp ez az, ami „életszerű”… hiszen hol fordul elő felnőttkorban olyan, hogy csak kortársakkal van körülvéve az ember?

2018. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Szépet és jót írtál, 22-es!
2018. szept. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!