Elsősök anyukák. Nagyjából körvonalazódott már számotokra, hogy hány évesek, milyen korúak az osztálytársak? 6 vagy 7?
Sajnálom, én nem pontoztam az biztos!
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Szívesen várok még, ha vki idetéved
Kislányom júliusban töltötte a 6-ot, és az óvónőkkel egyetértésben elkezdte a sulit szeptemberben. Az osztálytársak többsége 7-et töltöte, van, aki 7,5 évesen kezdte a sulit, lányom a legkisebb szerintem.
Sejtettük, hogy nem lesz túl sok éppenhogy 6 éves gyerek a suliba, de azért az meglepett, hogy ennyire kevés gyerek kezdheti 6 évesen a sulit, és ez nem hiszem, hogy jó. Ha valaki nem érett bármilyen szempontból az iskolára, oké. De azért tartsam vissza a gyerekemet, mert a ritka kivétel lesz, aki 6 évesen megy? Márpedig ez a helyzet, és emiatt nagyon sajnálom, de ha egyébként értelmes, akkor nem hiszem, hogy előnyére válik még egy év ovi, akárki akármit is mond.
Az én kisfiam augusztusban töltötte a 6-ot és most el is kezdte a sulit. Az osztályában többségében 7-8 évesek vannak, rajta kívül nincs is aki ilyen fiatal lenne.
Nem érzem úgy, hogy bármiben is hátrányban lenne, jól beilleszkedett a többiek közé, kívülálló nem mondaná meg, hogy fiatalabb a társainál. Magassága mint a a többieké, tudásvágya szintúgy. Már most kiderült, hogy az októberi kerületi sportversenyen ő képviseli majd az osztályt.
Viszont nekem kicsit az volt a furcsa, hogy a fiamon kívül alig van néhány gyermek, aki a suliban tanul meg írni, olvasni.
"Előnyös ilyen tekintetben fiatalabbnak lenni egy osztályban?"
Nem tudhatjuk, hogy azért bántják, mert fiatalabb, vagy valami más oka van.
Természetesen semmiféleképpen nem normális, hogy bántják.
Hogy az alap kérdésre is válaszoljak, 3. osztályos a fiam, és még mindig nem tudom, hogy ki hány éves az osztályban, kivétel néhány barátját, akinél más okból tudom, nem az iskola kapcsán. Még tippelni sem tudok, hogy hányan vannak jelenleg 8-9-10 évesek köztük.
6 évesen írattam be a gyerekemet elsőbe (április végi), nem bántam meg. Ő azok közé tartozik, akik "megértek" erre 6 évesen, de tudom, hogy a gyerekek nem egyformák, és itt nemcsak az észbeli képességek a döntőek. A lányomnál kifejezetten örülök, hogy októberi, így talán megoldható lesz nála is a közel 7 évesen való iskolakezdés.
Kedves 2-es!
Miért gondolod, hogy szégyen 8 évesen kezdeni az iskolát? Pontosabban 7 évesen úgy hogy szeptember- december folyamán tölti be a gyerek a 8 évet.
Ezt ugyanis egy gyerek se jókedvéből teszi, hanem a Pedagógiai Szakszolgálatok, vagy más Szakértői Bizottság véleménye alapján. Pl. mert a gyerek masszívan kétkezes, vagy súlyosan beszédhibás, figyelemzavaros, stb.
Nem akkor szoktuk ezt javasolni, mikor a szülő nem törődik a gyerekkel, még oviba se viszi rendszeresen. Ilyenkor inkább iskolába küldjük, mondván, hogy oda legalább muszáj bejárni. Ha viszont folyamatosan zajlanak a fejlesztések, és van rá reális esély, hogy a plusz évet a gyerek jól ki tudja használni, szükség esetén érdemes még egy évet várni az iskolával.
Egyébként vaknak, értelmi sérültnek, cukorbetegnek, epilepsziásnak, rákosnak, mozgássérültnek, autistának , szegénynek, gazdagnak és bármilyen más problémával küzdőnek lenni sem szégyen. Aki mindent megtesz, hogy a benne rejlő lehetőségeket maximálisan kihasználja, az akkor is elismerésre méltó, ha ezek a lehetőségek szűk körre korlátozódnak, vagy esetleg nagyon speciálisak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!