Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ajánlotok valamit erre a gondra?

Ajánlotok valamit erre a gondra?

Figyelt kérdés
Általános iskolás nyolcadikos vagyok. A családomban olyan dolog történt ami nagyon megviselt lelkileg és fél éve pszichológushoz járok. A suliban 1.osztálytól nem hagy békén majdnem az egész osztály, de most 8.-ban nagyon bekeményítettek és egyre durvább dolgokat vágnak hozzám: pár hete majdnem mindíg sírva jövök haza a suliból. Még ezen kívül a kisebb rossz dolgokkal együtt összevonódtak és már nem bírom idegileg. Már attól is idegeskedek, hogy a középiskolában is ilyenek lesznek-e iskolatársaim. Kérlek tanácsoljatok valamit. Előre is köszönöm.

2013. jan. 16. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miket vágnak hozzád?
2013. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon nem szeretném kifejtegetni, de nagyon bánt amiket mondanak.
2013. jan. 16. 14:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagy okosságot nem tudok mondani, csak általánosságban az a tapasztalatom, hogy azokat cikizik ki a többiek, akiket lehet, és akiken látják, hogy nehezen viseli.


Hagyd rájuk, ne foglalkozz velük. Egyik füleden be, másikon ki.

Pszichológus nem tud segíteni?


A középsuli meg rajtad is múlik. Ha az első hetekben észreveszik rajtad, hogy félénk, gátlásos vagy, és lesznek az osztályban bunkócik is, akkor gond lehet.


DE NEM LESz, mert addigra összeszeded magad! Talpraesett, önálló akarattal rendelkező, lány / fiú leszel! :)

2013. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak úgy lehet segíteni hogy vagy elengeded ezeket a dolgokat a füled mellett,vagy a sarkadra állsz és nem hagyod magad.Pont azért piszkálnak mert tudják hogy hagyod magad.Ezellen csak te tudsz tenni.
2013. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Remélem sikerül tenni vmit.
2013. jan. 16. 14:41
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Állj a sarkadra. És senkinek nem kell majd tudni róla a középben hogy hová jársz. AMugy a középsuli roszabb lesz ha ilyen maradsz.
2013. jan. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

én azt tudom ajánlani, hogy ne érdekeljen amit mondanak... egyik füleden be, másikon ki. a lényeg hogy ne lássák rajtad hogy neked ez rosszul esik. a középsulin ne idegeskedj, hamar össze fogod szokni, és ha ezt megtartod hogy nem érdekel amit más mondd, akkor hamar le fognak szállni rólad, még ha piszkálnak is. :)


15/l

2013. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

A középiskola,egyedül rajtad múlik.Ha az első pár hétben bekerülsz a "kemény magba" nyert ügyed van, csak ne legyél félénk,visszahúzódó, akkor kell produkálnod magad minden téren.Ha szeretnél beszélgetni írj nyugodtan privit!


15/L

2013. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ha már 1. óta így megy, és sírva mész már haza, akkor ideje iskolát váltanod.

Nekem is volt ilyen osztálytársam, és ha épp meg is makacsolta magát egy időre, akkor is tovább b.szogattuk, mert tudtuk, hogy egyszer ki fog robbanni, és az nagyobb dráma lesz, mint az addigi összes többi.

2013. jan. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban engem is nagyon sokat piszkáltak. hatodik után elmentem gimibe-igaz,változtam is sokat azon a nyáron-, ahol egyáltalán nem bántottak.(pedig még mindig nem vagyok egy bőbeszédű, felvágós lány) Persze hülyeségből piszkáljuk egymást, de olyan dolgokkal, amiken nem sértődünk meg, és amin mindenki tud nevetni. Van egy osztálytársnőm, aki soha senkivel nem beszél, visszahúzódó, stb-na, rá nagyon ritkán van egy-egy megjegyzés, de általában az is úgy, hogy ő ne hallja. Középsuliba érettebb már a társaság, ezen ne parázz! Legyél önmagad, és szedj össze egy kis önbizalmat, így "nem lőhetsz mellé"!:) 15L
2013. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!