Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi alapján választanátok ezek...

Mi alapján választanátok ezek közül iskolát?

Figyelt kérdés

Tudom még odébb van, de már napok óta ezen őrlődöm.

Fiunk jövő szeptemberben kezdi a sulit.

Hugi ovis, hozzá is kell alkalmazkodni. Ő a lakhelyünk ovijában marad.


3 iskola kerülhet szóba.


Első, ahol lakunk. 900Fős kis falu. A suli modern. De mivel zsákfalu, kevés a gyerek, lasszóval szedik a gyerekeket, hogy kilegyen a létszám. Így rengeteg a problémás gyerek. Pl múlthéten már ki is tettek egy 5.-es gyereket késsel fenyegetőzés miatt.

Rengeteg az sni-s, autista. Akik húzzák le a jóképességűeket. szomszédék fia másodikas most. elsőben kb a fele anyagot tudták csak átvenni.

Emellett vallásos suli. Minden nap kötelező imádkozással, heti 4 hittan órával, 2hetente kötelező templomba járással.

Élből nem iratnám én ide. Viszont a bejárást tekintve ez a legjobb. Emellett ha megérik rá, akár haza is tud sétálni, 2 perc gyalog a suli.


Mások opció az én munkahelyem a szomszéd faluban van. Itt a suli közepes kategória. Rosszat nem hallottam még róla.

Viszont én 7től fél4ig dolgozom, reggel rohadt korán be kellene vinnem. Haza innen egyedül esélytelen hogy menjen még akár 8.ba sem. Vonattal kb 2 perc haza. Viszont a suli és a vasút a falu 2 legtávolabbi pontja. gyalog minimum fél óra. Ha fél4kor végzek, érte kellene először mennem, majd 4re beesnék a kicsiért az oviba (most 15:40re érek értük, így is kb utolsók)


A másik opció az ellenkező irány. Férjem munkahelye van abban a városban.

Ott egy neves suli van, jó a híre. Ha csak ez számítana oda iratnám.

Viszont oda férjem bevinné reggel, jókor érne be.

Viszont férjem 5ig dolgozik, nem tudja hazahozni.

3/4 4re összeszedném a hugit, 4re odaérnék a suliba. De ez minden nap +25km kocsikázás, +idő. A délutánjaink most is zsúfoltak, ha még elmenne ebből ennyi idő, nem tudom milyen lenne. Meg azért üzemanyagban sem mindegy.

Innen busz van haza, csak rohadt ritkán. A későbbiekben innen sem nagyon tudna egyedül hazajárni.


Így kívülállóként melyik opció mellett döntenétek?


szept. 11. 11:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Elsőtől negyedikig tanulószoba szokott lenni, 4 vagy 5 órakor lehet elhozni a gyerekeket.
szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Valamit valamiert. Ha jo helyre vakarod iratni, aldozatot kell hozni.


3. a legjobb, utana a 2.

szept. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

Továbbra is a 3. opciót tartom legjobbnak.


Jó esetben napköziben megtanulják a leckét, akkor nem kárba veszett idő ötig ott lenniük az iskolában. Vagy legalábbis tanulják úgy, mintha otthon lennének, annyival kevesebbet kell otthon tanulniuk.

A 10 perc autózás nem hidalható át (legalább jó időben) biciklivel? Hány km-ről van szó, mennyire forgalmas az oda vezető út, netán van-e kerékpárút?

Mindenképpen ezt választanám, és a buszt, biciklit megnézném, mennyire jöhetnek számításba. Az is egy opció, hogy más szülőkkel szövetkeztek, és mondjuk férjed beviszi őket reggel, délután meg korábban haza hozza a másik szülő. Ha pont úgy passzol neki.

szept. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

13!


Az 5ig suliban dolgot semmiképp nem szeretném. Ha ezt a sulit választjuk, 4re mennék akkor érte mindenképp. durván 15km oda. forgalmas főút, nincs biciklis út. Felnőttként félnék ott bicilizni amilyen barom mód mennek ott az autók, így kizárt gyerekkel.


A buszt leírtam, hogy van fél2 fele, utána pedig fél 6.


Más szülőkkel pedig majd akkor tudok beszélni, ha már tudom, kik mennek oda. Eddig mindenki a helyi suli mellett áll. Pedig ez jó ötlet lenne

szept. 11. 14:15
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érte mész 4-re. Nem nagyon van szerintem más opció, mert a helyi suli nyilván off.
szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a 13.50-es busz pont passzol annak, aki fél kettő körül el tud szabadulni az iskolából. Ez felső tagozatban teljesen reális, és úgyis kb. onnantól járhatnának egyedül.

Feltéve, hogy az iskola és a buszpályaudvar (buszmegálló) nincs egymástól túl messze.

szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

az iskola kapuján ha kilép, egy 2sávos út zebráján átmegy és ott a buszmegálló.


Csak azért elötte van 4 év, ez ami miatt kérdéses ez számomra még.

szept. 11. 14:53
 18/22 anonim ***** válasza:

Más falu esetleg a közelben jobb tömegközlekedéssel,kisebb kerülővel nincs?

Én a lakóhely szerint irattam suliba. Város szélén lakunk, én másik városba járok dolgozni 23 km-re.

Reggel bemegyek a városba, leadom a suliba, kikecmergek a városból...át a másik városba.

szept. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

18!

Nincs. Zsákfalu vagyunk. Hiába van minden közel, a tömegközlekedés katasztrófa. Ha kimegyek a faluból és balra megyek a város van, ahol férjem dolgozik. itt van a busz.

Ha jobbra megyek, Az én munkahelyem faluja. Oda meg megy a vonat.

Igazából egyik sincs relatíve messze. Mind a 2 15km.

Csak a közlekedés szar.

szept. 11. 16:10
 20/22 anonim ***** válasza:
72%

"10perc kocsival egy nagyobb város (3.iskola)"


"A délutánjaink most is zsúfoltak, ha még elmenne ebből ennyi idő, nem tudom milyen lenne. Meg azért üzemanyagban sem mindegy."


Most tényleg azon a nettó húsz percen vakarózol, hogy elmész a gyerekért négyre meg vissza? Nagyobb kényelmetlenséged sose legyen!

Egyértelműen ezt választanám.

szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!