Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi alapján választanátok ezek...

Mi alapján választanátok ezek közül iskolát?

Figyelt kérdés

Tudom még odébb van, de már napok óta ezen őrlődöm.

Fiunk jövő szeptemberben kezdi a sulit.

Hugi ovis, hozzá is kell alkalmazkodni. Ő a lakhelyünk ovijában marad.


3 iskola kerülhet szóba.


Első, ahol lakunk. 900Fős kis falu. A suli modern. De mivel zsákfalu, kevés a gyerek, lasszóval szedik a gyerekeket, hogy kilegyen a létszám. Így rengeteg a problémás gyerek. Pl múlthéten már ki is tettek egy 5.-es gyereket késsel fenyegetőzés miatt.

Rengeteg az sni-s, autista. Akik húzzák le a jóképességűeket. szomszédék fia másodikas most. elsőben kb a fele anyagot tudták csak átvenni.

Emellett vallásos suli. Minden nap kötelező imádkozással, heti 4 hittan órával, 2hetente kötelező templomba járással.

Élből nem iratnám én ide. Viszont a bejárást tekintve ez a legjobb. Emellett ha megérik rá, akár haza is tud sétálni, 2 perc gyalog a suli.


Mások opció az én munkahelyem a szomszéd faluban van. Itt a suli közepes kategória. Rosszat nem hallottam még róla.

Viszont én 7től fél4ig dolgozom, reggel rohadt korán be kellene vinnem. Haza innen egyedül esélytelen hogy menjen még akár 8.ba sem. Vonattal kb 2 perc haza. Viszont a suli és a vasút a falu 2 legtávolabbi pontja. gyalog minimum fél óra. Ha fél4kor végzek, érte kellene először mennem, majd 4re beesnék a kicsiért az oviba (most 15:40re érek értük, így is kb utolsók)


A másik opció az ellenkező irány. Férjem munkahelye van abban a városban.

Ott egy neves suli van, jó a híre. Ha csak ez számítana oda iratnám.

Viszont oda férjem bevinné reggel, jókor érne be.

Viszont férjem 5ig dolgozik, nem tudja hazahozni.

3/4 4re összeszedném a hugit, 4re odaérnék a suliba. De ez minden nap +25km kocsikázás, +idő. A délutánjaink most is zsúfoltak, ha még elmenne ebből ennyi idő, nem tudom milyen lenne. Meg azért üzemanyagban sem mindegy.

Innen busz van haza, csak rohadt ritkán. A későbbiekben innen sem nagyon tudna egyedül hazajárni.


Így kívülállóként melyik opció mellett döntenétek?


szept. 11. 11:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A "rohadt ritkán"t kell megnézni a harmadik opciónál, ugyanis a buszokat többnyire iskolásokhoz igazítják ilyen esetekben. Simán lehet, hogy tudna hazajárni.

Másrészt én azt sem érzem ördögtől valónak, hogy apa szedje össze ötkor, ha van addig elfoglaltság a suliban, vagy bandázik barátokkal.

szept. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A férjed munkahelyének az iskolája tűnik nekem a legszimpibbnek, így reggel órák előtt nem lenne minimum 1 órát az iskolában. Lehet délután plusz idő, viszont reggel azzal nyersz valamennyit, hogy nem te viszed a munkahelyeden lévő faluba.


Költözés a jövőben nem opció egyébként?


Én egyébként sok problémás gyerek mellé nem iratnám be, nálam ez az utolsó utáni lehetőség lenne.

szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

buszok haza onnan:

10:05

13:50

17:23


Én nem szeretném, ha minden nap 5ig ott "bandázzon" már első-másodikban.

szept. 11. 12:04
 4/22 A kérdező kommentje:
nem opció a költözés
szept. 11. 12:04
 5/22 anonim ***** válasza:
9%

2. Kapna jó időben biciklit vagy rollert. Télen meg néznék a sulitól a vasútig egy menetrendet és menjen ki busszal.

4. opció a költözés 😀

szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kilőtted a 3. opciót.
szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Másodikat vagy harmadikat választanám. Eleinte jobban oda kellene tennetek magatokat, hogy megoldjátok a szállítást, de később simán mehetne egyedül. A 2. esetben pl a fél óra gyaloglás jó időben egyáltalán nem ördögtől való egy gyereknek 3-5. osztálytól (forgalom, veszélyesség, érettség függvényében) De ha már úgyis hozni-vinni kellene, valószínűleg én is a legjobb sulit választanám, ha elméletileg egyedül is haza tudna jönni pár év múlva.
szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is a 3. opció a legszimpatikusabb.


Azt kéne egy kicsit csiszolni.

Meddig van ott napközi? Nálunk (40 éve :D) 5-ig volt. De 4-ig biztosan mindenhol van.

Ha nagyobb lesz, a 13.50-es buszt lesz-e esélye elérni a fiadnak?

Költözés miért nem opció? Ha a ti falutok iskolája tele van problémás gyerekekkel, kés van az iskolásoknál, akkor ilyen a falu lakossága is, nem? Ebben a miliőben miért jó élni, miért itt akarjátok felnevelni a gyerekeiteket?


Én a 3. iskolát választanám, és ha a húga kijárta az óvodát, akkor őt is ide íratnám. És közben lebonyolítanám a költözést is erre a településre. Akkor a családból egyedül te fogsz ingázni, a gyerekek meg belátható időn belül egyedül hazajárhatnak.

szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A faluval nincs baj. Szeretünk itt élni. Összetartó falu, sok jóember.

Mint írtam, a környékről vadásszák a gyerekeket, ez a fiú pl 25km-re lakik. Csak már 3 suliból vágták ki, itt meg a létszám miatt felvették.

A sulin kívül nincs ilyen baj.


10perc kocsival egy nagyobb város (3.iskola)

20perc kocsival a megyeszékhely.

Emellett ha eladnánk a házunkat, max egy 40 milliót ha kapnánk. (120m2 ház, 2000m2 telek a viszonyítás képpen)

a városban ennyi pénzért pedig max egy felújítandó nyaralót kapnánk. ami 35m2 500m2 telekkel. Ennél lejjebb nem adnánk, viszont egy ilyen kaliberű házhoz a duplája még kellene. 40 millió hitelt pedig biztos nem fogunk felvenni.


Ezért is írtam, a költözés kizárt.

szept. 11. 12:34
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Harmadikat választanám

A 25km azért nem olyan sok. Én 10km-re dolgozom a lakásomtól, ez kocsival kb 10-15 perc, szóval durván fél óra lehet a 25km. Aztán, ha a hugi is iskolás lesz ez a idő rövidül, mert érte nem kell külön elmenni.

Másrészt az is lehet, hogy összebarátkozik valakivel, akivel ti is ki tudtok alakítani kölcsönös segítő kapcsolatot és mondjuk heti 2x a te férjed elviszi reggel a másik gyereket is te meg haza, aztán a tiéteket viszi a másik szülő..stb

Meg ahogy előttem is írták, a későbbiekben az a fél óra séta sem olyan vészes


Amúgy du 4ig kötelező az iskola, tehát az 5ig ott bandázás se sok, mert ügyelet van. Nekem is volt olyan munkahelyem, hogy épphogy beestem 5re a gyerekért és én voltam a legjobban meglepődve, hogy nem ő az utolsó.


Szóval én inkább szavazok a jobb suli és több logisztikára, mert hosszabb távon sokkal egyszerűbb lesz!

szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!