Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi alapján választanátok ezek...

Mi alapján választanátok ezek közül iskolát?

Figyelt kérdés

Tudom még odébb van, de már napok óta ezen őrlődöm.

Fiunk jövő szeptemberben kezdi a sulit.

Hugi ovis, hozzá is kell alkalmazkodni. Ő a lakhelyünk ovijában marad.


3 iskola kerülhet szóba.


Első, ahol lakunk. 900Fős kis falu. A suli modern. De mivel zsákfalu, kevés a gyerek, lasszóval szedik a gyerekeket, hogy kilegyen a létszám. Így rengeteg a problémás gyerek. Pl múlthéten már ki is tettek egy 5.-es gyereket késsel fenyegetőzés miatt.

Rengeteg az sni-s, autista. Akik húzzák le a jóképességűeket. szomszédék fia másodikas most. elsőben kb a fele anyagot tudták csak átvenni.

Emellett vallásos suli. Minden nap kötelező imádkozással, heti 4 hittan órával, 2hetente kötelező templomba járással.

Élből nem iratnám én ide. Viszont a bejárást tekintve ez a legjobb. Emellett ha megérik rá, akár haza is tud sétálni, 2 perc gyalog a suli.


Mások opció az én munkahelyem a szomszéd faluban van. Itt a suli közepes kategória. Rosszat nem hallottam még róla.

Viszont én 7től fél4ig dolgozom, reggel rohadt korán be kellene vinnem. Haza innen egyedül esélytelen hogy menjen még akár 8.ba sem. Vonattal kb 2 perc haza. Viszont a suli és a vasút a falu 2 legtávolabbi pontja. gyalog minimum fél óra. Ha fél4kor végzek, érte kellene először mennem, majd 4re beesnék a kicsiért az oviba (most 15:40re érek értük, így is kb utolsók)


A másik opció az ellenkező irány. Férjem munkahelye van abban a városban.

Ott egy neves suli van, jó a híre. Ha csak ez számítana oda iratnám.

Viszont oda férjem bevinné reggel, jókor érne be.

Viszont férjem 5ig dolgozik, nem tudja hazahozni.

3/4 4re összeszedném a hugit, 4re odaérnék a suliba. De ez minden nap +25km kocsikázás, +idő. A délutánjaink most is zsúfoltak, ha még elmenne ebből ennyi idő, nem tudom milyen lenne. Meg azért üzemanyagban sem mindegy.

Innen busz van haza, csak rohadt ritkán. A későbbiekben innen sem nagyon tudna egyedül hazajárni.


Így kívülállóként melyik opció mellett döntenétek?


szept. 11. 11:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Ha Pesten élnétek simán elbuszoznál vagy elkocsikáznál munka után akár 1-1,5 órát is hogy hazaérj. 25 perc az semmi. Én biztosan a 3.-at választanám. Felsős koráig úgyis a suliban lesz 4-ig, utána meg meglátod, hogy mennyire lesz önálló. 15 percet puszozni nem nagy kunszt. 5.-től enyémek is jártak a szomszéd városba. A gond inkább akkor lehet, ha a férjed valamiért kiesik a reggeli fuvarból, neked viszont hamarabb kell dolgozni menned, így nem tudod a gyereket leadni. De tuti hogy ez is megoldható valahogy. Nagyszülők nincsenek a képben akik tudnának segíteni?
szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

na ezért sem élünk pesten :D


Kocsival 15 perc. Busszal egy jó 30-35 amúgy onnan haza.

Mert a busz nem egyből hozzánk jön, hanem bemegy egy másik szintén zsákfalu településre is. De nem is ez a lényeg.


Nagyszülők abban a faluban laknak, ahol én dolgozom.

De ha azt a sulit választanánk, nem lenne megoldható ott sem minden nap a segítség.


Amúgy én is a 3. fele hajlok, és most itt nagyon sokan megerősítettek ebben

szept. 12. 11:27
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!