Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Bullying az iskolában, ki...

Bullying az iskolában, ki hogyan tudott megbirkózni vele, ha az iskola és a gyerekek szülei nem együttműködőek?

Figyelt kérdés

Ha gyereketeket érte már iskolai bántalmazás, bullying, hogyan tudtátok megoldani?

Iskola nem együttműködő, "gyerekek azok gyerekek", "csak játszanak".

Bántalmazó gyerekek szülei fülei mellett elengedik, és csak rosszabbodik a helyzet.


Iskolaváltáson agyalunk, de a probléma, hogy a gyerek számára nagyon megterhelő lenne, korai kelés, késő esti hazaérés (kicsi falu).


Mit lehet tenni? Megvédte már magát a gyerek, de természetesen ő lett a hibás az iskolában. Nem tudom, mit kellene, vagy hogy lehetne bármit ezzel kezdeni.


Ti hogyan oldottátok meg?



aug. 23. 07:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Tanár, tanár, tanár. Ha kell minden nap ott lebzselek és addig nem mozdulok onnan míg meg nem unják,és nincs megoldás.
szept. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nekem se volt könnyű, még régen gyerekként.


Arra emlékszem, hogy óvodában még jól éreztem magam, de amint bekerültem általános iskolába, már sok problémám volt. Valamiért állandóan lehülyéztek a gyerekek még első és második osztályban, az okokra már nem is emlékszem. Harmadik gimiben kaptunk új osztálytársat, vele összebarátkozram, így volt egy barátom összvissz.

Pár évig kevesebb volt a bullying, de 7-8. osztályban megint sok problémám volt, a tanárok is csak ritkán segítettek, a szülök nem nagyon tudtak mit kezdeni a szituval. Èvi egy verekedésem volt.


Később, gimiben már sokszor visszaszóltam, akkor tudtam kezelni a szitut, néha verekedtem is. 4.gimire mérséklődtek a viszonyok, akkor már jobb volt

szept. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!