Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Bullying az iskolában, ki...

Bullying az iskolában, ki hogyan tudott megbirkózni vele, ha az iskola és a gyerekek szülei nem együttműködőek?

Figyelt kérdés

Ha gyereketeket érte már iskolai bántalmazás, bullying, hogyan tudtátok megoldani?

Iskola nem együttműködő, "gyerekek azok gyerekek", "csak játszanak".

Bántalmazó gyerekek szülei fülei mellett elengedik, és csak rosszabbodik a helyzet.


Iskolaváltáson agyalunk, de a probléma, hogy a gyerek számára nagyon megterhelő lenne, korai kelés, késő esti hazaérés (kicsi falu).


Mit lehet tenni? Megvédte már magát a gyerek, de természetesen ő lett a hibás az iskolában. Nem tudom, mit kellene, vagy hogy lehetne bármit ezzel kezdeni.


Ti hogyan oldottátok meg?



aug. 23. 07:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
13%

Ez nekem még mindig nehéz és érdekes kérdés...

Mert igen, a gyerek gyerek, és nem biztos, hogy ugranék arra, ha csúfolják a szeme színe, haja, akármi miatt. Mert bár szemét dolog csúfolódni, de könyörgöm, tanítsuk már meg a gyerekünknek, hogy ezt figyelmen kívül lehet hagyni. Nehéz, de meg lehet tenni. Mi tudjuk benne erősíteni, hogy értékes, más nem nagyon.

Számomra nagyon fura üzenete van annak, amikor a szülő fogja és másik iskolába viszi ilyenkor a gyereket, mert ezzel kb azt mondja, hogy igen, eláll a füled, mi is tudjuk, de azt nem hagyjuk, hogy ezt más mondogassa neked... Mit mond ez a gyereknek? És ha tényleg van bármi, ami miatt kipécézték maguknak a régi helyen, az újon is meg fogják tenni.

Fizikai bántalmazás nem kérdés, arra ugranék. Nyilván van olyan szóbeli is, ami átmegy a határon, és nem hagynám, csak nagyon nem tudom, hol húznám meg a határt.


Én fiatalon, 19 évesen szültem. Nem érdekelt, ki mit mond, így akartuk. Mi ennek elenére szerintem sokkal tudatosabban neveltük a gyerekünket, mint sok jóval idősebb pár. A lányunk meg merte tenni azt, amit nem sokan (most pont itt a gólyatábor a BME-n, sok szolgalelkű, otthon és az iskolában is idomított fiatal egyszerűen tűrte a megalázást), amikor a baráti körében kezdett terjedni, hogy suli után isznak egy kis alkolholt (nem részegek, drog nincs, ráadásul egy élgimi éltanulói), egészen egyszerűen otthagyta a társaságot, és másokhoz csapódott. Nem érdekelte, ki mit fog mondani.

A gyereked környezetét nem fogod tudni megváltoztatni. A gyerekedet kell edzened arra, hogy hogyan viseli.

aug. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Nekem elvált szüleim voltak. Apám egy alkesz, verekedős agresszív ember volt. Egyszer elmondtam neki hogy a fülembe ordított egy gyerek, fellökött a folyosón, stb. Minden nap zaklat ez a gyerek, az anyja is tudja. Jókat mosolygott csak rajta (egyszer be lett hívva a zaklatás miatt és láttam hogy mennyire tetszett neki)

Megkérdezte apám hogy ki az anyja, vagy az apja ennek a gyereknek. Bementünk a butikba ahol dolgozott az anyja (csak azt ismertem, az apját nem), jól megrázta, ordibált vele, mindenféle büdös qnak elhordta. Ha legközelebb be kell jönnie az orrát eltöri, megrúgdossa...Még most is emlékszek hogy remegett az a rohadék. Na utána nem is szólt hozzám a buhzee gyerek. A haverjai is békén hagytak. Nagyon kerültek.

Ez volt az egyetlen jó cselekedet amit apám tett értem.

aug. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
13%
2, büszke lehetsz a bunkó, erőszakos apádra.
aug. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
4%
Az apádat ezért fel lehetett volna jelenteni.
aug. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

Lehet lepontozni, de bármeddig elmennék. Nyugodt hangon elmondanám mindennek a tanárt/szülőt aki kijelentette, hogy gyerekek, és csak játszanak, aztán mikor már kikéri magának, mondanám, hogy csak játszottam vele, mit sértődik meg, jajjj, hát csak vicc volt, jajj, csak egyik fülén be, másikon ki, stb, amit mondani szoktak baromságokat. Egy gyerek nem tudja ezt asszertív kommunikációval kezelni. Nem tudja csak úgy elengedni a füle mellett. Felnőtteknek is kihívás, nemhogy egy gyereknek, aki közösségben meg van alázva.

Nekem volt már öngyilkossági kísérletem is iskolai bullying miatt. Ezt akarod a gyerekednek? Ha nem, akkor bizony oda kell csapni az asztalra, mert ezek a primitív lények nem értenek másból.

aug. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
17%
5, ahol a gyerek öngyilkosságon agyal, ott a szülő vastagon benne van. Minden család, ahol előbb gondolkodsz ezen, mint sok, hogy a szüleidhez fordulj???
aug. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
2# Engem meg a barátnőmet elsőben vagy másodikban, de tényleg nagyon kicsinek, kiszúrt magának egy felsős cigány lány. Attól kezdve napi szinten gáncsolt el minket, nekem kilökte a kezemből az ebédlőben a tálcát, majd sikitott a fülembe, hogy ki fogom fizteni a ruháját, ami kajás lett, de pl a barátnőmet úgy hátra lökte, hogy betört a vitrin, nem sokon múlt, hogy nem szabdalta az üveg össze. A tanárok mindig elővették a cigányt, de hát soha semmit nem vett komolyan. Az én anyukám annyit tanácsolt, hogy kerüljem el, ne legyek ott, ahol ő van, de hát sokszor ez nem volt megoldható, főleg, ha pl ő jött oda hozzám, és rántotta meg úgy a copfom, hogy kiszakadt a hajgumi belőle... De a barátnőm apja megunta, bejött az iskolába, és úgy a kerítésre kente a lányt, hogy nyekkent. Megmondta neki, hogy ha még egyszer a közelünkbe jön, keze lába el lesz törve, meg mehet a börtönbe a családja után. A lány leszállt rólunk, talált mást, akit kínozzon. Ma már csodálom, hogy nem jöttek be az ő szülei vendettára, ahogy ma szokásos a köreikben, de én ma is hálás vagyok a barátnőm apjának ezért!!
aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

Ez egy nagyon nehéz dolog. Amikor a lányomat csúfolták mert szőrös (elsős volt) megoldottuk egy szőrtelenítéssel. Azóta nem álltak bele semmivel (már harmadikos)

De ha "csak úgy" "mindennel betámadják, nem sokat gondolkodnék. Igen. Belemennék az iskola váltásba is.

Nem várnám egy 6-10 éves gyerektől hogy" engedje el a füle mellett" meg "kerülje"

aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%

8, akkor majd nem a szőr miatt fogják támadni, hanem másért. Azzal, hogy szőrtelenítettél, semmi mást nem erősítettél a gyerekben, csak azt, hogy de látod, igazuk volt, hiszen szőrös vagy.

Az ilyen kis k.csögök ellen csak az használ, ha azt látják, lepereg rólad, bármit csinálnak.

aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon sokat bullyingoltak amikor kicsi voltam, szótlan meg alacsony, és egészen középiskoláig kénytelen voltam tűrni, mert otthon senki nem tett semmit, sőt még ott is kaptam ha panaszkodni mertem (elváltak a szüleim, anyám a pasijaival volt elfoglava, apám meg a saját sirámait szerette hallgatni). Nem szűnt meg, amíg ellen nem kezdtem állni, az se ártott hogy magasabb lettem egy fejjel. Addig színleltem hogy agresszív meg bátor vagyok, és nem félek megvédeni magam, amíg tényleg olyanná nem váltam. A vicc, hogy felnőttkoromban meg végig óbégatnak meg ajvékolnak hogy milyen arrogáns vagyok, hát ez egyáltalán nem nőies, szelídebbnek, alkalmazkodóbbnak kéne lennem... na, nem tudnak ők semmit.
aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!