Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, várjátok az iskolakezd...

Szülők, várjátok az iskolakezdést?

Figyelt kérdés
Illetve, mit gondoltok, hogy a ti pénzetekből a gyereknek vett telefont az iskolában a tanárok elvehetik a gyereketektől?

aug. 14. 12:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
30%
#10 Igaza van.
aug. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%

10es válaszolóval teljesen egyetértek.

Egyébként meg ezt a telefonos sztorit mint ahogy minden mást is, ki lehet játszani. Nem rosszból, de bármelyik tini ha akar hozzájut bármilyen drogohoz (tapasztalat), akkor ezt a hülyeséget is ki lehet játszani. Nyilván itt elsősorban középiskolára gondolok, ált suliban nekünk eleve a házirend is tiltotta a telefonozást

aug. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

A 10-es válaszolónak nagyon jó meglátásai vannak!

Én pedig tanárként válaszolnék.

Egyrészt, a gyakorlati megvalósítás nagyon problémás. Nálunk az a terv, hogy nem egy központi helyen lesznek gyűjtve a telefonok (nem is lenne rá alkalmas helyszín, nálunk is hatalmos gond a helyhiány a suliban), hanem az osztálytermekben, zárható szekrényekben. Na de ki fogja bezárni ezeket? Az első órát tartó tanár? Vagy az osztályfőnök? És ha neki nincs első órája? Hová kerül a kulcs? A tanáriba? Vagy ottmarad a kulcs a zárban? Akkor meg minek egyáltalán bezárni?

Mi lesz a nem első órára érkező gyerekekkel, ők mikor teszik be? Mi lesz a délután teljesen különböző időpontokban végzőkkel? Ki fog foglalkozni a telefonok kiadásával kb. egész délután? És ha már tanulószoba van abban a teremben, ahová a fakt után hazamenő végzős telefonja el van zárva?

Másrészt, hogyan lehet majd oktatási célra használni a telefont, ha szeretném? Jelentsem be előre a Krétában? Ja, hogy ez újabb felesleges adminisztrációs feladat, és kizárja a spontaneitást? Az senkit nem zavar.... De oké, bejelentem előre, mert ilyen hülye vagyok. Ha az osztály saját termében tartok órát, akkor még oké, max. előtte meg kell szereznem a kulcsot valahonnan (mondjuk ha pont ügyelek abban a szünetben, akkor megint érdekes). De sokszor teljesen másik teremben vagyunk. Akkor mit csinálok? Hiába jelentem be a Krétában, ők nem vehetik ki önállóan, és nem hozhatják magukkal, hiszen szünetben sem lehet náluk... Magyarán ha egy osztállyal egyszer sem vagyok a termükben, akkor nem tudunk pl. Kahoot! kvízzel játszani. Biztosan nagyon örülni fognak neki, és persze ez mutat az innovatív pedagógiai felé...

Harmadrészt. Nyilván voltak eddig problémák a telefonok miatt, nyilván kellett rászólni gyerekekre, hogy te mobilozzanak. De bármi mással is el tudják vonni a figyelmüket az óráról, ahhoz nem kell telefon. Kezelni kellett ezt is, mint bármi más gondot az órán, de nekem ezzel soha nem volt gondom. Akinél meg igen, az egyénileg megoldotta azzal, hogy kirakatta a tanári asztalra óra elején, a végén meg elvitték. Nem kellett ezt kormányrendeletben szabályozni...

aug. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%
Maximálisan egyetértek ezzel a törvénnyel. Én nem azért vettem telefont a gyereknek, amiért a korosztálya 99 %-a használja : játék, közösségi média. Az iskolában semmi szüksége rá, mivel tanulni jár oda. Amennyiben bármi gondja van, a tanárai segítenek vagy minket felhívnak.
aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%

"Illetve, mit gondoltok, hogy a ti pénzetekből a gyereknek vett telefont az iskolában a tanárok elvehetik a gyereketektől?"

Az megvan, hogy a tanár nem saját használatra, saját magának veszi el?

Hagyjuk már ezt!

Nyilván nem véletlenül lett kitalálva ez a dolog. Ha a gyerekek kulturáltan tudták volna kezelni a telefon témát, akkor erre nem lenne szükség. De nem tudták, mert tanórán is mindenki azzal volt elfoglalva a tanulás helyett.

A lányom gimnazista, elég jól tanul, igazából kicsit sem érdekli ez a téma, de egy csontnak jó, amin rágódhatnak az emberek, ha már mindenáron valamin háborogni kell.

Hogy én például min háborgok:

Mindkét gyerekem minden nyáron kinő minden ruhát. Rögtön úgy indítunk, hogy évnyitóra ünneplő. De még a cipő is körömcipő legyen ám, mert akármilyen nem jó. Lányomnak 42-es a lába, szerinted hol kapok rá körömcipőt? Fiamnak most vettem fekete vászonnadrágot 13.000 Ft-ért, kb. egy helyen lehet ilyesmit kapni a városban, tehát örültem, hogy találtunk, az ára már mindegy is. Talán ha kétszer lesz rajta, és megint ki fogja nőni. Akkor már inkább ezen háborognék, hogy minek az ünneplő az évnyitóra, miért nem mehet simán, valami csinosabb ruhában. Csak ugye ezen nem háborog senki, mert ez már ezer éve így van. Pedig a tanévkezdés mindig anyagi csőd.

Egyébként nem várom az iskolakezdést, sokkal nagyobb stressz, korán kel mindenki, egyszerre rohanjuk meg a fürdőszobát, mindenki ideges. A fiam már most kivan, hogy ő utálja az iskolát. Persze nincs mit tenni, mondtam neki, hogy vagy tanul vagy dolgozik, nem lehet egész életében nyári szünet.

aug. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%
Én teljes mértékben támogatom ezt a törvényt. Annyit tudok felhozni ellene, hogy már rég be kellett volna vezetni, nemcsak most. Nyílván nem ok nélkül találták ki.
aug. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%

És szerintetek nem fogják kijátszani? Hagyjuk már.. Ahogy cigihez, vagy droghoz jutni sem nehéz, ez ahhoz képest semmi.

Egyébként mi használjuk matek órán valamint angolon is szinte minden nap. Meg tudja könnyíteni a tanár munkáját is.

És ez egy középiskola egyébként. Általánosban nálunk mindig is tiltott volt, és ott még egyet is értettem vele.

aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
8%
Eleve nem kell vinni a telefont az iskolába, ennyi.
aug. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szerencsére engem már nem érint, mert idén végeztem...nekem 3.osztálytól volt okostelefonom, viszont egész általános iskolában tilos volt használni.És nem is használtuk.Nálunk lehetett a táskában, de nem vehettük elő. Viszont ha bármi baj volt, tudtunk telefonálni. De nem is emlékszem olyan helyzetre, ahol kellett volna, mert a tanárok intézték az ilyeneket általában. Mi teljesen jól megvoltunk telefon nélkül, sőt örülök is neki, hogy nem volt ott mindig mindenki kezében, mert nekünk eléggé egy balhés, széthúzó osztályunk volt, nem is tudom mi lett volna velem, ha még a telefont is egymás ellen használták volna...volt elég problémám enélkül is. Gimiben viszont más, ott nálunk lehetett, sőt volt olyan óra, ahol használni is kellett, itt nem is volt belőle soha probléma, max néhány tanár szedte be dolgozat elején és óra végén adták vissza.Sokszor a tanárokkal is messengeren kommunikáltunk, ha elmaradt az óra vagy másik teremben volt megtartva. Sok anyag nálunk is online volt, ha lyukas órám volt, akkor tudtam tanulni telefonról is.Meg sokat buszoztam edzésre is másik városba, muszáj volt nézni a menetrendet mi a helyzet, vagy kommunikálni ha elmaradt/későbbre rakták az edzést. Szerintem ez igy csak megnehezíti a hétköznapokat.
szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!