Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyerekek, várjátok már az...

Gyerekek, várjátok már az iskolakezdést?

Figyelt kérdés
Hamarosan vége a nyári semmittevésnek, kezditek az iskolát! Biztosan jó lesz ismét találkozni a barátokkal, a tanítóbácsikkal/nénikkel! Kezditek már visszaszoktatni magatokat a koránkelésre? Bevásároltatok már iskolakezdésre? Lassan kezdjétek átismételni a tavalyi tananyagot, hogy szeptemberben ne okozzatok majd csalódást se magatoknak, se a tanáraitoknak, se a szüleiteknek! Kíváncsiak vagytok már, hogy milyen izgalmas házi feladatokat fogtok kapni a tanév során? Hajrá gyerekek, nemsoká indul a tanév! :)
aug. 8. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

"Hamarosan vége a nyári semmittevésnek, kezditek az iskolát!"


Kikérem magamnak az általánosítást. Pont nyáron van időm foglalkozni a számomra fontos dolgokkal (pl: programozás, nyelvtanulás, weboldal-üzemeltetés) mert nem viszi el az időmet, hogy a béka segge alatt lévő színvonalú közoktatásban hallgassam a gyengébbnél-gyengébb képességű tanárokat akik képtelenek voltak piacképes szakot végezni a tudásuk hiányában.


Ismételni pedig a gyenge képességű tanulóknak kell, amit én egyszer megtanulok azt tudom, ilyen egyszerű.


"Biztosan jó lesz ismét találkozni a barátokkal, a tanítóbácsikkal/nénikke"


Aki számomra érdekes egyén azzal találkoztam nyáron is, a többi diák pedig hidegen hagy, nem érdekelnek.

aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az oldalra csak 16 éves kor felett lehet regisztrálni, a kérdésnek nincsen semmi értelme. Továbbá így egy alsós kisgyerekkel beszél az ember (vagy azzal sem), nem egy 16+-os fiatallal.
aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan választ írok amit a kérdező vár a válaszolóktól. Nem értem, hogy 7-10 éves gyerekek válaszait miért akarja olvasgatni. Az adminnak üzenem, hogy 18+ vagyok.


Már anyával megvettük a dínós hátizsákot, tolltartót és tornazsákot, mert a tavalyi szétszakadt. Vettünk 10-10 vonalas és kockás füzetet. Pókemberes, verdás, kosárlabdás és lovas. Nagyon menő.

Apa vett egy 50 darabos filctollkéstletet.


Anyuval megcsináltuk a matekmunkafüzetben a kimaradt feladatokat. Még felmérőt is írtam ami 95%-osra sikerült.

Elolvastam a kötelező olvasmányt. A Rumini annyira megtetszett, hogy a többi részét is elkezdtem olvasni.


Lesz egy új osztálytársunk. Már nagyon várom vele a találkozást. A tanítónénit nagyon szeretem.


Pistike 10 éves.


Remélem mindent igényt kielégít a válaszom! Jobb most Kérdező?

aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
aug. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
40%

Kedves kérdező!

16+ vagyok, gimnazista.

1. Hamarosan vége a nyári semmittevésnek: Hát... Az én nyári semmittevésem 1 hónap 8ó/nap munka, önkéntes 50 óra teljesítése (táboroztatás koránkeléssel) és készülés egy B2 nyelvvizsgára. Igen, semmit is tettem, voltam a Velencei tavon, nagyszüleimnél.

2. Visszaszokásról szó sincs az inszomniám mellet átl. 5-6 órakor már felkelek, egyszerűen nem tudok tovább aludni.

3. Még nem vásároltam füzeteket, de aug. 20 körül tervezek egy kirándulást a Pirexbe.

4. Nem szokásom nyáron olvasgatni/átvenni az előző évi tananyagot, hanem év közben, tematikusan mindig visszanézem az előző éveket. Remélem, hogy a tanáraim túlteszik magukat az én 3-as (vagy "rosszabb") jegyemen. Anyuék szintén. A tanulással gondjaim nincsenek.

5. Az túlzás, hogy kíváncsi lennék. Sajnos a házi feladatok nagy része több órát vesz igénybe, tényleges érték nélkül. Pl. Készíts PowerPoint-prezentációt a stílusrétegekről.


Amit nem várok a 2024/25-ös tanévben:

-a tesitanár közvetlenségét minden második-harmadik lányhoz

-a némettanár sztorijait, tényleges tanítás helyett

-az irodalomtanárnőnk sopánkodását, hogy le vagyunk maradva az anyaggal

-a történelem-földrajz szakos tanárunk drámai kivonulásait órák vége előtt 15-20 perccel

-óra közbeni migréneket, rosszulléteket

-hogy ki fogok nyuvadni, hiszen a matek, biológia és angol faktok mellett még kémiára is járni fogok sulin kívűl

és persze a stresszt, a nyomasztó légkört, tanárhiány miatti lyukasórákat etc.

aug. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Már bőven nem vagyok “gyerek”, a mesterképzésemet kezdem el szeptemberben, de amúgy én általában valamennyire szoktam várni a sulikezdést, most is így vagyok. Leginkább azért, mert az ősz a kedvenc évszakom, végre elviselhető lesz az időjárás, tudom majd azokat a ruháimat hordani, amikben igazán jól érzem magam. Fiatalabb koromban nagyon szerettem tanszereket vásárolni, most már laptopot használok a jegyzeteléshez, de így is szoktam venni magamnak egy-két új tollat, füzetet, csakhogy meglegyen a hangulat :))

Ha most lennék gyerek, baromira nem várnám a sulikezdést. Úgy látom, szegény fiatalokat úton-útfélen szivatják mindenféle f*szságokkal (lásd pl. az új telefonos törvény), és szerintem ilyenekből csak egyre több lesz, amíg ez a kormány van hatalmon. Hálát adok a sorsnak, hogy akkor voltam a közoktatásban, amíg csak a mindennapos tesi volt a hóbort, és a kötelező erkölcstanról pl. már szerencsésen lemaradtam :D

aug. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!