Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, várjátok az iskolakezd...

Szülők, várjátok az iskolakezdést?

Figyelt kérdés
Illetve, mit gondoltok, hogy a ti pénzetekből a gyereknek vett telefont az iskolában a tanárok elvehetik a gyereketektől?

aug. 14. 12:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Ezt az elvételt úgy írtad le, mintha a tanár megtartaná magának vagy az iskola elrakja, és ott marad mindenki telefon nélkül, te pedig vehetsz másikat. A használatot korlátozzák csak, a telefont a nap végén ugyanúgy visszakapja.
aug. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Mi is felnőttünk úgy hogy nem volt telefonunk.

Ha a gyereknek volt gondja, a tanár/igazgató,stb. felhívta a szülőt.

Vagy ha a szülő szeretett volna valamit, akkor felhívta az iskolát, aki szólt a gyereknek. Miért kell ezért ennyire felháborodni??


Legalább nagyobb az esély hogy a tanárra figyelnek és ragad rájuk valami. És nem a tiktok live-ot nyomják óra közben, meg ökörködnek.

aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Az a baj, hogy most marhára nem így működik. Az iskolában ahova jár 800 gyerek, szerinted hánnyal szeretne a szülő közölni valamit napközben a mai világban, és ki lesz az aki majd szaladgál a gyerekekhez és ezeket az üzeneteket átadja? pl. elmarad vagy mégis lesz különóra, nem tud a megbeszélt időben érte menni, menjen haza busszal, esetleg várja meg, ne menjen haza mert változott a program és valahová menni kell, de pl a sulitól is telefonra jön az értesítés a krétában hogy elmarad az óra, vagy másik teremben tartják meg. Életünk része a mobil. Nem tiltani kellene, hanem megtanítani felelősen használni. Azzal egyet tudok érteni hogy óra elején tegyék le, és óra végén megkapják. De azzal hogy egész napra elveszik azzal nem. Attól mert nagyanyáink felnőttek villany meg vezetékes víz nélkül, autó meg TV nélkül, érdekes módon mi bevezetjük a vizet meg a villanyt, használunk autót, légkondit, nézünk TV-t mert kényelmes, de azt annyira könnyen mondjuk hogy a gyerektől nyugodtan vegyék el a telefont, mert mi is túléltük. Mondjuk nálunk simán volt, hogy a gyereknek kitört a foga egy iskolai balesetben, amiről a tanerők nem tartották érdemesnek szólni. Ha nincs a gyereknél telefon, csak este tudom meg.
aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Nem. Rohadtul nem várom. A fenének van kedve minden nap korán kelni, küzdeni, sietni a buszra, haza, lecke, stb.. Én felcserélném, hogy 3 hónap suli, 9 szünet :D


Náluk eddig is le kellett adni a telefonokat. Első vagy második osztályban kapott okosórát, azon tudtam hívni, ha vészhelyzet volt. Mikor az tönkrement, akkor kapott telefont. Ha gond volt, alsóban is írtam az ofőnek, jelezze a gyereknek, hogy a nagyapja megy érte. Már felsősök, de most is a facebookon tudunk egyeztetni az osztályfőnökkel, ha van valami. Illetve dobok a gyereknek egy üzenetet, órák után visszakapják, meg tudja nézni. Ja, és a gyerekem is jár különórára, meg busszal közlekedik ( ritkán jön, így nagyon fontos, hogy elérje.). Eddig semmi gond nem volt.


3-as! Nem tudom, mi az az égbekiáltó probléma, ami miatt azonnal ugrani kell a szülőnek. Ha gond van ,az iskola szól. Balesetnél szintén. Lányomnak is volt sulis balesete, azonnal hívott az ofő! Máskor nem volt jól, hívtak. Nagyobb lett, telót kapott. Nem volt jól, visszaadták neki, ő hívott, menjünk érte. Ennyi!!! Nem fogják ésszel használni, különben nem lenne annyi, telóval felvett, majd netre felpakolt bántalmazás stb..

aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

Bevallom őszintén én már várom az iskolakezdést. A nyári szünetet elég nehezen oldjuk meg. Két nagymama, tábor és szabadság.


A telefont elveszik és visszaadják. Nem az van amit érzékeltetni szeretnél Kérdező (a gonosz tanárok elveszik az ájfont és nem adják vissza).


Nem értem ezt a telefonhasználat korlátozó pánikot. A gyerekem most volt hatodikos és eddig is reggel elvették a telefont és a tanítás után visszaadták. Minden osztályteremben van egy zárható szekrény ahol az osztályfőnök adja-veszi a telefonokat. A tanítás után a gyerekek megkapják a telefonokat. Ekkor bőven elég elolvasni a gyereknek, hogy a különóra elmarad.

Ez a rendszer működik Egerben egy 600+ fős általános iskolában évek óta és senki sem halt bele.

aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%

Én abszolút nem értem a szülőket, hogy hogy támogathatja közülük bárki is a telefon EGÉSZNAPOS elvételét.

1. Nem mindenütt olyan lelkiismeretes a tanári kar, hogy felhívják a szülőt, ha baj van.

2. Nem mindenütt van tanár az iskola területén(mosdók, nagyobb iskolaudvar esetén beláthatatlan sarkok), szimplán nincs erre kapacitás. Ha valakihez mentőt kellene hívni ne adj isten, akkor jó, ha a gyerek rögtön tud mentőt hívni, és nem mennék arra a percek, hogy tanárt keressenek, hogy az telefonáljon.

3. A telefon egy anyagilag értékes tárgy. Én pl marhára nem örülnék, ha a gyerekemnek úgy kéne leadnia egy több tízezer forintos tárgyat egész napra, hogy azért senki nem vállalja a felelősséget.

Sokkal tisztább lenne az a rendszer, hogy óra elején mindenki lerakja az asztalra, ha az óra telefonozás csökkentése a cél.

aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Várom is meg nem is. Kislányom most megy első osztályba, vegyes érzések kavarognak bennem.

Egyelőre azt se tudjuk ki lesz az osztályfőnök, semmiről nem tájékoztatnak minket. De annyira még most nem is stresszelek ezen, mert szombat éjszaka indulunk nyaralni. Egyelőre még élvezzük a nyarat aztán ha nyaralásból hazatértünk, csak akkor kezdünk el foglalkozni jobban az iskolakezdéssel.


A telefon elvétel nyilván a lányomat nem fogja érinteni. A nagy fiamat szintén nem, mert már egyetemista. Ettől függetlenül szerintem általános iskolába nem kell telefon a nyolcadikosoknak sem, mert ott még abban a korban vannak, hogy fejlődik a személyiségük és kell az, hogy kommunikáljanak egymással, ne azt bámulják egész nap.

Gimnázium már más, ott lehetne enyhíteni annyival, hogy a szünetben náluk lehet. Meg bele lehetne építeni is az oktatásba és prevenciós előadásokat lehetne tartani nekik.

aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
4-es! Van ahol értesítenek, van ahol nem. Van ahol nem is tud róla vagy nem akar tudni róla a tanár hogy gond van. Pl. verbálisan bántalmazzák a gyereket, vagy a tanár alázza meg (tudom a ti tökélete iskolátokban ilyen nincs) amikor egy-egy üzenet a szülőtől, és a lehetőség hogy megoszthatja a problémát már az is segítség hogy továbbmenjen a nap során. Mindkettőre volt példa az elmúlt években. Ahogy arra is, hogy hasfájás miatt pl. nem hívtak fel, és a gyerek sírva fogadott délután, hogy órák óta rosszul van, de csak annyit mondtak neki hogy dőljön le a padra egy kicsit. Továbbra sem értek egyet azzal, hogy ha valamit nem tudunk ésszel használni azt tiltsuk be. A bullying pedig sajnos jelen van. Telefonnal, vagy telefon nélkül. Ha nem a suliban akkor suli után fogják kibeszélni egymást online is. Ha megosztják legalább bizonyíték is van.
aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

8-as! Ismeretlenül könnyű, ugye?? Mégis hol a bánatban írtam én olyanokat, hogy nálunk minden szuper??? Legalább 1 a/4-es oldalt tudnék teleírni, amivel nem értek egyet. Nálunk is volt, hogy csesztették a gyereket ( sőt, elsőtől voltak zűrök, nem csak az én gyerekemmel), vagy épp a tanárra bukott ki annyira, hogy másik tagozatra akart iratkozni alsóban, vagy pikkel rá a tanár, de mindegy..

Amiről te írsz, ott a tanárral van gond, mert nagy ívben tesz rá, ha gond van. Nálunk szerencsére az ofők nagyon jók. Most vált osztályt a tagozat miatt, de a tanárok itt gyakran váltják egymást. A jobbak elmennek.

aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
83%

Egy Budapesti, TOP 25ben lévő gimnázium végzős tanulójának gondolatai


Nem hiszem, hogy bárkinek aki úgy áll hozzá, hogy "mi is túléltük" megtudnám változtatni a véleményét, de azért leírnám a véleményemet, mint végzős diák.


Én elfogadható kompromisszumnak tartanám, ha óra elején leraknánk, óra végén visszakapnánk.Viszont nem ez lesz. Kérdem én, miért nem használhatoma telefonomat, amikor egy dupla lyukasórám van mondjuk 6-7.órában, de bent kell maradnom 8-9.órában is a faktjaim miatt? És sajnos ez nem egy délután lesz, azzal, hogy behozták a heti 5 órás tesit (mármint hogy abból 2 órát se lehet kiváltani), tolódik kifele az amúgy is sűrű órarendünk. Én most úgy számolom, hogy emiatt heti 3 délutánon fogok olyan 4 vagy 5ig bent ülni +1 délután még a keringőpróbánk, akkor 5ig vagy 6ig. Vagy amikor eddig azt láttad, hogy akinek lyukasórája van, az ül a könyvtárban, és a különtanárával online készül a nyelvvizsgájára. Mert délután 4 után még megy edzésre, meg zenél, meg eszik, füdik, beszél a családjával, és akkor este leül tanulni, aztán jó esetben alszik 7 órát, és pihenni nem pihent.


Másrészt, az én 6 érettségi tantárgyamból 3-4nek az anyaga vagy teljesen vagy részben digitális. Biosz, kémia emeltre készülök, ott pptkből tanulunk, mert sz*r a tankönyv, és a tanár 4-5 forrásból rakja össze a jegyzeteit, hogy lefedje a követelményeket.És nem, nem tudunk jegyzetelni, vagy figyelsz, vagy írsz a kettő együtt nem megy, mert a tempó iszonyatos.

Törinek a fele szintén digitálisan van meg, és matekon is átszoktunk már a digitális tankönyvekre. És bizony bizony, nálunk van azért jópár szorgalmas ember, aki igyekszik kiahsználni az idejét, és egy 20 perces szünetben is a pptket bújja, tanulva a másnapi dolgozatra, mert tudja hogy este edzés után hullafáradtan nem lesz rá kapacitása.


Ha baj van... Velem nem szokott szerencsére gond lenni, de idén pl volt egy pánikrohamom (életemben nem volt még), egy tanárnak köszönhetően... Ilyen esetben azért számomra fontos, ha azonnal tudom hívni a szüleimet, és nem kelll rohangásznom ilyen állapotban egy olyan tanár után akiben bízom és el tudom mondani mi történt.


De ha ezeket nem is nézzük. Mégis hova raknak el 600+ telefont, okosórát, tabletet, laptopot? Ki vállal felelősséget érte? Ki szedi ezeket be? 7-12. évfolyamon, évfolyamonként 4 vagy 5 osztály. TOP 25ben lévő Budapesti gimi, helyhiánnyal küszködve sok-sok éve így is (mármint, 3 tesiterem se elég a heti 5 órás tesinek, úgy, hogy össze lettek vonva a csoportok 15-20 fősből 30-40 fősökre).Na mármost, bejönnek 8ra, 9re, 10re, néha valaki csak 11re. Aki nem 8ra jön, az simán órák alatt megy be. Aztán elmennek a diákok 13kor, 14kor, 15kor, 16 után, kinek milyen az órarendje. Akkor áll majd valaki folyton a kapuban egész nap, vagy mi? Vagy majd megmondják hogy aki később jön adja le? És ha nem teszi? Ki ellenőrzi? Tényleg meg kell motozni egy 16-19 évest emiatt? Meg rendőrt hívni? Nektek ez nem abszurd? Mert nekem ez nagyon szürreális, bár én "csak" egy végzős leszek.


A kedvenc indokom, hogy miért van erre szükség: elvonja a diák figyelmét az óráról. Tényleeg? És ha elvesszük akkor figyelni fog? Elárulom, nem, nem fog. Majd előkerülnek más elfoglaltságok, illetve nagyobb lesz az alapzaj, mert nem telefonon fog üzengetni az osztálytárssal, hanem visszatérünk ahhoz, hogy a terem egyik végéből ordibál a terem másik végében ülőnek. A tanárnak kéne fegyelmezni? Ez igaz, de manapság a legtöbb iskola örül ha van elég szaktanár. Akkor majd kitiltjuk a rejtvényújságot, a francia kártyát, a könyvet és a sakkot is? A diákok nagyon kreatívak, majd kitalálnak valamit maguknak. Vagy megtalálják a kiskapukat a rendszerben. Bár, szerintem nem kiskapukat kéne keresni, hanem végre összefogni és nemet mondani erre a baromságra. Ha nem... Hát, nem tudom mi lesz az újabb korlátozás.


Érdekesség: az udvar lesz az egyik "tesiterem", befedetni nem tudják egylőre, mert sok idő, meg amúgy is ki fizetné. Hogy mi lesz esőben, fagyban? Nem tudjuk. A 3 tesiteremből 1be 15en is alig fértünk el. 40en talán ha összehúzzúk magunkat, le tudunk ülni. Talán. De azért oldja meg az iskola.

aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!