Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit kell tenni ha beteg a...

Mit kell tenni ha beteg a gyerek és nem tudok munkába menni, nincs senki aki vigyázhatna rá?

Figyelt kérdés

Van szabadság, de ha elfogy?

Van lehetőség fizetésnélküli szabadságra?


aug. 4. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Most komoly hogy gyermekapolasi táppénzről még nem hallottál?
aug. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Elviszed a gyerekorvoshoz és ott táppénzre veteted magad. Azért ilyen hétköznapi dolgokkal nem árt tisztában lenni, ha gyereked van.
aug. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Ez most komoly?
aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Első körben ott a gyermekapolasi táppénz. Erre a gyermekorvos vesz fel téged, és ugyanaz az összege, mint a saját jogú tappenznek. A különbség annyi, hogy a gyáp napjai adott számúak, a gyerek életkora szerint csökkennek.

Ha a gyerek betegsége hosszadalmasabb, és meghaladja a gyáp napjainak számát, akkor van lehetőség erre az időszakra fizetés nélküli szabadságra is.

Ha a gyerek állapota olyan, akkor szóba jöhet a gyod-gyermek otthon gondozási dij-de ehhez azért kimondottan súlyos, krónikus betegség, vagy fogyatékossag szukseges

aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha beteg, elviszed orvoshoz, aki ha kéred, táppénzre vesz téged, amíg újra közösségbe nem mehet a gyermek.
aug. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

A gyerek után felhasználható táppénz is véges.

Ha olyan a háziorvosod, ki tud írni ő is táppénzre.

aug. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ mennyi idős a gyerek. 12 éves kor felett nincs már gyermekápolási táppénz.
aug. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
12 feletti gyerekkel nem is kell otthon maradni, csak ha fogyatékos vagy nagybeteg.
aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleve vannak gyerek után járó +szabadnapok is. Aztán meg a gyermekápolási tp.
aug. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%

Én egyszer voltam itthon a gyerekkel táppénzen, jelentős volt a különbség a fizetésemben, szóval ha lehet inkább szabira mentem, ha a gyerek beteg volt.

Amúgy törvény ide vagy oda, sok munkaadó ezt nem szereti, szóval jobb felváltva a férjjel, vagy jó ha valami rokon tud rá vigyázni.

Tudom, hogy most már más világ van, de én már általánosban otthon maradtam egyedül, amikor beteg voltam. Igen, 6 éves kortól. Féltem is egyedül, de anyám nem tudott mit csinálni.

Most persze tagadja, hogy nem volt ilyen, de én emlékszem, hogy de. Sőt, egész nyári szünetben is egyedül voltunk otthon. Igaz, a bátyám idősebb nálam, szóval nem féltünk, bár még ő is csak egy gyerek volt, de hát legalább nem voltunk egyedül.

Szerencsére nekem azért volt lehetőségem a home office-ra, de ha minden kötél szakad, lehet, hogy itthon hagytam volna már olyan 8-10 évesen. Nyilván ha nem nagyon beteg. Magas lázzal még felnőtt embert sem hagyunk egyedül.

aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!