Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy néz ki az, ha a gyerek...

Hogy néz ki az, ha a gyerek elsőben évet ismétel?

Figyelt kérdés

Mik szoktak lenni a jelei, ha a gyerek nem alkalmas, hogy felsőbb osztályba lépjen?


Valahol olvastam, hogy már februárban látható a jele, ha a gyerek évismétlő lesz. Ez igaz?


Akkor már a tanár megbeszéli a szülővel, hogy próbálják újra az elsőt és ha a szülő rábólint, a gyereket nem terhelik tovább?


Szülői beleegyezéssel lehet csak évismétlő az elsős. Tehát, ha a gyerek nem tud olvasni például első végére, mehet tovább másodikba?


Ha valaki ismer esetet, ahol elsős volt évismétlő, tudna írni kommentet?


jún. 22. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Persze, tanító voltam. Jó esetben a tanító jelez, ha úgy látja, hogy a gyerek nagyon le van maradva és valószínűleg nem tudja év végéig behozni. Ez lehet februárban is, de amúgy év során bármikor. Elmondja, mit javasol. Mivel többnyire van valami oka, arra érdemes tovább menni, amire gyanakszik. Pl., ha már eleve papírral érkezett, hogy valami részképesség zavara van, akkor fölösleges visszatartani, jövőre se múlik el. De ha segítene rajta egy lassabb haladási tempó és a szülő is egyetért abban, hogy ismételje az évet, akkor nem kell fölöslegesen hajtani. Ha jó a tanító, tud differenciálni és a gyerek a saját tempójában haladhat, hogy az ismételt évben már könnyedén vegye az akadályokat.

Igen, elsőben csak szülői beleegyezéssel lehet évet ismételtetni.

jún. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Szülői beleegyezéssel lehet csak évismétlő az elsős. Tehát, ha a gyerek nem tud olvasni például első végére, mehet tovább másodikba?


Igen, mehet. Ezt meg kellene szüntetni, ne termelődjön újra a funkcionális analfabetizmus.

jún. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Ezzel a szülői beleegyezéssel csak az a baj, hogy a szülő érzelmileg nézi, nem szakmai szemmel. Tapasztalatom, hogy amikor nem volt hajlandó beleegyezni a szülő az évismétlésbe, az minden alkalommal csak a gyereknek lett rosszabb hosszú távon. Egyik esetben sem tudta behozni a lemaradást, hiszen pont az alapok nem voltak meg, így a hátrányok fokozódtak és a gyerek kudarcot kudarcra halmozott.

Az, hogy évismétlő lesz sok esetben sejthető, de sokára lesz egyértelmű. Valakinél az első pillanattól érzékelhető, hogy túl korán hozták iskolába és ebből gond lehet, de ettől függetlenül az ember próbálkozik kihozni belőle amit lehet, akár differenciálással, akár egyéni haladási tempóval. Volt már gyerek, aki az utolsó pár hónapban szépen behozta a kezdeti lemaradást, ő egyszerűen később érett. Nem terhelni akkor sincs értelme, ha eldőlt az évismétlés, ha lassabban is, de haladjon, azzal is előrébb lesz jövőre.

jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%

Szakmai szemmel nem tudom, hol nézik, de mikor én kétszer panaszkodtam (tavaly és idén) arra, hogy a gyerekem unja az órákat, mert több, mint a fél osztály dadogva olvas másodikban és harmadikban és nem bírja kivárni, nem érti és nem itt kellene tartani, mindenki beszólt, hogy az alsó nehéz.


Nem buktatják meg mindenhol az olvasni nem, vagy csak dadogva olvasó gyereket. Átengedik a lehető legkisebb szöveges értékeléssel, és kiadják, hogy nyáron gyakoroljanak sokat. A nagyon csúnyán, nagyon helytelenül írókból is átment 50 gyerek, illetve azt hiszem mindent elmond, hogy amíg másodikban ledarálták a szorzást osztást százig és kb a felét hibázhatták a gyerekek a négyesért, addig harmadikban az új suliban a szorzótáblából írtak kisdolgozatok az év végére és csak a harmadikos anyag kétharmadát vették át.


Gyenge iskolába írasd, ott senkit sem fog érdekelni, milyen a teljesítménye. Egy gyereket buktattak meg itt is, és az előzőben is, mindkettőnek az átlagosan rossz teljesítménye mellé rosszabb volt a magatartása is.

jún. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

#4! "nem érti és nem itt kellene tartani, mindenki beszólt, hogy az alsó nehéz."

Mert milyen alapon döntöd el te, hogy hol kéne tartaniuk? Bízd ezt a tanítóra, akinek ez a szakmája. Ha meg ki akarod élni a pedagógiai hajlamodat, tanítsd inkább türelemre a gyereked. Az a te feladatod és szüksége is lesz rá még az életben.

#1

jún. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!