Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A te gyereked osztálya be...

A te gyereked osztálya be tudta fejezni az idei anyagot?

Figyelt kérdés
Most nézem a könyveit, 30-40 oldalakkal le vannak maradva, megint nem tudták befejezni az éves anyagot. A szövegalkotásnak a fele hiányzik! Az utóbbi egy-másfél hónapban már szinte semmit sem csináltak, nyelvtan, matek.. irodalom.. környezet..
jún. 27. 06:28
1 2
 11/14 anonim válasza:

Őszinte leszek, én jó tanuló voltam (csak a fizikám volt kritikán aluli, sosem értettem), érdekelt is az anyag, különösen a töri, az irodalom, imádtam. Matekból is 4-5-ös voltam mindig, egyetemre csont nélkül mentem állami finanszírozásra, mert az érettségim is kitűnő volt.

36 éves vagyok, már jó ideje alig emlékszem valamire a tananyagokból. Fel tudom idézni a másodfokú egyenlet megoldóképletét, de már nem tudnám a számokat behelyettesíteni. Töriből halványan rémlik, hogy mikor mi volt, de ha érdekel egy adott esemény, utánaolvasok rendesen, mert talán 1-2 szál, ha megvan, az is ködösen. És kb ugyanez van mindenből, valami dereng, de ha komolyabban szükségem van rá valami miatt, rá kell keresni, mert nem emlékszem. Egyszerűen lehetetlen tartósan megjegyezni ilyen brutálisan sok információt.

Éppen ezért mondom azt, hogy teljesen fölösleges beseggeltetni a gyerekekkel ezt a borzalmasan nagy lexikális anyagot. Semmi értelme, 1-2 éven belül elfelejtik a háromnegyedét. Gondolkodni kéne megtanítani a gyerekeket, tudják használni a netet, ha már van, tiktokozáson kívül pl. arra is, hogy utánajárjanak annak, amire szükségük van vagy érdekli őket. Akármennyire ellene vannak egyesek, a világ változik, és nem az a jó irány, hogy csakazértis nyomjuk az ezer éve elavult módszereinket, mert csak az a jó, meg mert régen működött, hanem az, hogy minél inkább megtanulunk alkalmazkodni a változó, új világhoz. Akkor is, ha nem tetszik, mert igazából senkit nem érdekel, hogy tetszik-e vagy nem, akkor is ez van, és akkor is ebben kell életképesnek lenni.

Na, hát jelenleg a magyar oktatási rendszerben ennek a szikrája sincs meg, azért szar, ahogy van.

jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A hetedikes gyerekem egy nyolosztályos gimnáziumban tanul.

A matekot heti 4 órában befejezték. Szuper a tanár.


A törit heti 2 órában 75%-ban vették át.


A magyart átvették sőt májusban egy magyar vizsga is volt.


Angol szuperül megy.


A földrajz és a biosz katasztrófális.


Véleményem szerint nagyon sok minden függ a tanártól és a heti óraszámtól valamint az osztályba járóktól.

jún. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyjából befejezték, a töri kivételével. Töriből sikerült felvenni valami kretén tanárt, aki 1 hónapig vett velük egy leckét. És nem túlzok.

De ha azt gondoljátok, hogy legalább azt megtanulták, hát tévedés.

Végül annyi panasz volt rá, hogy megsértődött, és magától elment, de sajnos nem hagyta ott a pályát, hanem másik iskolában boldogítja a gyerekeket.

Ezek után kaptunk egy pályakezdőt, aki azt hiszi, hogy általános iskolában az egyetemi tananyagot le kell nyomni a gyerekek torkán. Így pl. 6 órában vették a francia forradalmat, ahol napi pontossággal kellett tudni, hogy mikor mi történt. A gyerek annyira utálja a történelmet, hogy egyszerűen nem hajlandó a kezébe venni a könyvet. Úgy volt ennél a tanárnál hármas, hogy a feleletválasztós dolgozatokat végigtippelgette, mert amúgy nem tanult semmit.

Én nem tudom mi folyik a történelem szakos tanárképzésen, de tragédia. Általános iskolában minek ennyi évszám, fogalom? Én mindig szerettem a történelmet, szerintem nagyon érdekes tantárgy, de a gyerekemnek teljesen elvették a kedvét. Ja, és 7. osztály végére befejezték a 6. osztályos tananyagot.

A többi tantárgyból végére értek a tankönyvnek, már ahogy én meg tudom ítélni, de pl. a matematika tudása a gyereknek egy nagy nulla, és más szülőktől is hallom, hogy korrepetálásra járatja a gyerekét. Pedig nem voltak rossz jegyei, de semmi tudás nincs mögötte, a felvételinél majd fel kell kötni a gatyát.

Sajnos akkora tanárhiány van, hogy egy vidéki általános iskolába gyakorlatilag mindegy, hogy ki jön, bárkit felvesznek, és bármit megtehet, mert nincs helyette más.

jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Andi80018 ***** válasza:

Nem csak vidéken, a mellettünk lévő kerületben is, van egy tanár ismerősöm, ott nincs egyáltalán fizika, kb a nagy iskolára maradt 1 matek, nyugdíj biosz, rajz. Szóval nem csak vidéken van ez. Nálunk matek nincs, vagyis a fiamék bontottan tanulnak, és nekik nincs egyelőre.

Már most gyomoridegem van a hetediktől, én otthon vagyok elsős kora óta, hogy tanuljak vele.

Úgy volt, hogy visszamegyek melózni, de látva a felszínes oktatást, majd ha felveszik gimibe, akkor megyek.

jún. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!