Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A te gyereked osztálya be...

A te gyereked osztálya be tudta fejezni az idei anyagot?

Figyelt kérdés
Most nézem a könyveit, 30-40 oldalakkal le vannak maradva, megint nem tudták befejezni az éves anyagot. A szövegalkotásnak a fele hiányzik! Az utóbbi egy-másfél hónapban már szinte semmit sem csináltak, nyelvtan, matek.. irodalom.. környezet..
jún. 27. 06:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Évek óta nem fejezik be. Töriből két anyagrész teljesen kimaradt, irodalomból talán csak egy. Matekból alapból hatalmas lemaradással kerültek felsőbe (most hatodikos), így összevissza haladnak, mert a tanár szerencsére nem arra hajt, hogy minél inkább haladjanak.
jún. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Ezért sz*r a közoktatás, k*rva nagy anyag, rohanás a gyerek nem érti. Ha csak a történelmet nézem 9. osztályban ókortól-középkorig minden. Borzalmas..és nincs is rá szükség. Ők is és a tanár is kiégett/kimerült. És ez a jobbik eset, hogy nem haladnak mint az őrült, mert hidd el ez az elmélyülésben nem segít.
jún. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Az anyagot nagyon leszűkítették, nem nagy. Sz*r az oktatás és kész, nincs mit rajta szépíteni.
jún. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó tökéletesen leírta. Én is pont a 9.-es törinél láttam ezt leginkább. De a mai közoktatás alapból rossz. 30 évig tanítottam (aztán otthagytam a pályát), de ennyi felesleges dolgot soha nem tanítottunk, ennyire túlterheltek még soha nem voltak a gyerekek. Ideje lenne az egész oktatást átdolgozni! Nem bifláztatni kellene, hanem megtanítani az alapokat, és hogy tudja a gyerek, mit hol keressen.
jún. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Andi80018 ***** válasza:
89%

Nálunk a hatodikos matek az szinte értékelhetetlen. Volt egy csaj, végigrohanta az anyagot kb márciusig, asse tudtuk, mennyi az idő...

Persze, kiderült, terhes, el is ment gyorsan, így konkrétan nem volt órájuk azóta.. Négyesre zárták le a gyereket, de kb mondhatni, a semmire... illetve nyelvtanból is beszedte a tanár a könyvet, mert a harmada még hátra van.

Természettudományból egy teljes anyagrészt kihagytak..

Most örülhetünk, ha több tanár nem megy el, és találnak matekosat. :-(

jún. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Andi80018 ***** válasza:
83%
Ja, igen, nekem komplett órákat kellett tartanom, hogy matekból legyen fogalma dolgokról, volt, amikor annyira rohant az anyaggal az ember, asse tudta, mit vettek..
jún. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Borzaszto olvasni is mi megy nalatok az orszagban.

14 eves voltam mikor megfogadtam nem szulok a balkanra gyereket, latom semmi nem valtozott ...

jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ma 09.08-as vagyok. Az a válaszom a ma 08.42-es kommentre íródott. De közben velem egyidőben írt a ma 09.04-es válaszadó is.
jún. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

“ Szia! Érdekes! Mi betudtuk fejezni!


Egy tanár”


Erre a privátra inkább nem is reagálok.

jún. 27. 23:00
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ha csak a történelmet nézem 9. osztályban ókortól-középkorig minden. Borzalmas..és nincs is rá szükség."


De szükség volna rá, csak így hogy egy év alatt kell a teljes ókort és középkort megtanítani, semmi értelme valóban.

Óriási hiba ez a történelemoktatásban, ezt történelemszakos tanárként írom (csak már nem tanítok). Pont itt lehetne megszerettetni velük a történelmet. Az egyik legjobban, legérdekesebben, legkreatívabban tanítható anyagrészek, ráadásul nagyon jól lehet vele szemléletet fejleszteni, klasszikus értelemben nevelni. Sokkal jobban, mint a XX. századdal, ahol egyszerűen az alapvető fogalmakat is csak nagy küzdelmek árán értik meg, a bonyolultabb összefüggéseket pedig még annyira sem.

Gyakorlatilag átugrunk két olyan fontos korszakot, mint az ókor és a középkor. A mai felnövekvő generáció az ég világon semmit nem fog tudni a demokráciáról, a művészetekről, a szépségről, a jogról, az erényekről, a szolidaritásról. Legalább is az iskolai anyagban ezekkel nem fog érdemben találkozni.

jún. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!