Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van olyan szülő aki annyit...

Van olyan szülő aki annyit tesz, hogy a gyereket eviszi az iskolál és elhozza onnan, a szülőikre elmegy és a többi a gyerek dolga?

Figyelt kérdés

Beviszi az iskolába a gyerekét, nem keresi fel a tanárt, hogy beszélgessenek, hanem megy egyből dolgozni. Délután elmegy a gyerekért. Ha a gyereknek valami leckét írnia kell vagy tanulnia, azt a gyerek otthon magának megoldja, amíg a szülő például főz és a szülő nem ellenőrzi le, hogy jól csináta-e meg a leckét, nem kérdezi ki a versekből vagy a tananyagból, nem ellenőrzi le hogy bepakolt-e másnapra. Nem nézegeti a gyereke tankönyveit, hogy miket tanulnak abban az évben. A szülőire eljár, de más ommunikációja nincs az iskolával, tanév végén nem ad ajándékot a tanítónéninek.


Van ilyen szülő?


Ha van, a gyerek, milyen tanuló és viselkedésileg milyen?


jún. 7. 14:35
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
1 osztályfönök mesélte hogy ö 0 ajándékot kapott 4 osztályba és ez komolyan mondom
jún. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember nem kap ajándékot azért, mert elvégzi a munkáját.
jún. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

"Hat a mienk nem állította le magát;) pedig mi már úgy voltunk “minden mindegy”, de ra is kontrazott meg a főnöke jelenlétében is."


Én is jártam így. Mivel a gyerek adhd-s próbáltam megérteni a tanárok baját, és próbáltam együttműködni velük. A vége az lett, hogy iskolát kellett váltanunk. Egyszerűen semmi nem volt jó, a végén már akkor is a gyerekem volt a hibás, ha ott sem volt.


A fiam egyik volt osztálytársa autista volt, nagyon durva dolgai voltak, pl. melege volt, levetkőzött félpucérra, és szétdobálta a ruháit a tanóra közepén. Behívták az anyját, az meg közölte, hogy ki van vizsgálva, le van írva, hogy hogy kell bánni vele. Ő ennél többet tenni nem tud, a gyerek tanköteles, hát tegyék a dolgukat.

Még mindig oda jár a gyerek, mi meg ki lettünk utálva, mert próbáltam együttérző lenni a tanárokkal. Akkor ott megfogadtam, hogy én is ezt fogom csinálni.

Hidd el, hogy néha nem árt, ha megmondod nekik, hogy hol van a megállj.

Viszont alapvetően én azt gondolom, hogy a legtöbb azért nem a velejéig gonosz, csak inkább ki vannak égve, és tehetetlenek.

Bár most már felsős a gyerekem, tényleg igyekszem nem belefolyni az iskolai dolgaiba. De az ofőnek az elején megmondtam, hogy nem fogunk iskolát váltani, nem tudom hová vinni, szóval nem az a jó stratégia, hogy megpróbálják kiutálni, hanem inkább próbálják beilleszteni a közösségbe.

jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik gyerekem ilyen. A másik nem. Az egyikkel soha semmit nem kell tanulni csinálni mindent tud mindig magától és akarja is csinálja teszi. A másikkal ha közepén a hajam akkor se megy semmi rendben.

Az előbbi kitűnő. A másik 2-3.

jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!