Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A kompetencia mérés eredményét...

A kompetencia mérés eredményét beszámíthatják a gyerek év végi osztályzatába?

Figyelt kérdés

Ezt a figyelmeztetést kaptuk ma, hogy lassan megérkeznek a kompetencia mérés eredményei és mivel úgy látják, hogy a gyerekek nem vették ezt komolyan, befolyásolhatja ez majd a gyerekek év végi jegyét. De hogyan? Leosztályozhatják? Nem úgy volt, hogy ez név nélküli?

Az én gyerekem azt mondta természettudományból és töriből olyanokat kérdeztek,amit még nem is tanultak. A töri mérés előtt szóban elhangzott, hogy két jegyet is leronthatnak nekik, ha rosszul sikerül.

Jogos ez? Megtehetik ezt?

Általános iskola 6.osztály

Előre érdekes módon nem említették ezt.



máj. 7. 22:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Huhh, én kb 5 éve írtam utoljára kompetenciát és azzal fenyegettek minket, hogy leosztályozzák.

Akkor valahonnan előkerestem és jogszabály volt rá, hogy nem osztályozható.

Bár ez már lehet változott azóta.

máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Beszámíthatják, ha olyat kérdeznek, amit tanítottak.
máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem osztályozhatják, ez tilos!

Azonban én is hallottam, hogy van, ahol nem foglalkoznak ezzel. Ha megtörténik, hivatkozz a jogszabályra és mondd, hogy jelezni fogod a felettesének kérd, hogy törölje. (Nem az igazgatónak, mert neki érdeke, hogy komolyan vegyék, hanem a tankerületben.) Azért teszik meg, mert hagyjátok.

Egy pedagógus

máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Melyik pontosan ez a jogszabály?
máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Persze…. Es ha jol sikerult volna akkor is bele szamitanák??? Akkor mar persze,hogy nem .😁
máj. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ott a második oldalon le van írva.

Bár pár éve még egyértelműen le volt írva, hogy nem osztályozható.

máj. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi, átnézem majd!

Nem tudom, hogy sikerülhetett. Az én gyerekem szerintem nem bolondozott ezzel, eléggé ki is volt akadva, hogy sok kérdést nem tudott értelmezni.


Azt mesélte, hogy pont ma vették töriből azt az anyagot,amit akkor már tudni kellett volna.

máj. 7. 22:57
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl nem hiszem,hogy bárki is végére ért anno a mehatározott idő alatt. Így (,ha pl a fele van meg a kitöltésnek),mindenki legfeljebb 3-asról indulna. Nemhinném,hogy beleszámítják bármilyen módon is az osztályzatba, de előfordulhat.
máj. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#6: hát a ez az, mert hogy ez csak egy állásfoglalás az OH-tól, nem jogszabály...
máj. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A kompetenciamérés eredményét nem ebben a tanévben fogod látni. Így biztosan nem fognak érte jegyet adni. Másrészt a kompetenciamérésen nem a tudást mérik hanem a képességet.


Minden iskola próbálja védeni a hátsóját. Ezért igyekeznek motiválni a diákokat a kompetenciaméréssel. Ha jól teljesítenek az iskola tanulói akkor az iskolát nem zárják be.


Pár éve volt egy botrány amikor az egyik nevesincs általános iskola nyolcadikosai jobb eredményt értek el matematikából mint a Fazekas matektagozatos diákjai. Biztosan nem az általános iskolában diktálták le a megoldásokat a diáknak.😄


Ezekkel a mérésekkel az a baj, hogy a diákok nem veszik komolyan. Nálunk tavaly volt olyan hogy a diákok versenyeztek hogy ki végez hamarabb. A rekord 6 perc volt, mertnmindenhol az első választ jelölte be olvasás nélkül a győztes.

máj. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!