Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A kompetencia mérés eredményét...

A kompetencia mérés eredményét beszámíthatják a gyerek év végi osztályzatába?

Figyelt kérdés

Ezt a figyelmeztetést kaptuk ma, hogy lassan megérkeznek a kompetencia mérés eredményei és mivel úgy látják, hogy a gyerekek nem vették ezt komolyan, befolyásolhatja ez majd a gyerekek év végi jegyét. De hogyan? Leosztályozhatják? Nem úgy volt, hogy ez név nélküli?

Az én gyerekem azt mondta természettudományból és töriből olyanokat kérdeztek,amit még nem is tanultak. A töri mérés előtt szóban elhangzott, hogy két jegyet is leronthatnak nekik, ha rosszul sikerül.

Jogos ez? Megtehetik ezt?

Általános iskola 6.osztály

Előre érdekes módon nem említették ezt.



máj. 7. 22:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
Nyugi, idén ki se lesz javítva. Nálunk azzal fenyegetőznek, hogy aki x százalék alatt teljesít, annak a következő évben fejlesztésre kell járnia, de hát honnan lenne annyi plusz ideje a fejlesztő tanárnak? Mióta meg online a kompetencia mérés, sokszor a tanárral együtt csinálják, mert nem akarnak pótidőpontban is ott ülni, ha összeomlik a rendszer és nem végez addig a gyerek. Persze a feladatok összevissza jönnek fel a gyerekeknek, de a tanár megy körbe, hogy ennél ez volt a válasz, annál meg az. Van, hogy q hiányzókét a tanár csinálja meg, úgyhogy én a helyedben nem aggódnék
máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
46%
Bocsánat a keresztkérdésért, de ez mikor volt ez a mérés? Ez már nem május végén szokott lenni? Én 7 éve érettségiztem, de akkortájt - meg az azt megelőző 12 évben - mindig május utolsó szerdáján volt.
máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Hát, pedig aki nem veszi komolyan, és lekattintgatja 15-20 perc alatt, az megérdemli, hogy rossz jegyet kapjon belőle. 🤷🏼‍♀️
máj. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Érdekeseket írtok.

Itt nem volt szerintem elbliccelés, se a tanár nem segített.

Április közepe tájékán írták és bizony tegnap azt mesélte a gyerek, hogy már az egyik tanár megkapta feladatul, hogy nézze majd át az eredményeket és akinek nem jól sikerült ez a mérés és két jegy között áll, majd a rosszabb jegyet kapja év

végén.

Ha nagyon elhülyülik a gyerekek,akkor sem ezzel kellene őket motiválni, az év végi jegy tíz hónap munkája.

Nem leszek vidám, ha ez dönti el majd, hogy 4-es lesz-e vagy megkapja-e az 5-öst év végén.

máj. 9. 14:16
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Hát,akko nem biztos,hogy fer lenne talán, viszont ha 4-es és 5-ös között van a gyereked, akkor tök jó, ha legrosszabb esetben is négyest kap. :) Van olyan tantárgy, amiből örül az ember, ha kettes is megvan. :) Nekem ilyen volt a földrajz, meg a kémia. :) Hát, amiben tétje lehet egy év végi 4-es/5-ösnek, az a felvételi, de legalább ebben nincs tét, hogy továbbjut-e a következő évfolyamra. :) De legyél büszke rá. :) Sőt, vannak olyan esetek/helyzetek is, amikor már a szülő arra büszke lehet,ha a gyereke nem bukott meg. A földrajz tantárgy már 7.-ben is szivatós volt, és nem is tudom,hogy létezik-e tökéletes földrajztanár. Középiskolában meg már maga a tanár is szivatós volt, az már dupla nehezítés. Engem 9.-ben meg 10.-ben is megpróbált megbuktatni (10.-ben amúgy az egész osztályt szivatta, és én voltam az egyik, akinek épphogy kijött az 1,8-as átlag ,és bár megvolt, de ki akart hívni ennek ellenére "javítófelelni", akkor azon az órán, amikor kiosztott a szerinte "két jegy között eldönthetetlenül állóknak" feladatlapot, és óra végefelé elkezdte kihívni a feladatlapos embereket egymás után (ill.,aki úgy érezte, "kész van","jöjjön ki!"), és akkor a többiek páran (talán volt olyan is, aki feladta), elkezdtek sorakozni, szerencsére akkor már rám nem került sor (kb félig ki tudtam tölteni, nemtudom,hogy minden jó volt-e), kövi órára viszont teljesen felkészültem abból a táblázatból,ami a feladatlapon volt,úgyhogy nem tudott megbuktatni, kifogtam rajta. 10.-ben csak egy osztálytársunknak bukott akinek nyáron sem sikerült levizsgáznia, ő meg angolból bukott, amiből meg egy hiper-szuper tanárunk volt, nem is értettem. O_O
máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
*1 osztálytársunk
máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
63%
Én is úgy tudtam, hogy nem tudják meg az eredményt, legalábbis az idén biztosan nem. Én amúgy a gyerekeim egyik eredményét sem láttam soha az életben.
máj. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!