Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van olyan szülő aki annyit...

Van olyan szülő aki annyit tesz, hogy a gyereket eviszi az iskolál és elhozza onnan, a szülőikre elmegy és a többi a gyerek dolga?

Figyelt kérdés

Beviszi az iskolába a gyerekét, nem keresi fel a tanárt, hogy beszélgessenek, hanem megy egyből dolgozni. Délután elmegy a gyerekért. Ha a gyereknek valami leckét írnia kell vagy tanulnia, azt a gyerek otthon magának megoldja, amíg a szülő például főz és a szülő nem ellenőrzi le, hogy jól csináta-e meg a leckét, nem kérdezi ki a versekből vagy a tananyagból, nem ellenőrzi le hogy bepakolt-e másnapra. Nem nézegeti a gyereke tankönyveit, hogy miket tanulnak abban az évben. A szülőire eljár, de más ommunikációja nincs az iskolával, tanév végén nem ad ajándékot a tanítónéninek.


Van ilyen szülő?


Ha van, a gyerek, milyen tanuló és viselkedésileg milyen?


jún. 7. 14:35
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk nem volt külön napközis tanár, a délelőtti tanárok voltak beosztva. Az önálló leckeírás volt az elvárt. Táblára maximum akasztófa játék került, ha már többeknek kész volt a lecke. Ez volt az általános. Minden osztályban, minden tanárnál.

Elsőben pénteken olyan tanár volt, aki nem engedte megírni a házit, ott kellett lapulni meg kommandózni, hogy legalább egy része kész legyen, mielőtt elteteti a könyvet, ne este kelljen otthon. Neki az volt a filozófiája, hogy a pénteki leckét hétvégén kell megírni. A szüleimnek meg, hogy pénteken, hogy a hétvégén szabadok legyünk, lehessen hosszabb kirándulást, családi eseményeket tartani. Én meg ott voltam 7 évesen, hogy ellentétes utasításokat kellett követni. Anyukám azt hitte, csak kitalálom, hogy játszhassak inkább, szóval nem tett semmit (sose voltam sumákolós gyerek, nem tudom ezt miért nem hitte el, valószínűleg túl abszurd volt neki).

Harmadiktól azért nem voltam napközis, mert az akkor elsős tesómnál nem vált be ez a módszer, így megvártuk egymást a bejáratnál és együtt hazamentünk leckét írni, ahol nem voltak osztálytársak, hogy eltereljék a tesóm figyelmét. Otthon is az önálló leckeírás volt az elvárt, segítséget akkor lehetett kérni, ha nem sikerült az istennek sem.

Ilyen magyarázós közös tanulás csak a speciális iskolában volt, ahová a tanulási zavaros tesóm járt. (#19 voltam)

jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az összes választ, szóval bocs, ha valakit ismétlek.

Amikor én voltam gyerek, akkor szerintem minden szülő ezt csinálta. Nem is értek rá foglalkozni a gyerekkel, meg nem is érdekelte őket.

Én csináltam a dolgom, jó tanuló voltam, a tesóm meg közepes. Ha rossz jegyet kapott, nem kérdezték meg, hogy kell-e segítség, nem értesz valamit, hanem megkapta a büntit érte, és ennyi.

Én ezért nem gondolom, hogy ez nevelés, vagy szoktatás kérdése. A gyermek személyisége, tanulási képessége, szorgalma határozza meg.

Én a fiammal még most is leülök néha tanulni hetedikben, mert ő figyelemzavaros. Többet is kéne vele tanulni, szerintem, de egyszerűen se időm, se energiám. A lányommal nem kell tanulni, ő teszi a dolgát. Szóval már csak ezért se gondolom, hogy ez nevelés kérdése.

Persze a fiam tanárai nekem is osztják az észt, hogy azért ilyen, mert én nem szoktattam az önálló tanulásra, blabla. A gyermekpszichológusok sem egyeznek ebben a dologban. Van amelyik állítja, hogy hagyni kell a gyereket, az ő dolga, a másik szerint segíteni kell, főleg, ha van valami tanulási zavara.

Hogy a tanárhoz bemenj-e érdeklődni, ez egy érdekes kérdés. A mostani alulfizetett, tanárhiányos időben én azt vettem észre, hogy akármilyen jó szándékkal megyek is be, mindenképpen zaklatásnak veszik a tanárok, ráadásul nekik ez plusz idő, ami alatt pl. dolgozatot tudtak volna javítani. Szóval én most már nagyon ritkán megyek be a suliba. De nekem pl. a lányom pszichológusa meg azt mondta, hogy menjek csak időnként be, mert nem árt, ha a tanár látja, hogy nem szívathatja a gyereket, mert van aki kiáll mellette. Hm, hát én nem vagyok ott az iskolában egész nap, hogy megvédjem, szóval szerintem ez erősen kontraproduktív, ha olyan egy tanár.

Alsóban a 2 tanító néninek szerintem illik ajándékot venni év végén. De nem mindenki tette meg egyébként, hiszen a szülői munkaközösség osztálypénzből megteszi. Felsőben nem nagyon divat, csak ballagáskor.

jún. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Az, hogy a tanár teszi a dolgát, meg a gyerek is, ez a mai világban erősen megkérdőjelezhető.

Persze, ha a tanár rendesen leadja az anyagot, akkor rendben is van, a gyerek dolga megtanulni. De ha a tanár nem teszi? Én is különtanárhoz jártam matekból, mert pocsék volt a tanár.

Én nem keresek különtanárt, el tudom magyarázni én is a gyereknek, ha nem ért valamit. Persze ezt nem kéne, állítólag, inkább fizess magántanárt, mert rosszat tesz az anya-gyerek kapcsolatnak. Aláírom, sokszor összeveszünk a tankönyv felett. Viszont itt kizárt dolog, hogy találjak magántanárt, sajnos.

jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

23, ez igaz, hogy nem mindig jó. Más emlékem sincs elsőből, csak hogy anyukám ordibál velem a házifeladat felett. Ha felsőbb osztályokban besegített, annak is üvöltözés lett a vege. Még emlékszem, ahogy ideg-betegen összefirkálta a füzetemet (olyan erősen húzta át amiket írtam, hogy több lapot is tönkretett) és bevágta a sarokba teljes erőből, mert nem jól töltöttem ki a János vitézről szóló feladatlapot és ez csak egy a millió emlékem közül.

Ha valamit nem értett ő sem és neki kellett elmagyaráznia, az még rosszabb lett, ahogy próbálta megérteni csak elvesztette a türelmét és ordibált, én meg sírtam utána.


Nen egy mentálisan labilis nőről beszélünk, hanem egy hulla fáradt nőről, aki beteg is volt fizikailag, elhagyta a férje (aki a válás előtt alkoholista volt és nem egyszer elverte vagy fenyegette őt) és két gyereket nevelt.


Szóval meg tudom érteni, hogy ennyire az idegösszeomlás szélére került egy sima házitól, de arra is emlékszem, hogy én mennyire utáltam az egészet. Pont ezért, ha lesz gyerekem, én is inkább a magántanárt próbálom majd meg.

jún. 9. 21:23
 25/34 anonim ***** válasza:
A magán teljesen más, mi sem tudunk együtt tanulni. Át szoktuk venni doga előtt, de nem mindig az anyagot. Vki írta hogy a pszicho írta, hogy menjen be hahaha a tanitot nrm érdekli kb azt csinál amit akar, aki pedig nem csicskul annak annyi, kivéve ha nagyon jó tanuló..
jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Nálunk ez pont a fölsőssel van. Ő már önálló, a felelősség az övé, ha nincs megtanulva, bepakolva.

A kicsi alsós, egyértelmű, hogy segítek, ha nem érti, ellenőrzöm. Doga előtt írok neki gyakorlást, kikérdezem a verset. A táskát ellenőrzöm. Ezt kisgyereknél nem tudom elképzelni, hogy csak úgy ráhagyjak mindent. A tanárral akkor beszélek reggel, ha ő odakiált, hogy vmit szeretne megbeszélni, de nálunk az iskola kapuját szülő nem lépheti át, nemhogy bemenjen az ajtón. Délután egyedül jön haza. A szülők és a tanárok kommunikációjára ott a messenger csoport, minden osztálynak van. A fölsősöknél már a gyerekek is benne vannak.

jún. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Évvégén minden tanárnak egy szál gerbera. Ez lemaradt.
jún. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

25-ös, azért ez nem teljesen igaz.

A fiam ofője valami idegbeteg vénlány.

Kb hetente beírogatott neki, de ilyeneket, hogy nem megy ki szünetben, meg hasonló butaságokat. Amúgy adhd-s a gyerek, szóval én mindig ugrottam a beírásokra, mindig jól megmostam a fejét miatta. Ha találkoztunk, a csaj alig várta, hogy jól kipanaszkodja nekem magát, hogy a gyerekem kb. az ördög fattya. Eleinte próbáltam együttérző lenni vele, meg mondtam, hogy igen, tudom, hogy vannak vele gondok, de majd elbeszélgetek vele. Valahogy ettől vérszemet kapott.

A végén már odáig fajult a dolog, hogy beírta a Krétába, hogy a gyerekem órán verte a padtársát. A gyerek sírt itthon, és állította, hogy ez nem történt meg. Felhívtam a padtársának az anyukáját, és megkérdeztem, hogy mi történt. Ők is el voltak hűlve, mert valóban nem történt ilyen. Akkor felhívtam az ofőt, és mondtam neki, hogy kikérem magamnak, hogy ilyen valótlanságokat állít a gyerekről. Utána már nem nagyon írogatott be, de minden nap mondta a gyereknek, hogy, na, majd megint panaszkodsz rám otthon anyádnak, az meg majd hívogat!

Hidd el, hogy van amelyik direkt szivatja a gyereket, ha tudja, hogy otthon szorul a beírásokért.

Néha nem árt a tanárnak is megmutatni, hogy hol van a határ. Persze van olyan idegbeteg barom, akinek minden mindegy, de azért a legtöbb inkább leállítja magát.

jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Persze, hogy elhiszem erről beszélek..véletlenül nem egy és uaz a tanár?:))
jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Hat a mienk nem állította le magát;) pedig mi már úgy voltunk “minden mindegy”, de ra is kontrazott meg a főnöke jelenlétében is.
jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!