Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerdán jöttünk haza külföldrő...

Szerdán jöttünk haza külföldről, nyaralásból. De a lányom beteg lett, lázas hasmenés, hányásban van. A tesója nem beteg, ő mehet iskolába vagy rá is vonatkozik a 2 hét karantén?

Figyelt kérdés
2020. aug. 28. 11:42
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
65%
32es jól mondja. Azok akik nem illenek a statisztikába, gyerekek, túl fiatalok, nem volt bizonyítható kontakt fertőzöttel, nem kerülnek be a statisztikába. Tapasztalat. Több fertőzött gyerek is van, bizonyítottan, mégis hol látod őket a statisztikában?
2020. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
73%

Egyetértek veled 32-es (31-es vagyok, egyébként). Szerintem becsülendő, hogy így állsz hozzá, bár mindenki így tenné! És nem, ez nem azt jelenti, hogy félek otthon vagy vírus paranoiám van. Ezt a vírus szkeptikusoknak mondom.


Én mindennap olvasom a híreket, de tudatában vagyok, hogy azok nem a valós állapotokat tükrözik. Valószínűleg sokkal több fertőzött van.


Nekem végérvényesen átalakultak a szokásaim és tudom, hogy vannak olyan polgártársaim, akik szerint ez az egész egy nagy kitaláció és csak magukkal törődnek, mert jajj, kényelmetlen a maszk, jajj figyelni kell a másikra (lásd, a főnököm, aki megjött a horvátországi nyaralásából és jól össze is tüsszögte az egész irodát..). Ha megyek bevásárolni, ha zárt térbe lépek (igen, a tesco csarnokban is!) akkor felhúzom az arcomra a maszkot (nem, nem csak a táskámban lapul és ott mosolyog, mint sok embernek).

Nem megyek értelmetlen shoppingolásokra, hanem célirányosan intézem a nagy bevásárlást továbbra is, hiába mondogatják, hogy Mo jól áll a vírus kérdésben.


A kérdezővel kapcsolatban is úgy érzek, hogy van rá esély, hogy koronás a gyereke és ha a gyerek tesója mondjuk beviszi az iskolába a kórt kedden, akkor nem fogják érte megtapsolni, ha elterjed az intézményben. De azt mondom, az ő dolga és felelősége. Ez a védekezés téma is csak intelligencia kérdése. Én a saját viselkedésemre és szokásaimra tudok hatást gyakorolni, mindenki más úgy is azt csinál, amit akar.

2020. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
5%
34es neked mi bajod van? Ennyire le vagy otthon tojva hogy itt kell kiélned a frusztrációd idegen emberekkel arcoskodva? Beszéld meg inkább otthon a pároddal hogy ne nézzen semmibe.
2020. aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
11%
Te vagy a 34-es, nem zavar?
2020. aug. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
28%
utolsó, már törölték a válaszát. Mindenféle ostobának meg pitsának nevezte a válaszadókat akik nem értettek vele egyet.
2020. aug. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Végül mindenki itthon marad, a család akikkel együtt nyaraltunk korona vírusosak a gyerekeik és az anyuka is.

Hétfőn mi is tesztet csinátatunk. Már csak a baj, hogy mi tegnap strandon voltunk. Jól indul az iskola :(

2020. aug. 28. 20:03
 37/42 anonim ***** válasza:
72%
Komolyan? És egy nap alatt meg is van az eredmény??
2020. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
81%
Hallod már az is gyanús, hogy szerdán jöttetek csütörtökön meg már strandolni voltatok. Kicsit túltolod a sztorit.
2020. aug. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
96%

Azt nem vágom, hogy lázas, hasmenéses, hányós beteg lányodat is vittétek a strandra? Vagy otthon hagytátok egyedül?


Akkor a suli miért kérdéses nektek, ha strandra simán elmentek így?


Amúgy igen, eléggé sántít ez a történet.

2020. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
82%
sántít - és tele van hazugsággal pl a #24: "két évesen van most lélegeztetőn a Covid miatt" - hazudik. Jó "szórakozás" ez a gyakori hülyegyerekeknek.
2020. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!