Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes vagyok, sokat megy a...

7 hetes vagyok, sokat megy a hasam, ez normális?

Figyelt kérdés

Az 5. héten volt nèmi barnázásom, arra kaptam progeszteront és utána pár nappal kezdődött, hogy reggelente kemény széklet helyett hígabb volt, nem az a vízszerű hasmenés, valahol a kettő között.


De mindenhol azt olvasom, hogy terhesség idején, progeszterontól inkább székrekedés lehet. Amúgy egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor volt életemben hasmenésem, nem vagyok beteges típus.


Szerintetek ez normális, lehet a hormonoktól vagy a progeszterontól?



2020. aug. 27. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magnéziumot nem szedsz? Az hashajtó hatású.
2020. aug. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De, szedek napi 1-et.
2020. aug. 27. 18:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Magnézium okozhat lazább székletet. Nem tudom melyiket használod, én a Citricit szedem 3*2-öt. Hasmenésem ugyan nincs, de nem kell erőlködnöm a wc-n. Továbbá ha a progeszteront szájon át szeded az is okozhat hasmenést. Nekem a Progesterone Exeltist kell szednem, de több kismama javaslatára és orvossal egyeztetve hüvelyen keresztül használom, így minden mellékhatás elkerül.
2020. aug. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Dr. Chen magnéziumot szedek, ebben elvileg 1000 mg szerves magnézium van.
2020. aug. 27. 19:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem az Elevit okozta. Most Femibiont szedek
2020. aug. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is Elevitet szedek, de azt már 5 hónapja és nem volt ilyen gondom eddig.


De lehet, hogy a magnézium okozza, mert azt is csak kb. 2 hete szedem rendszeresen, és utána pár nappal kezdett el menni a hasam.

2020. aug. 27. 19:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt gond, de ahogy terhes lettem zöld és laza lett tőle a székletem, plusz rosszul is voltam miután bevettem
2020. aug. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első trimeszterben nekem is inkább olyan volt, nem gond szerintem amíg nincs folyamatos hasmenésed.

Elevitet (meg úgy általában vitaminokat) meg mindig evés után szedjétek, hogy ne legyetek rosszul tőle. Nekem is volt egyszer egy rosszabb menet, azóta megtanultam, hogy a vitamin még nem terhes esetben is sokaknál hányingert okoz éhgyomorra. :)

2020. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!