Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerdán jöttünk haza külföldrő...

Szerdán jöttünk haza külföldről, nyaralásból. De a lányom beteg lett, lázas hasmenés, hányásban van. A tesója nem beteg, ő mehet iskolába vagy rá is vonatkozik a 2 hét karantén?

Figyelt kérdés
2020. aug. 28. 11:42
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
74%

"Szerdán jöttünk haza külföldről, nyaralásból."


Kérdező!

Olyan nincs, hogy Külföldország!

Milyen ország(ok)ban voltatok? Ezek az országok milyen besorolásúak (zöld, sárga, piros)? Ha zöld, akkor nem kötelező semmilyen további intézkedés, habár én javasolnék egy tesztet mindenkinek. Ha sárga vagy piros, akkor teszt vagy 14 nap karantén kötelező.

Szerintem te zöld besorolású országból jöhettél, mert sárga vagy piros országból hazaérkezőknél biztos kérdezték volna a tesztet, és ha nincs, akkor közölték volna veletek, hogy kötelező a karantén.

2020. aug. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
46%
A hanyos hasmeneses (rota,calici) virsnak miota kell covid teszt? Agyrem ez az egesz. Sok panikolos miatt kell majd megint tavaszig itthon dekkolni.
2020. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Cipruson voltunk több mint 2 hetet. Amíg ott voltunk nem volt gond, nem is voltak betegek a gyerekek.

Most jött ki rajta, orvoshoz délután tudom vinni.

2020. aug. 28. 12:22
 14/42 anonim ***** válasza:
36%

Döbbenet, hogy felnőtt anyukák is ilyen agymosottak, mint ti.

Nyilván, csakis kizárólag azok hozzák be az országba a vírust, akik kimentek külföldre nyaralni, mi?

A hozzánk érkező külföldiek nem hoznak semmit, és mint tudjuk a dugig lévő Balatonon sem terjed a vírus.


Miért kellene karanténba tenni a gyerekeket? Gondolom nem sárga, vörös országból jöttetek.

2020. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim válasza:
74%
#15-ös: azért, te szerencsétlen, mert ha nem tünt volna fel pandémia van világszerte. Az, hogy Magyarországon eddig viszonylag alacsony a halálozási ráta, az köszönhető annak, hogy a nyár elejéig viszonylagosan szigorúan betartotta mindenki a szigorításokat, azokat feloldották, ment mindenki amerre akart, ahogy írod tömve a Balaton, tömve az éttermek stb, és most szépen jön a második hullám, mivel sikeresen szét terjedt a fertőzés, ezáltal könnyebben megtalálva a legyengült és fogékony immunrendszerrel rendelkező embereket, akik majd most ezáltal az ősz során szépen meghalnak majd. Köszönhetően az olyan hülyéknek akik nem bírnak alap folyamatokat felfogni agyilag, és azt hiszik, hogy ők okosabbak mindenkinél. Sikerült felfognod?
2020. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
28%
Sikerült. Igaz, hogy én 3 hete jöttem haza külföldről, de elvonulok önkéntes karanténba két hétre, biztos ami tuti.
2020. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
5%
Szerinted a halálozási ráta olyan biztos mint a halál? :D :D mekkora kis naív vagy.
2020. aug. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
86%

Ha elhiszitek ha nem ezt az egész vírus dolgot (én tudom, hogy van, nem egy ismerősöm elkapta), már csak azért is maradjon otthon mindenki nálatok, mert úgy tudom jelenleg szigorított rendben fog működni minden és túlzok, de egy orrfolyással már nem engedik majd be a gyereket a csoportba.

Ha te, a valószínű fertőző (vagy Covid vagy más) családodat végül útnak ereszted, azzal a gyerek beviszi a csoportjába és lebetegíthet olyan gyerekeket is, akiknek a szülei pl nem tehetik meg, hogy otthon vannak táppénzen, mert vagy nincs még munkájuk vagy ami van nem engedi (elhasznált minden szabadnapot tavasszal vagy most talált munkát és próbaidős, sorolhatnám), ezzel veszélyezteted az ő életüket is.


Ezt nevezik FELELŐSSÉG vállalásnak. Jelenleg mindenkivel empatikusnak kellene lenni, főleg ha meg tudjátok tenni, hogy utaztok és utána vállaljátok a karantént, akkor az a család MINDEN tagjára vonatkozik. Eszembe nem jutna ilyen rizikóval elengedni a gyerekemet közösségbe... De még vásárolni se mennék el csak is egyedül. 2 hetet kibírtok.

2020. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
87%

"Agyrem ez az egesz. Sok panikolos miatt kell majd megint tavaszig itthon dekkolni."


Szerinted a pánikolósok miatt? Akik heti 1x mennek el boltba vagy otthonra rendelnek, mert óvatosak? Akik fölöslegesen nem mennek közösségbe?

Istenem. Gondolkodj már. Akik pánikolnak, azok nem fertőznek, mert kizárják az esélyét.

Azok miatt kell majd tavaszig otthon dekkolni munka nélkül, mint te, akik nem hiszik el, akik mennek mint az ökör a strandokra és koncertekre, 4-5 tagú családdal vásárolgatni plázákba és minden óvintézkedés nélkül mozognak az emberek között. Pont az ilyen emberek kerülnek olyan helyzetbe, ahol terjed ez az egész. És az otthon dekkolást azért fogják bevezetni ha bevezetik mert az ilyenek miatt terjed majd megint.

(Tisztelet a kivételnek, mert a kereskedők, gyári munkások stb nem tudják megoldani, hogy ne menjenek zsúfolt helyekre.)

2020. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
17%
Remélem egész évben otthon rettegtél/rettegsz a korona miatt.
2020. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!