Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerdán jöttünk haza külföldrő...

Szerdán jöttünk haza külföldről, nyaralásból. De a lányom beteg lett, lázas hasmenés, hányásban van. A tesója nem beteg, ő mehet iskolába vagy rá is vonatkozik a 2 hét karantén?

Figyelt kérdés
2020. aug. 28. 11:42
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
96%
Sztem ez hányós, hasmenéses vírus, hétvégére tuti ti is kidőltök. Inkább arra készülj fel, ne a sulira.
2020. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
80%

20-as vagyok. Ha ezt nekem írtad, akkor közlöm, hogy nem. :)

Nyaraltunk is, családlátogatóban is voltunk, de betartottuk a szabályokat és nem mentünk olyan helyre ahol 600 ember van 10 négyzetméteren. Tavasszal viszont igen, itthon voltunk, mert nem volt munka. Terhes is vagyok, szóval nem, nem fogok ősszel sem rizikózni ha beindul a terjedés. Ez van, nekünk nyugodt a lelkiismeretünk.


Mint mondtam, én találkoztam nem egy emberrel akik betegek voltak. Lászlóban is van ápoló ismerős. Nem kívánom senkinek.

2020. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
22%

Miért, szerinted aki kiment a tengerpartra, az ott nem tartotta szabályokat, és a másik szájába lihegett?

Tényleg ennyire buta vagy?

2020. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
77%

Unokahúgom két évesen van most lélegeztetőn a Covid miatt. Csakhogy ő nem szerepelhet a statisztikákban mert rontaná. Mellette a kórházban van még 2 másik kisgyerek is, igaz ők nincsenek lélegeztetőn. Az egyik 6 a másik 10 éves.


Kérdező nem is tudom hogy jutott eszedbe közösségbe engedni a másikat, és remélem ti se mentek dolgozni.

2020. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
83%
24es aki kiment a tengerpartra az szerinted ott nem használta a nyilvános wcket? Nem evett vagy ivott az ottani büfékben semmit? Nem érintkezett senkivel? Ennyire buta vagy?
2020. aug. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
92%
Egy szóval se mondtam, hogy aki nyaral az hülye. Nem ellenzem a külföldi nyaralást sem. A külföldi nyaralás van hogy biztonságosabb mint a belföldi, mert ha az ember privát helyen lakik, nagy a strand és autóval közlekedik, akkor nincs nagy esély arra, hogy valahol benyeli azt a vackot. De amikor a fél ország Siófokra vonatozik és a közös nyilvános wc-t használják és egymás nyakába köhögnek, azt nem tudom elfogadni ebben a szituációban. A magyarok itthon nem tartják be a szabályokat. Se a Balatonon, se a Tiszatavon, se Velencén, se sehol. Voltunk pár helyen és nem, nem volt jellemző a szabályok betartása, mert itthon mindenki baromira okos és persze szkeptikus.
2020. aug. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
20%

Ha ennyire tudni akarod, akkor mi nem használtunk nyilvános wc-ket, és nem is ettünk ottani büfékben. Az apartmanunk 50 méterre volt a tengertől, ahol bőven lehetett több métert tartani a másiktól.

Hazafelé a Balaton három akartunk megállni. Nem csak a városokban volt káosz a közlekedés a sok ember miatt, de én annyi embert mint a strand körül volt, még nem láttam a Balatonon. Ennyi.

2020. aug. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
95%
28as az ti vagytok. De van akinek messzebb van az apartmanja vagy a hotele a tengerpartról vagy rájön a szapora, esetleg a kisgyerekkel kell rohannia a wcre. És hidd el, ezek az emberek vannak többen.
2020. aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
79%

Tégy, ahogy jónak látsz és válald a következményeit.


Max bekerültök a napi statisztikába.

2020. aug. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
83%

Vagy nem kerülnek bele a statisztikába, mert az szelektálós. A szkeptikusok ha nézik is a számokat, csak azt látják, hogy egy megyében összesen csak 30 beteg volt, de azt nem látják, hogy 63 fertőzött közül csak 10 került be a statisztikába és a plusz 200-at nem is tesztelték, közülük sokan nem is tudják hogy elkapták. Szóval ez az egész nem a híreken alapul, hanem hogy az emberek nyitott szemmel járnak-e és tudnak-e másokra is gondolni. Sajnos ezt hiányolom itthonról...

Én sem a hírekből tájékozódom. Hanem elfogadtam, hogy ebben az évben fokozottan oda kell figyelni arra mit hogyan csinálunk. Pl a bevásárló kosarat nem használom ha nem muszáj és nem azért hogy én nehogy elkapjam, hanem hogy véletlenül se legyek hordozó aki véletlenül tovább adja. De ez neveltetés kérdése, aki eleve gyűlöli az embereket, vagy épp óriási az egója, az ezt soha nem fogja megérteni.

2020. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!